Jihočeši opět zklamali herně i výsledkově a doma nestačili ani na mladíky z olomouckého béčka. Ti posílení o tři hráče A-týmu zápas v pohodě kontrolovali, když se brzy dostali do vedení. To zvýšil ve druhé půli Hladík, zápletku přinesl až gólem Šimák. Jenže olomoucký Malec v závěru svým druhým gólem stvrdil výhru Sigmy 3:1.

Jihočeši vyslali do boje stejnou jedenáctku jako před týdnem v Hradci, béčko Olomouce udělalo několik změn, hrál i zkušený Vojtěch Štěpán. Lepší start měli hosté, i když Jihočeši jim výrazně pomohli. V páté minutě totiž Texlův centr do vápna nešťastně padl Dvořákovi na ruku a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Tomáš Malec a Hanáci vedli. Pak přišla hodně vlažná půlhodinka, ve které se nestalo prakticky nic. Domácí byli směrem dopředu bezzubí, hosté si hlídali vedení.

Až 35. minuta nabídla po závaru ve vápně další možnost Olomouce, ale Texlovu ránu vykopl z brankové čáry Dvořák. Záhy na druhé straně se po Jurdíkově hlavičce do zakončení mohl dostat Funda, ale prováhal správný moment a ze šance nebylo nic. Naopak v pohodě hrající hosté měli další šanci, Faltu ale tomu Křížek skvěle vykopl jeho ránu. Ze strany Jihočechů hodně nepovedený první poločas tak skončil za stavu 0:1 pro hosty.

Do druhé půle vyslalo trenérské duo Cipro-Horejš dvě nové tváře – Linhart s Peškem ale obraz hry nezměnili. Naopak brzy přišel druhý olomoucký zásah, kdy se Štěpán dostal za obranu, zpětnou přihrávkou našel Jana Hladíka, který neměl problém s gólovým zakončením. Naději dal Dynamu až kapitán Jan Šimák, jenž se v 63. minutě na vápně krásně zbavil dvou soupeřů a před brankářem už nezaváhal.

Jihočeši hráli na tři obránce a snažili se o vyrovnání, jenže jejich tlak byl platonický. Naopak Olomouc B si v závěru ještě pojistila vedení. To když si na trestný kop naskočil Šindelář, jeho hlavičku skvěle vytáhl Křížek, ale na dorážku Tomáše Malce už dosáhnout nemohl. V závěru už se domácí nedostali k vážnějšímu ohrožení branky soupeře a s Olomoucí B tak prohráli 1:3.

František Cipro (trenér Dynama): „Byl to zápas podobný se zápasy s Ústím nebo Příbramí. Myslel jsem si, že po zápase v Hradci, kde byl herní projev dobrý, tak musím opět kroutit hlavou nad výkony některých hráčů. Některé hráče nepoznávám, jak se ukazují na tréninku a jak pak na zápase. Naším nejlepším hráčem byl opět Jan Šimák, ale zůstal skoro jediný. Nepomohl nám ani brzký inkasovaný gól.“

Augustin Chromý (trenér Olomouce B): „Zápas pro nás dobře začal, když jsme proměnili penaltu a dostali jsme se do vedení. Měli jsme velké šance, domácí znervóznili. Ale sami jsme si zápas zkomplikovali, když jsme byli pasivní a Šimák po krásné akci snížil. Dynamo hrálo aktivně, ale věřil jsem, že z nějakého brejku uspějeme. Nakonec jsme udeřili po standardce. Jsou to pro nás důležité tři body, pro kluky je hodně důležitá výhra, i co se týče sebevědomí. Pomohly nám i posily z áčka – Štěpán, Malec i Navrátil.