České Budějovice v rámci 26. kola FORTUNA:LIGY na svém hřišti hostily pražskou Spartu, která by se v případě výhry posunula zpět do čela ligové tabulky. Svěřence Kladrubského a Lercha tedy nečekalo nic jednoduchého, Jihočeši ale přesto letenský celek trápili, na body to nicméně nestačilo. Dynamu srdnatý výkon nestačil a po brance Veljka Birmančeviče ze 17. minuty prohrálo 0:1.

Utkání začalo z obou stran opatrně, jednu zajímavou střelu si ale domácí připravili. K ráně ze střední vzdálenosti se odhodlal Hellebrand, jeho pokus však prosvištěl vedle Vindahlovy pravé tyče. Do vedení šla ale Sparta. Mejdr u postranní čáry posunul balon na Veljka Birmančeviče a hosté v 17. minutě otevřeli skóre, 0:1 z pohledu Dynama. Ve zbytku poločasu čas od času oba týmy zahrozily po standardkách, žádná branka už ale v prvním dějství nepadla.

Ve druhém poločase domácí Dynamo zvýšilo aktivitu a po dobrých kombinacích se dostávalo i do zajímavých příležitostí, ty ale většinou skončily ve finální fázi. Po necelé hodině hry zkoušel nebezpečně střílet Suchan, jeho střelu však zablokoval Panák. O chvíli déle zakončoval po Madleňákově přihrávce také Čermák, jeho projektil ale mířil vedle branky Letenských. V 64. minutě Poulolův centr dolétl k Panákovi se Sörensenem, od nichž se balon všelijak poodrážel a to málem k velké šanci vybídlo Ondráška, Vindahl ale balon lapil. Jihočeši hrozili, hrozili ale také Priskeho svěřenci. Nejprve se svou střelou neuspěl Haraslín a poté ve velké šanci také Birmančevič, obě šance zlikvidoval Janáček. Žádný gól už v duelu nepadl a Dynamo tak celku z hlavního města podlehlo o jediný gól.

Trenér Dynama Jiří Kladrubský: ,,Je to hrozná škoda. Na tento zápas jsme se připravovali dlouho, měli jsme na to reprezentační pauzu. Dnes nám to vycházelo, chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, na rychlé brejky. Škoda, že jsme některý z nich nevyřešili. Mrzí nás, že jsme dostali takový nešťastný gól. Kdyby nás Sparta vymíchala, nemohli bychom nic říct, vzhledem k průběhu toho zápasu je to ale hrozná škoda."