Jihočeši porazili doma Jihlavu 2:1, přesto spolu s Hradcem Králové míří do druhé ligy. Dynamu nestačila ani výhra, jelikož Příbram zvládla duel s Brnem a udusila případné naděje Jihočechů. S Jihlavou zařídili výhru svým prvním ligovým gólem Roman Wermke a hlavičkou v závěru Jan Halama.

Jihlavský kouč Komňacký neposlal do hry zkušené Kolouška s Blažkem. Domácí začali hodně aktivně. Už ve druhé minutě se po rohu dostal k míči Táborský, ale trefil pouze brankáře Hanuše. Záhy prostrčil Sandro balon na Horu, jehož střela šla jen těsně vedle levé tyče. Vysočina odpověděla Tomášem Kučerou, jenž přetlačil Rýdela a jeho dělovku musel Daněk vyrážet do bezpečí.

Pak tempo hry trošku opadlo. Jihočeši byli o něco aktivnější, střela Wermkeho rozvlnila boční síť, Machovec pálil v zajímavé pozici svojí slabší pravou nohou a z akce nebylo nic. Ve 41. minutě padla první branka, když Tlustý nedůrazně atakován vedl akci po pravé straně, poslal míč před branku, kde ho napálil do branky Marek Jungr. Jenže za dvě minuty bylo srovnáno. Rychlý útok vedl Hora, posunul míč na levou stranu Táborskému, na jehož centr si naskočil Roman Wermke a vstřelil svůj první ligový gól.

Po změna stran začala náporem Jihlava, ostrou ránu Masopusta musel Daněk vyrážet na roh. Ten samý hráč v zápětí uháněl ze strany na branku, ale gólman Dynamo ho zkušeně vystál. Domácí příznivce rozproudil po hodině hry pěknou ranou Hora, ale jeho pokus se nakonec mezi tyče nevešel. Více ze hry měli však nadále hosté, přečíslení tři na jednoho zakončil střelou Marek Jungr, kterou však gólman Daněk vyrazil do bezpečí.

Ve zbytku duelu bylo tempo opět volnější. Jihočeši působili trošku rezignovaným dojmem, Jihlava byla aktivnější, ale nikam se nehnala. V 89. minutě však Sandro rozehrál standartní situaci, míč hlavou jemně tečoval Jan Halama a domácí mohli jít slavit, jelikož brankář Hanuš na míč nedosáhl. Duel tak dospěl k výhře 2:1, která přesto posílá Dynamo definitivně do druhé ligy, jelikož Příbram doma porazila Brno.

Čadek Václav (90.)

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Jihlavě mohu pouze gratulovat k záchraně, což se nám nepovedlo. Chtěli jsme se s domácím prostředím rozloučit, což se nám trošku povedlo. Ze začátku jsme byli aktivní, ale pak se do naší hry vměstnala řada nepřesností a utkání by více slušela remíza. Hráči se snažili, za což jim musím poděkovat. Ligu jsme si prohráli dřív a musíme jí minimálně na rok opustit, což se mi říká hrozně těžko."

František Komňacký (trenér Jihlavy): "Prohráli jsme zápas, který bychom prohrát neměli. Myslím, že nemáme horší mužstvo než Budějovice a zvlášť ve druhé půli jsme měli šance na rozhodnutí. Šli jsme do vedení, ale znovu jsme brzy inkasovali vyrovnávací gól. Po změně stran jsme měli řadu šancí, které buď vychytal výborný Daněk, nebo jsme je špatně řešili. A jak už to ve fotbale bývá, soupeř nás potrestal. Jsme zachráněni a na hráčích možná bylo vidět, že jsou trošku uspokojeni."