V posledním podzimním domácím utkání Dynamo bez problémů porazilo Vyšehrad 2:0 a připsalo si druhou letošní výhru. Jihočeši od úvodu utkání diktovali tempo hry a měli velké množství šancí. O branky se postarali Jan Šimák a Jakub Pešek.

Bez vykartovaných Nováka a Linharta nastoupilo Dynamo do utkání s Vyšehradem. Na pozici hrotového útočníka nastoupil Milan Jurdík, stoperskou dvojici společně s Tomášem Hájovským tvořil Jakub Hric. V prvních minutách mělo Dynamo hned několik šancí skórovat. Velkou možnost Romana Wermkeho zlikvidoval brankář Štěpanovský, hlavičku Jurdíka zase srazil hostující obránce na roh. Neujala se ani hlavička Jakuba Hrice po rohu Filipa Vaňka. Branky se diváci dočkali ve 12. minutě. Neskutečně přesnou a tvrdou „petelíci“ prostřelil z dobrých třiceti metrů Jan Šimák hostujícího brankáře a poslal Dynamo do jednobrankového vedení – 1:0.

Jihočeši byli hladoví po dalších brankách. K nepříjemné střele se dostal kapitán Benát, jehož vychytal Štěpanovský. Nápor Dynama pokračoval. Dvě brankové příležitosti měl Šimák. V té první koníčkem netrefil branku, v druhém případě trefil pouze připraveného brankáře Vyšehradu. V 25. minutě trestuhodně spálil další příležitost Roman Wermke. Po mazlivém pasu od Jana Šimáka uháněl sám na hostující branku, jenže se rozhodl ještě přihrát Milanu Jurdíkovi, který na nepřesný míč nedosáhl. Domácí měli několik šancí zvýšit na 2:0, jenže koncovka se v nedělní odpoledne černobílým nedařila. Z nenápadné akce naopak mohl Vyšehrad srovnat. David Smolák byl osamocen v pokutovém území, ale s jeho pokusem si Zdeněk Křížek poradil. Zasloužená druhá branka v podání domácích přišla v 38. minutě. Přesný pas od Petra Benáta dostal Jakub Pešek, který přesnou střelou překonal Štěpanovského – 2:0.

Ve druhé půli Dynamo kontrolovalo hru a Vyšehrad k ničemu nepouštělo. Třetí branky dosáhlo Dynamo sedm minut po začátku druhého poločasu, jenže Milan Jurdík zakončoval v ofsajdu, tudíž nemohla být branka uznána. Pražané se dostávali pouze k náznakům šancí. V jedné se ocitl Smolák, ale hlavičkoval v ofsajdu. Jinak působil Vyšehrad velice bezzubým dojmem. V závěru už si Dynamo pohlídalo výsledek a připsalo si letošní druhé vítězství.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsem hrozně rád, že jsme dokázali naplno bodovat. Byli jsme od prvních minut aktivnější a mohli jsme přidat i více branek. Utkání se mi konečně hodnotí dobře."

Jaroslav Klíma (trenér Vyšehradu): "Zasloužené tři body pro domácí celek. V prvním poločasu jsme mohli inkasovat ještě víckrát, ve druhém si domácí hlídali výsledek."