České Budějovice ve velmi důležitém utkání zajížděly na půdu Zlína a chtěly se porvat o důležité body, které by hodně napověděly, který tým bude mít blíže k barážovým příčkám. Blíže k tomu měli po 52 minutách Jihočeši, neboť zásluhou Jakoba Tranzisky vedli 1:0. O deset minut se ale trefil na straně Zlína Filip Žák a bylo srovnáno. Budějovice pak v posledních dvaceti minutách hrály proti deseti, vítěznou branku ale vstřelit nedokázaly a oba celky se tak rozešly smírně.

První velkou šanci zápasu ve Zlíně měl budějovický Suchan, ten se dostal do šance po Alliho protečování, jihočeského záložníka však skvěle vychytal Dostál. Oba dva se v dalším souboji potkali po půl hodině hry, Suchan se na hranici vápna dostal do zakončení, výborným zákrokem však vytáhl míč nad břevno. Pět minut před odchodem do šaten svou příležitost měli také domácí Ševci. Po Vukadinovićově centru zakončoval hlavou Ikugar, balon ale lapil Šípoš. Do poločasové přestávky se tak šlo za bezbrankového stavu.

Dynamo do druhého poločasu nastoupilo v dobrém rozpoložení, hned v 52. minutě se hlavou prosadil Jakob Tranziska a Jihočeši vedli 1:0! Po hodině však mohlo být srovnáno, těsně vedle Šípošovy branky hlavičkoval zlínský Cedidla. Hned vzápětí měli domácí další šanci, kterou už využili. Slončík nasměroval balon do tyče, od které se míč odrazil k Filipu Žákovi a ten nasměroval míč do českobudějovické branky. Uběhlo sedm minut a po zásahu VAR se ze hřiště musel pakovat Schánělec, jenž byl vyloučený po souboji s Tranziskou a Dynamo tak mělo více než dvacetiminutovou přesilovku. Tu ovšem využít nedokázalo, naopak do dvou slibných šancí se dostali žlutomodří fotbalisté. Na druhé straně se neprosadil ani Musa Alli, jehož projektil trefil levou tyč Dostálovy branky a zápas tak skončil nerozhodně 1:1.