Fotbalisté Dynama České Budějovice poprvé s Karlem Poborským v sestavě nezvítězili a ze hřiště v Drnovicích se vracejí s bodem za remízu 0:0. Utkání, ve kterém fotbaloví fanoušci příliš vzrušení nezažili, mohl přeci jen v 68. minutě rozhodnout Poborský, s jeho sólovým únikem přes polovinu hřiště si ale poradil brankář Bureš. Jihočeši si po třináctém kole udržují šesté místo se čtyřbodovou ztrátou na postupové pozice.
Změna času rozhodně nenapomohla tomu, aby bylo příjemnější počasí. Proto možná ani Budějovice s Poborským nepřitáhly na stadion v Drnovicích výraznější návštěvu. I když proti minulým zápasům se počet diváků přece jen zvedl. Začátek zápasu byl vyloženě „oťukávací“ a mužstva zkoušela na svého soupeře vymyslet nějakou fintu. Zdálo se však, že se oba týmy soustředí spíše na obranu. Ve 4. minutě centroval vcelku slušně do šestnáctky Kroupa, ale budějovická obrana byla u míče dříve. Přihrávky na obou stranách byly nepřesné a hráči s protihráči si vzájemně předávali balon. Zajímavostí prvních minut bylo, že moderátor přivítal v Drnovicích reprezentačního kouče Karla Brücknera. Hra probíhala mezi šestnáctkami. V 8. minutě vyšel David Homoláč vítězně ze vzájemného souboje s útočícím Kroupou. Vzápětí byl Kroupa chycen v ofsajdu a tribuny se proti rozhodnutí pomezního asistenta velice bouřily. Ve 13. se pustil do úniku Karel Poborský, jeho střelu však zblokovala domácí defenzíva do autu. V 15. získaly Drnovice první přímý volný kop. Dynamo jej odvrátilo a Gábova střela při další akci mířila mimo branku. O dvě minuty později se probíjel do pokutového území Šustr, Grim na jeho přihrávku nedosáhl. Drnovičtí se snažili více útočit, hosté ale pozorně bránili.

Ve 22. po kombinaci ve středu hřiště střílel Šustr z cca 27 metrů mimo tři tyče. Ve 24. poslali první pozdrav Burešovi i Jihočeši – Plockův měkký pokus však domácí gólman v pohodě chytil. Při pohledu na trávník se diváci skutečně příliš nezahřáli a někteří sledovali spíše než fotbal na stadion se vkrádající mlhu. V půlhodině hry i nadále domácí více útočili, Budějovice byly ale pozorné. Ve 30. poslal Filipský oblouček přímo Filipkovi. Dynamo zkoušelo akci v čele s Poborským, jeho pokus ale chytil Bureš a Vozábalova střela po kombinaci ve středu hřiště mířila mimo pravou tyč. Hra byla sice svižná, ale poněkud nepohledná. Ve 32. mohl své neproměněné šance po svižném průniku litovat Adamec, který dostal přihrávku zleva od zálohy a míč zasvištěl těsně vedle pravé tyče! Ve 34. si domácí mohli dát vlastní gól, když při obranném zákroku poslal Víšek dosti prudkou hlavičku svému gólmanovi, jemuž míč vyskočil z rukou. Ve 37. fauloval Dvořák a Drnovice získaly další přímý kop. Rozehrály jej nakrátko, u míče se ocitl Gába a poslal střelu těsně mimo levou tyč. Další pokus byl Víška, který mířil pro změnu vysoko nad branku. Mužstva více méně operovala u půlící čáry. Hráči kazili přihrávky. Minutu před koncem první půle sestřelil protihráče důrazný Skála a po přímém volném kopu se diváci dožadovali penalty za faul na Šustra. Rozhodčí Jahoda ale faul neviděl a poslal všechny aktéry zápasu do šaten.

V úvodu druhé půle se Jihočeši pustili do útoku. Ztroskotávali však na soupeři v modrém, který se úspěšně bránil. Domácí se také brzy dostali opět ke slovu. Šustr přihrál Filipskému, před nímž střelhbitě zasahoval Homoláč. Míč byl odvrácen ke Kroupovi a jeho střela těsně minula levou tyč. Hosté občas trochu riskantně zahrávali míč k vlastní brance. Ve 48. poslal Jaromír Plocek povedený centr na Mrkvičku, číhajícího v pokutovém území, vysoký útočník ale na centr nedosáhl. Další minuty se odehrávaly zase u půlící čáry. V 55. se pustil do úniku Gába, přihrál do zahuštěného prostoru u šestnáctky Kroupovi a diváci se hlasitě dožadovali alespoň přímého kopu. Sudí Jahoda však pískl odkop od Filipkovy branky. V 57. se pustil na zteč středem hřiště Poborský, bylo mu bráněno ve hře, ale fanoušci verdikt hlavního arbitra opět tvrdě odsoudili. Poborský začal být vidět. O minutu později získal svému týmu přímý volný kop, z nějž hlavička Skály mířila jen těsně nad břevno. Na druhé straně se srdnatě probíjel zadní řadou hostí Šustr, ale jediné, co svým pádem na trávník získal, byla žlutá karta. Tribuny opět pískaly.

V 62. vybojoval míč Adamec, přihrál aktivnímu Šustrovi, ovšem jeho pokus likvidoval Filipko. Na straně Dynama poslal jemnou střelu po zemi drnovickému gólmanovi Michal Belej. V 68. běžel na návštěvu k Burešovi Poborský téměř od půlky hřiště, jenže jeho prudký pokus gólman zázračně vyrazil. Pokračovalo se ve svižném fotbalu bez výjimečných příležitostí. Pravdou je, že dostali-li se v občasných záblescích ze strany Poborského hosté do šance, Moravané se přece jen trochu báli o čisté konto. Hosté se v závěru zápasu častěji pouštěli do rychlých protiútoků. V 76. střídající Macháň poslal dlouhý centr na Šustra, ten míč vrátil Gábovi, ale jeho prudká střela Filipka nepřekvapila. Posledních deset minut se více méně odehrávalo, jak jinak, u půlící čáry. Dynamo se ale snažilo útočit. Poborský vymýšlel akce, jenže centry mířené na útočníky přebírala modrá defenzíva v čele s Jaroslavem Schindlerem. V 89. létal míč vysoko nad hlavami hráčů a domácí se evidentně snažili udržet bezbrankový stav. Protože ani ve třech nastavených minutách branka nepadla, jediné, co bylo skutečně mocné, byly emoce v hledišti hlavní tribuny (na protilehlé bylo cca 60 diváků).

Miroslav Kouřil: "Na Budějovice jsme se velice dobře připravovali. Jsem velmi spokojen s prací naší obrany, uhlídala reprezentanta Poborského i Martina Vozábala. Byla to vyrovnaná partie, ale kdybychom nehráli proti Budějovicím, byl bych naštvaný kvůli naší hře dopředu. Škoda dvou největších neproměněných šancí Adamce a Kroupy. Nedá se však říct, že by to byly šance vyložené."

Karel Vácha (trenér František Cipro se omluvil za nepřítomnost): „Budějovicím v tomto utkání scházelo nasazení. Obě mužstva se hodně soustředila na obranu. Domácí nás vůbec nepustili do žádné vyložené šance.“