Fotbalisté Dynama České Budějovice to dokázali! Své roční působení v druhé lize ukončili po výhře na hřišti Ústí nad Labem a mohou tak slavit postup do nejvyšší soutěže. O osudu rozhodujícího utkání na severu Čech rozhodl dvěma góly v prvním poločase Ivo Táborský. Hosté stačili pouze snížit, když deset minut před koncem skóroval Fousek. Jihočeši podali v zápase s třetím týmem tabulky výborný výkon a svého soupeře prakticky k ničemu nepustili.
Uvnitř reportáže naleznete fotografie z oslav postupu do první ligy.
Trenér František Cipro postavil do zápasu 29. kola druhé ligy jedenáctku, jejíž složení již průběhu týdne naznačoval. Na pravém kraji obrany nastoupil Skála, doprostřed vedle Pivoňky Homoláč a o hru na krajích zálohy se starali Leština s Kladrubským.

Fotbalisté Dynama měli výkop a nechybělo mnoho a mohli se dočkat jednoho z nejrychlejších gólů ve druhé lize. Dlouhý pas do pokutového území sklepl na Táborského Faldyna a mladý slávistický střelec hodně vystrašil domácí obranu. V sobotním podvečeru bylo ale asi na Městském stadionu v Ústí nad Labem předurčeno, že přeci jen padne rychlá branka. Domácí obránci totiž odvrátili úvodní šanci Dynama pouze k Petru Faldynovi, který okamžitě vystřelil na brankáře Nováka, jenž jeho povedený pokus vyrazil pouze k osamocenému Ivo Táborskému, který dorážkou do poloodkryté branky otevřel skóre zápasu. Domácí byli úvodem zápasu totálně otřeseni a na větší odpor se prakticky vůbec nezmohli. Pasáž mezi pátou a dvacátou minutou sice žádné vyložené šance nepřinesla, avšak převaha fotbalistů Dynama byla znatelná a hra se odehrávala výhradně na polovině Ústí. Když už se domácí přeci jen osmělili, jejich akce končily po velkých nepřesnostech na kopačkách fotbalistů Dynama. Další přímý střelecký pokus vyslal na bránu Ústí ve 21. minutě Vozábal, jeho střela ale směřovala doprostřed brány a gólmana domácích nevystrašila. Když už se domácím nedařilo fotbalově, přidali alespoň na důrazu. Jako první to odnesl Roman Pivoňka, který musel být v 28. minutě po jednom ze zákroků ošetřován a po šesti minutách ho musel dokonce vystřídat Radek Mezlík. Ani zásah do stoperské formace ale hru Dynama neovlivnil a první poločas patřil Jihočechům. Ve 37. minutě přiťukl Vozábal hlavou míč na Ivo Táborského a mladý střelec zvýšil výstavní střelou do šibenice na 2:0. Svěřenci Františka Cipra byli při chuti a další dobré příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. V poslední minutě první půle se do dobrých pozic dostali Skála s Burešem, ani jeden z nich se ale prosadit nedokázal.

I úvod druhého poločasu vyzníval spíše pro Dynamo. Snížit mohl ale v 52. minutě Martykán, jehož pohotová přízemní střela jen těsně minula levou tyč Filipkovy brány. O minutu později zahrával na druhé straně hřiště přímý kop Vozábal, centrovaný míč ale schoval do rukavic gólman Novák. Po hodině hry se do dobrých střeleckých pozic dostal dvakrát krátce za sebou Táborský, hattricku se ale nedočkal. Nebezpečněji vyzněla samostatná akce Mezlíka, který prošel přes tři protihráče a povedenou střelou z pětadvaceti metrů hodně vystrašil gólmana Nováka. Blízko ke gólu byl v 67. minutě i tahoun Dynama Martin Vozábal, jehož utěšená střela z jednoho kroku jen o decimetry minula pravou tyč domácí svatyně. První přímý střelecký pokus si připsali ústečtí až v 77. minutě, kdy Filipkovy rukavice vyprášil střelou z dálky Ohněník. Deset minut před koncem zápasu se ale domácí přeci jen dočkali - Martykán poslal centr na zadní tyč na zcela osamoceného Petra Fouska, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři Filipkovi žádnou šanci. Pět minut před koncem měl po přihrávce Ohněníka vyrovnání na kopačce Karlík - jeho střela bez přípravy jen těsně minula růžek budějovické brány. Domácí vycítili šanci na vyrovnání a v závěru zápasu vrhli všechny síly do útoku. Potrestat je mohli Vozábal s Dvořákem, jejich samostatné úniky ale další branky nepřinesly.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího Hrubeše propukli na Městském stadionu v Ústí nad Labem oslavy budějovických hráčů a fanoušků - Dynamo totiž po roční epizodě v druhé lize postoupilo zpět mezi českou fotbalovou elitu!