Fotbalisté Dynama České Budějovice zapomněli na nezdar z minulého zápasu s Kladnem a na Střeleckém ostrově po velmi urputném utkání porazili Jablonec 1:0. Konečnou podobu výsledku dal již v 8. minutě Ladislav Volešák, který se přesně trefil z přímého kopu. V dalším průběhu utkání byla k vidění vyrovnaná partie s minimem šancí na obou stranách. V průběhu zápasu se do zakončení několikrát dostal i odchovanec Dynama David Lafata, míč ale za záda Miroslava Filipka neprotlačil a utkání tak skončilo 1:0. Celý zápas odehrál také nový hráč Dynama Jaroslav Černý, s jehož výkonem byl trenér Cipro na pozápasové tiskové konferenci nadmíru spokojen.
Proti Jablonci vyběhlo Dynamo do zápasu s několika změnami v sestavě. Hned od úvodních minut dostal příležitost nováček v purpurovém dresu Jaroslav Černý, který bude na jihu Čech hostovat do konce sezony. Místo vykartovaného Svátka dostal příležitost Mrkvička a útočnou dvojici tentokrát doplnil Jiří Adamec.

Hned od úvodních minut se hrál velmi opatrný fotbal s minimem šancí na obou stranách a první náznak jablonecké šance skončil ofsajdovým postavením Lafaty. Úvodní pětiminutovka patřila výhradně hostům a Jihočeši se jen těžko dostávali na polovinu soupeře. Když už se jim ale tak povedlo, byl z toho první gól zápasu. V 8. minutě fauloval Černého osmnáct metrů před brankovou čarou Kordula a domácí tak mohli zahrávat přímý kop z velmi výhodné pozice. První střelu Černého ještě zastavil za cenu žluté karty Lafata, při opakovaném pokusu poté střílel pravačkou Ladislav Volešák a na jeho dobře umístěný pokus neměl gólman Špit nárok - 1:0. S přibývajícími minutami přidávali jablonečtí fotbalisté na obrátkách, proti konsolidované obraně Dynama se však prosazovali jen velmi těžko. Nejaktivněji si v zakončení počínal David Lafata, na pozorného Filipka ale vyzrát nedokázal. Poté až ve 30. minutě opět zahrozili domácí. Po rohovém kopu Černého neudržel gólman Špit lehký centr a rázem z toho byl závar na hranici malého vápna. S blížícím se koncem poločasu začal tlak Jablonce slábnout a hra se pomalu přesunula spíše do středu hřiště. Ve velmi dobré příležitosti se v samém závěru ocitl Adamec, z rychlého brejku ale míč mezi tři tyče Špitovy brány nenasměroval.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a hra se odbývala především na polovině Jablonce. Jenže stejně jako v prvním poločase se šance nerodily a k vidění byl spíše průměrný fotbal. V 50. minutě se zastřeloval hostující Klapka, gólman Filipko ale zasahovat nemusel, protože míč proletěl asi metr vedle levé tyče. O dvě minuty později střílel na druhé straně hřiště Kladrubský a brankář Špit se měl co ohánět, aby míč vytěsnil nad břevno. Další velká šance Dynama přišla v 60. minutě, kdy po Adamcově centru hlavičkoval Plocek. Fanoušci na Střeleckém ostrově už už zvedali ruce na hlavu, míč však skončil těsně mimo. Poté přišla na řadu pasáž hry, ve které oba týmy přidaly na důrazu a začaly se množit žluté karty. Fotbalové momenty postupně vymizely a velký vzruch přišel až v samém závěru zápasu. Nejprve měl v 85. minutě na hlavě druhou branku Dynama Baláž a poté přišly i dvě stoprocentní šance Jablonce - nejprve v 89. minutě sám před Filipkem zazmatkoval Loučka a ve třetí minutě nastavení budějovický gólman fantasticky vyškrábl gólovou hlavičku Smíška.

Střely na branku

Muž zápasu

David HOREJŠ - Kapitán Dynama nedohrál utkání na Kladně kvůli výronu kotníku a dlouhou dobu nebylo jisté, zda do utkání proti Jablonci vůbec nastoupí. Naštěstí pro Dynamo se objevil v základní sestavě a jako již tradičně byl základním pilířem obrany Jihočechů. V obraných zákrocích nesmlouvavý a důrazný, ve hře hlavou jako obvykle bezchybný. Jako správný kapitán dokázal hru celého týmu dirigovat a značnou měrou se postaral o to, že se jablonečtí fotbalisté nemohli dostávat před gólmana Filipka.
Tři nejlepší hráči zápasu: Horejš, Černý - Lafata

František Cipro: "Dnes bylo vidět, že jsou hosté v psychické pohodě. Přihrají si, mají na naší ligu nadprůměrné fotbalisty, a proto jsou pro nás tři body nesmírně cenné. Po vedoucím gólu Jablonečtí ovládli střed hřiště, kde jsme vůbec neudrželi balon a málem se nám to nakonec vymstilo."

Petr Rada: "Věděli jsme, že domácí budou hrozit hlavně ze standardek, ale přesto jsme je neubránili. Volešák trefil trestňák nádherně a to nakonec rozhodlo. V některých fázích jsme byli podle mě lepší. Škoda dvou tutových šancí v závěru utkání."