Jako na černou můru budou fotbalisté Dynama České Budějovice vzpomínat na utkání na Kladně, kde v rámci 6. kola Gambrinus ligy prohráli vysokým rozdílem 5:1. Svěřenci kouče Straky tahali prakticky celý zápas za kratší konec provazu a proti výborně hrajícímu domácímu celku se prakticky neprosadili. Střelcem zápasu byl Jiří Jeslínek, jenž vstřelil dva góly, za Dynamo vstřelil jediný čestný úspěch Tomas Radzinevičius.

Jihočeši bez distancovaného Hílka nevstoupili do zápasu s domácím Kladnem vůbec dobře. Svěřenci kouče Šilhavého se hned od úvodních minut natlačili na polovinu Dynama a obrana ve složení Plocek, Horejš, Hunal, Žižka byla v jednom ohni. Hned ve 2. minutě se Dočkalův rohový kop dostal až ke zcela neobsazenému Marcelu Gecovovi, který se tvrdou ranou ze čtyř metrů nemýlil - 1:0. I v dalších minutách hráli hosté jako opaření a Kladenští v pohodě kombinovali před gólmanem Kučerou. Do prvního náznaku šance se Strakovi muži dostali až v 16. minutě, Radzinevičius ale po samostatném úniku volil místo střely kličku a o míč přišel. Ve 21. minutě musel hodně čarovat gólman Kučera. Nejprve v těžké situaci vyrazil nepříjemný Čápův přímý kop a následně také pohotovou dorážku důrazného Farbáka. Další skvělý moment Kučery přišel o dvě minuty později, když skvěle vychytal Dočkala, jenž pálil nikým neatakovaný z ideální střelecké pozice. Neuběhla ani minuta a následoval další zákrok po akrobatickém zakončení Jeslínka. Právě mladík, který před rokem oblékal dres Dynama, mohl na 2:0 zvýšit ve 26. minutě, po úniku ale sám před Kučerou nezakončil přesně. Zle bylo ale ve 30. minutě - Cigánek našel opět neobsazeného Michala Zachariáše, jenž pohodlně zvýšil na rozdíl dvou branek. Za další čtyři minuty to bylo 3:0, když vybíhajícího Kučeru přehodil Jiří Jeslínek. I ve zbytku prvního poločasu domácí tým dominoval a hvizd rozhodčího Fraňka signalizující poločasovou přestávkou byl pro hráče Dynama vysvobozením.

Na začátku druhého poločasu byli Jihočeši o poznání aktivnější, zastřeloval se nejčastěji Černý, jenže jeho nejlepší pokus zastavila tyč. Na druhé straně hřiště se nebezpečně zastřeloval Zachariáš, ani jemu však nebylo přáno. Do hry vrátil Dynamo v 56. minutě Tomas Radzinevičius, jenž po rohu Vozábala snížil hlavou na 3:1. Na zem Jihočechy vrátil v 64. minutě Jiří Jeslínek, který po centru z pravé strany hlavičkou o zem překonal počtvrté gólmana Kučeru. V dalších minutách domácí v klidu kombinovali a snaha hráčů Dynama byla marná. Za rozhodnutého stavu se svěřenci kouče Straky sice stále častěji dostávali na polovinu svého soupeře, avšak góly dávali stále domácí - v probíhající 82. minutě další velké díry v dhostující obraně využili Cigánek s Avdijou Vršajevičem a druhý jmenovaný po Cigánkově gólovém vybídnutí do prázdné brány nezaváhal - 5:1. Zbytek zápasu se dohrával v euforii domácího týmu a Jihočeši opouštěli kladenský trávník se sklopenými hlavami.

Bíro Ondřej (69)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Pavel KUČERA - Mohl být hrdinou zápasu. Za normálních okolností by byl hodnocen jako hvězda utkání, za stavu 1:0 chytil snad pět nebo šest stoprocentních šancí a domácí hráči si na něm dlouho vylomovali zuby a dlouho tak držel svěřence kouče Straky ve hře. Sám proti přesile ale neměl nárok a po půl hodině hry podruhé kapituloval. V utkání sice nakonec dostal pět branek, ale právě jeho výkon byl ve srovnání s ostatními spoluhráči nadprůměrný.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Cigánek, Jeslínek - Kučera

Jaroslav Šilhavý (trenér Kladna): "Chtěli jsme si hru maximálně zjednodušit, ale gól nám dal lehkost, hra se nám dařila podle plánu. Po přestávce se sice Budějovice zvedly a kluci na chvíli znervózněli, ale po čtvrté brance jsme zápas už dohrávali v klidu. Jasně jsme dnes ukázali, že jsme schopni hrát ve středu tabulky a dostatečně daleko od sestupového pásma."

František Straka (trenér Dynama): "Dostali jsme lekci z nasazení a důrazu, musíme se fanouškům omluvit za totální propadák a doufat, že se již nebude opakovat. Na lavičce jsem hodně trpěl, výše skóre je hrozivá a i při ní je paradoxní, že nejlepším hráčem byl brankář Kučera."