České Budějovice k poslednímu duelu skupinu o záchranu zajížděly do Karviné, kde se s tamním celkem střetly o veledůležité body do ligové tabulky. Jedinou branku duelu vstřelili Slezané, konkrétně Lukáš Budínský, který se trefil po půl hodině hry. I přes porážku si však Jihočeši udrželi 15. příčku a už ve čtvrtek se v baráži na svém stadionu střetnou v jihočeském derby s Táborskem.

První velkou šanci utkání hraného ve Slezsku mělo Dynamo. Rohový kop Suchana prodloužil Králik a balon propadl až k brankové čáře karvinské branky, domácí obránce Bergqvist ovšem balon odvrátil. Vzhledem k důležitosti utkání oba týmy hrály opatrně, ani jeden z nich nechtěl nic riskovat a dopustit se tak vážnější chyby. Uběhlo ale třicet minut a první branka byla na světě. Mikuš dostal dlouhý balon na pravou stranu, vnikl do pokutového území a zpětnou přihrávkou do zakončení vybídl Lukáše Budínského, který střelou z první na zadní tyč otevřel skóre, 0:1 z pohledu Dynama. Žádná branka už ve zbývajících minutách prvního poločasu nepadla a Jihočeši tak do druhého poločasu šli s jednogólovým mankem.

Začátkem 58. mohlo být srovnáno! Musa Alli dostal od Suchana balon na levou stranu, udělal kličku na střed a vypálil. Jeho ránu vyrazil gólman Ciupa zpět k Allimu, který vypálil také podruhé, tentokráte ale do tyče. Obrovskou šanci si vypracovali ale také karvinští fotbalisté. Po centru Fleišmana se na malém vápně k hlavičce dostal Ražnatovič, kterého fantasticky ale vychytal Šípoš. Ani jeden celek v závěru už pak branku nevstřelil a utkání tak lépe skončilo pro domácí tým, který 1:0 zvítězil.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Spadlo to ze mě. Čekali jsme, že utkání bude z obou stran nervózní, a to se potvrdilo. Do utkání jsme vstoupili lépe než Karviná, poté jsme ale inkasovali. Trochu to s námi zacloumalo, ve druhém poločase jsme ale karvinský tým zase dokázali zmáčknout. Vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo, v závěru nás tam navíc ještě skvěle podržel Dávid Šípoš. Před jarem jsme si ale dali cíl, že chceme skončit na barážových příčkách, a to jsme splnili. Víme však, že to ještě není konečná, čekají nás dva důležité zápasy. Všichni nás ale odsuzovali jako jasného sestupujícího, nakonec jsme to ale zatím do jisté míry zvládli. "