Domácí premiéra Tomáše Řepky se povedla. Jihočeši na svém stadionu porazili Bohemians 3:1. První poločas výrazně ovlivnilo husté sněžení, které změnilo hřiště v souvislou bílou plochu. Dvě branky Dynama vstřelil Klesa, jednu přidal Ondrášek. V závěru první půle neproměnil penaltu klokanů Nešpor. V posledních minutách pouze snížil za hosty Vyhnal. Českobudějovičtí si tak do tabulky připisují důležité tři body.

V utkání s Bohemians 1905 si premiéru na střeleckém ostrově odbyl Tomáš Řepka. Jeho první start na jihu Čech si nenechalo ujít přes tři a půl tisíce diváků. První zahrozili hosté, ale střelu Bartka Daněk vyrazil. Po dvou minutách hry se nad Českými Budějovicemi spustila silná sněhová přeháňka, která jako by na chvíli zmrazila klokany.

Filip Rýdel ve středu hřiště vyslal ukázkovou přihrávku na rozběhnutého Michala Klesu, pro něhož nebyl problém utéct obránci Jindřiškovi a křížnou střelou překonat brankáře Sňozíka - 1:0. Po pár minutách hustého sněžení se hrací plocha změnila v souvislou zasněženou plochu a rozhodčí Drábek nařídil prohrnutí alespoň základních čar. Na řadu přišel i speciální oranžový míč.

Domácím příznivcům hodně zatrnulo po nedorozumění v zadních řadách, když se do šance řítil Nešpor. Celou situaci však zachránil Matej Krajčík. Druhý gól Jihočechů přidal ve 24. minutě nejlepší střelec Dynama Zdeněk Ondrášek. Po rohovém kopu se míč odrazil k Sandrovi, ten si obhodil jednoho z beků, stříleným centrem poslal míč do vápna, kde ho za Sňozíka usměrnil právě Ondrášek – 2:0.

V dobrém světle se ukazovala zimní posila Jakub Řezníček. Jeho střelu po pěkném uvolnění zlikvidoval Sňozík. Bohemians mohli snížit po trestném kopu, který Budínský ukázkově rozehrál na hlavu Lukáše Hartiga, jehož přený pokus Daněk vyrazil. V nastaveném čase zbytečně fauloval Machovec ve vápně Budínského a kopala se penalta. Tu však o pár centimetrů neproměnil Nešpor a nic tak nezměnil na poločasovém skóre 2:0.

V úvodu druhé půle znovu zahrozilo Dynamo. Aktivní Klesa centroval po rychlém protiútoku na nabíhajícího Ondráška, který však na míč nedosáhl. Tato šance byla na dlouho tím jediným, co oba celky fanouškům nabídly. Jihočeši kontrolovali vývoj zápasu a nepouštěli soupeře do výraznějších šancí.

Nudu ve druhém poločase utnula až 78. minuta. Rychlý útok Dynama založil Otepka, míč poslal na Sandra, který nádherným centrem oslovil Michala Klesu, jenž neměl problém hlavou vsítit svůj druhý gól v zápase - 3:0. Čestnou branku klokanů vstřelil v závěru Vyhnal, ale na vítězství českobudějovických to nemohlo nic změnit.

Machovec Jaroslav               2 2 45.
Klesa Michal (84.) 2   2             78.
Rýdel Filip   1   1       3 1
Otepka Rudolf (86.)           5 1 1 4
Sandro   2       1     3
Řezníček Jakub     1 1       2 3
Ondrášek Zdeněk (81.) 1   1         3
Němec František (81.)               1   90.
Kadula Jindřich (84.)
Novák Pavel (86.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

František Cipro (trenér Dynama): "Samozřejmě nám hodně pomohl ten úvodní gól. Pak jsme po dvaceti minutách přidali druhý. Další průběh zápasu byl hodně ovlivněný počasím. Stav hrací plochy nám nevyhovoval, v druhé dvacetiminutovce první půle se nám nedařilo a výsledkem byla penalta, kterou naštěstí hosté neproměnili. Přitom kdyby z toho byl gól, tak druhý poločas možná vypadal úplně jinak. Ve druhém poločase jsme hráli lépe, více jsme drželi míč a soupeře jsme k ničemu nepustili. Vyhráli jsme zaslouženě a kvůli Michalu Daňkovi mě mrzí ten inkasovaný gól, mohl mít dneska druhý zápas s nulou v řadě."

Pavel Medynský (trenér Boheminas): "V prvním poločase byly z mého pohledu takové dva stěžejní momenty. První byl, když jsme první branku dostali hned ve třetí minutě a druhý pak situace ve 45. minutě, kdy kopeme penaltu, kterou neproměníme. Myslím si, že jsme nebyli horším týmem, ale produktivita Budějovic byla na stoprocentní úrovni. I ve druhém poločase jsme byli sice ve hře, ale nedařilo se nám prosadit přes defenzivní linii soupeře. Dostali jsme se tam až za stavu 3:0, což ale bylo už pozdě."