Nevídaná série Dynama České Budějovice bez prohry pokračuje. Po remíze s vedoucí Slavií Praha fotbalisté z jihočeské metropole dokázali bodovat i na horké půdě ostravského Baníku, který momentálně okupuje druhou příčku ligové tabulky. Domácí fotbalisté byli před více než jedenácti tisíci fanoušky aktivnější, jenže gól vstřelit nedokázali a utkání tak skončilo nerozhodně 0:0.

Ze sestavy Dynama těsně před výkopem vypadl nečekaně David Horejš a kapitánskou pásku si tak navlékl Tomáš Hunal, jenž se po jednozápasové absenci vrátil do základní sestavy Jihočechů. V úvodní jedenáctce se v útoku spolu se Sedláčkem objevil opět Pavel Mezlík.

Domácí vstoupili do utkání očekávaným tlakem a úvodní minuty se odehrály na polovině Jihočechů. Fotbalisté Baníku předváděli v prvních minutách pohledné kombinace ve středu pole, přes zhuštěnou obranu se ale do zakončení příliš nedostávali. Hosté se jako tradičně rozjížděli pomaleji, gól z úvodního náporu ale nedostali a hra se začala postupně vyrovnávat. O co ale byla hra vyrovnanější, o to větší šance si Baník vytvářel. Ve 14. minutě se do odraženého míče opřel Lička a gólmanu Kučerovi hodně zatrnulo. Hostující gólman se vytáhl skvělým zákrokem ve 21. minutě, kdy po centru Střihavky výtečně vyrazil gólovou hlavičku Svěrkoše.

Fotbalisté Dynama odpověděli nepovedeným centrem Šímy, který prolétl těsně nad břevnem. Fotbalisté z jihu Čech jinak hrozili především ze standardních situací. Ve velmi dobré pozici se v 36. minutě ocitl Petr Šíma, který ale z penaltového puntíku vyslal na Bučka slabou střelu, která domácího gólmana nemohla ohrozit. Sedm minut před koncem půle pak musel gólman Dynama podruhé zasahovat, když na něj vyslal z hranice velkého vápna tvrdý projektil Lička. Se střelou mířící doprostřed brány si budějovický gólman ale poradil. O pár desítek vteřin se ve velké šanci ocitl také Střihavka, jeho hlavička se však prokutálela těsně mimo.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí se snažili dobývat hostující bránu a Jihočeši spoléhali na propracovanou defenzivu. Ve 49. minutě měl dokonce Jan Riegel na hlavě gól Dynama, po rohovém kopu ale ve velmi dobré pozici nezamířil přesně. Na druhé straně hlavičkoval přesněji Střihavka, na Kučeru si ale ani on nepřišel.

S přibývajícími minutami se hra stále více přesouvala před bránu Jihočechů, kteří se logicky začali dostávat místy pod doslova drtivý tlak. Nejaktivněji si ve vápna počínal David Střihavka, který svou velkou postavou dělal obraně hostů velké problémy. Právě on se několikrát dostal ve vápně k míči, přes přehuštěné malé vápno ale míč do prostoru brány nikdy nedokázal protlačit. Naopak patnáct minut před závěrečným hvizdem mohl do kolen domácí srazit opět Riegel, jenž si na malém vápně zpracovával míč tak dlouho, až mu ho odkopl jeden z vracejících se obránců.

Domácí Baník v samém závěru vsadil vše na ofenzivu, což se mu málem vymstilo v nastaveném čase, kdy po rychlém protiútoku zakončoval Homoláč. Svou šancí byl ale tak zaskočen, že vypálil velmi slabě a přímo doprostřed brány. Nic to ale nezměnilo na faktu, že fotbalisté Dynama České Budějovice nepoznali již deset utkání v řadě hořkost porážky!

Svátek Jan (90.) 90.
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Na Baníku bylo hodně vidět, že chce dnes vyhrát. To mu také možná trochu svazovalo nohy. My jsme první poločas dobře kombinovali a je jen škoda, že jsme nechodili do koncovky. Nebezpeční jsme sice moc nebyli, ale naše postupné útoky měly hlavu a patu. Dokázali jsme držet míč a nedostávali jsme se pod tlak. Druhý poločas byl ze strany Baníku určitě kvalitnější a dostal nás pod určitý tlak. Ta defenziva, kterou jsme tady odpracovali, byla ale podle mého absolutně špičková, nepouštěli jsme je do šance. "

Karel Večeřa (trenér Ostravy): "Zápas ale splnil to, co se dalo čekat. Hráli jsme se silným soupeřem, který devět zápasů v řadě neprohrál. Budějovice se prezentovaly velmi kvalitní defenzivou. V prvním poločase tam ještě nějaké okénko bylo, ale soupeře výborně dvakrát podržel brankář. Ve druhém poločase nás soupeř do žádné výraznější šance už nepustil. Budějovice dokázaly hru dobře rozkouskovat, hrály co potřebovaly a my jsme v útočné fázi neměli takovou kvalitu, abychom je něčím více překvapili."