Velkou psychickou sílu dokumentovali fotbalisté Dynama České Budějovice na půdě Sigmy Olomouc. Jihočeši v úvodu druhé půle inkasovali smolný gól na 1:0 a v dalších minutách nebyli lepším týmem. Přesto ale nakonec vezou z Hané bod za remízu 1:1, když necelých deset minut před koncem vyrovnal Tomáš Sedláček. Pro Dynamo je to čtrnáctá remíza v ligové sezoně.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš poslal do zápasu očekávanou ofenzivní sestavu včetně Brazilce Fernanda Hudsona. Taktéž podle očekávání začali aktivněji domácí fotbalisté, jejich úvodní snaha nepřinesla prakticky žádnou šanci. Střelecký pokus Hubníka ze 3. minuty se šancí nazvat ani nedal, gólman Kučera s ní měl pramálo práce. Na druhé straně se v 5. minutě zastřeloval Hudson, svůj pokus namířil ale vysoko nad. V následujících minutách se sice hra přesouvala z jedné strany na druhou, šanci si ale ani jedno z mužstev vytvořit nedokázalo.

Jihočeši byli v určitých fázích hry dokonce ve středu pole lepší, v permanenci musel být ale především gólman Kučera, který musel v 19. minutě zasahovat proti další Hudcově ráně. O útočení Jihočechů se staral především Hudson, jehož zajímavá akce v 26. minutě ale skončila na kopačkách domácích hráčů. První gólovou šanci si tak v 27. minutě připsali domácí - Janotka našel přesným centrem Hubníka, jehož hlavičkové zakončení mířilo těsně nad.

V poslední čtvrthodině domácí nejprve zahrozili stříleným centrem Hubníka a zdálo se, že si začínají vytvářet trvalejší převahu. Dynamo ale také vystrčilo drápky a skórovat mohl z ničeho nic mezi obránce naběhnuvší Stráský, mířil však z gólové pozice těsně mimo. Závěr poločasu byl pak velmi vyrovnaný a ani jedno z mužstev se do zajímavějšího zakončení nedostalo.

Druhý poločas nezačal pro Dynamo vůbec dobře. Hned po pěti minutách hry kopal přímý kop z pravé strany Melinho, jehož centr si nechytatelně za záda vlastního brankáře nasměroval smolař Jan Riegel. Do té doby dobře bránící Jihočechy inkasovaná branka hodně zaskočila a o necelých deset minut později musel před Hubníkem rychle z brány Pavel Kučera.

V dalším minutách si domácí šikovně hlídali jednobrankové vedení a hosty prakticky k ničemu nepouštěli. Olomoučtí si v průběhu hry navíc vytvářeli další šance. Hodně vidět byl vidět střídající Kobylík, kterého nejprve v 67. minutě vychytal Kučera a následně budějovickému gólmanovi pomohla horní tyč jeho brány, která o čtyři minuty zastavila opět dalekonosný pokus Kobylíka.

Fotbalisté Dynama se s blížícím se koncem dostávali do velké křeče a měli velké problémy se dostávat za půlící čáru. Nejednou se ale již stalo, že tým, kterému se nedaří, dokáže skórovat. To Jihočeši potvrdili v 83. minutě, kdy po pravé straně utekl Riegel, následně našel nabíhajícího Tomáše Sedláčka, který se nemýlil - 1:1. V následujících minutách se hosté dostali pod velký tlak, ale nechybělo mnoho a mohli si z Hané odvézt všechny tři body - po zaváhání domácí obrany zakončující Benát na gólmana Drobisze ale nevyzrál.