Fotbalisté Dynama České Budějovice spolu se svojí novou hvězdou v základní sestavě nazaváhali a na Střeleckém ostrově bez větších problémů porazili Olomouc B 4:0. Ústřední postavou zápasu byl Karel Poborský, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Zbývající dvě branky Dynama vstřelili Svoboda s Balej. Utkání sledovaly téměř čtyři tisícovky diváků...
Velké lákadlo zaplnilo v nedělním podvečeru tribuny Střeleckého ostrova, do černobílého dresu se po mnoha letech znovu oblékl Spartou zatracený reprezentant Karel Poborský. Přivítal ho bouřlivý potlesk i několik narychlo připravených transparentů. Na otázku, zda v novém týmu pookřeje, začal dávat klenot jihočeského fotbalu okamžitou odpověď, když ve 3. minutě z deseti metrů poslal po centru Vozábala míč hlavou k brankáři Černému, který byl natolik fascinován pohledem do očí slavného fotbalisty, že míč nečekaně nezkrotil - 1:0.

Ruce fanoušků vylétly znovu k nebesům minutu poté. Poborský z pravé strany rozehrál přímý kop a po hlavičkovém souboji ve vápně zamířil míč od břevna k volnému Dvořákovi, který ho hlavou doklepl do sítě. Radost hráčů i diváků však trvala jen do té doby, než sudí vyhodnotil Dvořákovo postavení jako ofsajdové. Poborský v úvodních minutách na sebe strhával pozornost nejen kvůli své autoritě, ale hlavně díky fantastickému výkonu. Ten byl korunován po třinácti minutách zápasu druhou brankou po kulečníkové akci po ose Svoboda, Gruber, Poborský - 2:0.

Po čtvrthodině mohl mít Poborský zapsán hattrick. Po přihrávce Vozábala si zpracoval míč a z rohu pokutového území vypálil na branku, ale Černý tentokrát výtečně vyrazil na roh. Spolupráce Vozábal - Poborský pokračovala i nadále, ve 21. minutě si reprezentační záložník zaběhl za obranu, ale na kapitánovu kolmici byl krátký. V 25. minutě se opět projevila Poborského jedinečnost. Pár rychlých kroků a už se řítil na Černého. Místo střely ale nezištně přihrál před prázdnou branku Svobodovi, který rozsvítil na tabuli trojku - 3:0.

Ochromení hosté se k brance Belice odvážili až po půlhodině hry, ale Šultés domácímu gólmanovi poslal pouze nevinnou navštívenku. Vepřekova střela o tři minuty později byla jen o málo nebezpečnější. Na konci první půle Dynamo kontrolovalo hru, narážečkami drželi hráči míč a Hanáci působili bezradně. Minutu před přestávkou to zkusil znovu Šultés, ale Belic si poradil i s jeho skákavou střelou. Poborský nabídl poté na druhé straně gól Skálovi, když mu posadil míč z rohu na hlavu, ale Černý tým podržel. Po dlouhé době zněl stadionem při odchodu do šaten upřímný potlesk.

I hned po přestávkovém občerstvení vybídl Poborský ke skórování Beleje, ten ale na přihrávku nedosáhl. Podobnou situaci připravil pro exbrněnskou posilu o chvilku později Vozábal, ale opět to nevyšlo. Belej si náladu náramně spravil v 53. minutě. Burešův centr vrátil do vápna Gruber a Michal Belej mazácky Černého přeloboval - 4:0.

Za čtyři minuty byli hosté blízko čestného úspěchu. Po centru Janotky měl tři metry od branky míč na noze Tomáš Řehák, ale nepochopitelně minul. Po hodině hry si zaslouženou trefu mohl připsat i Vozábal, ale jeho projektil putoval od břevna několik centimetrů před brankovou čáru. I nadále měli domácí hru plně pod kontrolou, i když nebezpečných situací před olomouckou brankou ubylo. Naopak se musel deset minut před koncem předvést Belic, jenž se úspěšně postavil dvěma střelám, když ta druhá z kopačky Janotky ho řádně protáhla.

Kouč Cipro poté nabídl z lavičky vystřídání Poborskému, ale hrdina zápasu s díky odmítl a na ovace si počkal do závěrečného hvizdu. Ihned po něm byl obklopen novináři i mladými lovci autogramů. Z tribun se on i celé mužstvo dočkal hlasitého poděkování. Dynamo s novým dirigentem zářilo.