Jihočeši jsou po 28. kole Gambrinus ligy zase blíže sestupu. Dynamo totiž prohrálo na hřišti Slavie 0:3, když výhru sešívaných režíroval hattrickem Tomáš Mičola. Největší šanci Jihočechů měl v první půli Javorek, ale trefil pouze tyč.

Slavia byla od úvodních minut aktivnější, ale Jihočeši se bez problémů bránili. Tlak sešívaných se s přibývajícím časem zvyšoval a s tím přicházely i šance Pražanů. Nejprve musel Klesa zblokovat Mičolův pokus mimo tři tyče, záhy pálil Gecov nad branku. Ve 25. minutě Dynamo ztratilo míč ve středu hřiště, k míči se dostal Gecov a jeho jedovatou střelu musel Daněk vyrážet na roh. Ten hosté sice odvrátili, balon se však dostal k Hubáčkovi, jehož centr sklepl ideálně Jan Vošahlík přímo k nohám Tomáše Mičoly, jenž otevřel skóre.

Dynamo se po inkasované brance začalo více tlačit do útoku a brzy si vytvořilo zajímavé možnosti. Nejprve pálil z úhlu Táborský a pár minut na to se po ideálním pasu Sandra řítil do šance Javorek, obešel brankáře Čontofalského, ale trefil pouze tyč odkryté branky. Dorážející Linhart už míč do branky dorazit nedokázal. To bylo také to poslední, co mladý forvard na hřišti v Edenu udělal, jelikož hned na to ho zřejmě ze zdravotních důvodů vystřídal Petr Benát. Když se chvíli před poločasem nevešla mezi tyče pěkná střela Hory, šly oba celky s vědomím jednobrankového vedení Pražanů.

Na startu druhé půle nahradil Wermke v záloze Petra Javorka, ale na obrazu hry se nezměnilo nic. Hned v 50. minutě se sám na brankáře řítil Jan Vošahlík, ale Daněk ho vychytal. Záhy střílel Vošahlík znovu, tentokrát do boční sítě. V 55. minutě už se však sešívaní dočkali, když Daněk propustil za svá záda nepříliš povedenou střelu Tomáše Mičoly.

Třetí branka přišla po hodině hry, kdy si Tomáš Mičola na hranici vápna odstrčil Lengyela a dokonal hattrick. Defenziva Dynama byla v troskách a domácí podnikali jeden nebezpečný výlet směrem k Daňkovi za druhým. Po jedné z chyb obrany Jihočechů se řítili tři borci v červenobílých dresech na osamoceného Lengyela, ale Škutka branku přestřelil.

Zbytek utkání se dohrál na polovině Jihočechů, ale bez větších šancí. Prohra 0:3 poslala naděje Dynama na záchranu prakticky jen do roviny teorie.

Novák Pavel (83.)

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Z naší strany není co hodnotit. Byli jsme plní odhodlání, abychom oživili naší malou naději, ale od první minuty jsme to nechali v kabině. Byli jsme bojácní v útočné fázi a ve druhém poločase už byla na hřišti jen Slavia. Nebudeme si nic nalhávat, ale jsme už téměř jasně ve druhé lize. Takhle se o záchranu nehraje a každý se musí zamyslet nad tím, co pro tu záchranu udělal. Naděje tam sice pořád je, ale výkony v obou nadcházejících utkáních by musely být diametrálně jiné než proti Slavii. Jsem realista a na záchranu to už nevidím."

Michal Petrouš (trenér Slavie): "Byť je výsledek jednoznačný, tak nemůžu být spokojený s první půli, kde jsme sice dali gól a vyhráli jí, ale pak jsme jim vlastním lajdáctvím dali možnosti na vyrovnání. Ve druhé půli už to byla taková malá exhibice a doufám, že si nějaké góly necháme i do dalších zápasů. Tři zápasy, devět bodů a skóre 9:1. Co víc si přát? Kluci si dokázali, že umí hrát fotbal a i když je minimální šance být třeba čtvrtý, tak se o to musíme porvat. Žiju přítomností, co bude na podzim, jestli budu dál trenérem, to je na vedení. Já přišel s tím, že mám pomoc v posledních pěti zápasech a chci proto udělat maximum a za cílem získat patnáct bodů si stojím a zatím to je ještě možné."