Aktualizováno! Fotbalisté Dynama zapomněli na nezdary minulých zápasů a na domácím stadionu dokonale zaskočili favorizované Teplice. Jihočeši byli prakticky v celém průběhu zápasu lepším týmem a od třiadvacáté minuty vedli 1:0, když se nádhernou střelou přes hlavu trefil Jan Svátek. Hosté sice postupem doby zvyšovali tempo a v závěru měli tlak, na vyrovnání to ale již nestačilo. Českobudějovičtí si tak po velmi povedeném výkonu zaslouženě připsali tři body.

Jihočeši do utkání s Teplicemi vstoupili poměrně aktivně a byli často nastěhováni na polovině soupeře. Brankář Slavík nejdříve nadvakrát krotil Šímovu střelu a poté ještě vyrážel hodně nadějný projektil Mezlíka. I v dalším průběhu bylo Dynamo stále při chuti a diváci se rozhodně nenudili. Ve 23.min. se dokonce dočkali i gólového momentu. Po standardní situaci Horejš od brankové čáry postrčil balon do strany na Šímu, jehož centr efektně přes hlavu do sítě nasměroval Jan Svátek. Tým Františka Straky tak byl oceněn za svou dosavadní snahu, kterou oproti předchozím zápasům navíc doplnil i o zlepšenou kombinaci ve středu hřiště. A to i přestože kvůli viróze tentokrát chyběl špílmachr Vozábal. O slovo se ale přihlásili i hosté. Hrozící nebezpečí po pumelici Doležela však odvrátil Hunal nastavením vlastního těla do dráhy letu míče. A Junovu hlavičku padající do branky pak jen tak tak vyškrábl Kučera nad břevno. K pohledné hře tak obě mužstva v prvním poločase přidala i šance na obou stranách.

S tím se v ničem rozhodně nezavdal ani začátek druhé půle. Teplický Klein ale paradoxně ohrožoval jinou branku, než by asi chtěl. Po centru Šímy totiž hostující stoper ve snaze odvrátit míč jen o kousek překopl vlastní bránu. Jen po chvíli kouč Rada sáhl k prvnímu střídání, když právě Kleina nahradil Vidlička. Zlepšení v projevu Teplic ale stále nepřicházelo. Nutno ovšem podotknout, že to bylo hlavně způsobeno tím, že dobře a svědomitě hrající Jihočeši toho soupeři mnoho nedovolovali. Když už to vypadalo, že by se hosté mohli pokusit o nějaký atak Kučerovi svatyně, Českobudějovičtí stačili včas zasáhnout. Jako to demonstrativně například předvedl Žižka při čistém eliminování unikajícího Verbíře. S blížícím se koncem zápase se žlutomodří přeci jen začali více a více zabydlovat na polovině Dynama. Jenže jejich nápor vygradoval pouze do 84. min., kdy ke gólu měli za celý druhý poločas zřejmě nejblíže. Smejkal v dobré pozici na malém vápně ale místo přímého zakončení míč posunul ještě na Doležala, jehož střelu stačil zablokovat Plocek. Ve zbytku zápasu si domácí hráči už vítězství pohlídali. Tři body po třízápasovém bodovém půstu získali naprosto zaslouženě.

Peroutka Jiří (82.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Tomáš HUNAL - Jako tradičně patřil spolu s Davidem Horejšem k pilířům budějovické obrany. Svou zkušeností a nasazením na ofenzivní hráče soupeře hodně platil a zastavoval jednu útočnou akci za druhou. Po půlhodině hry zastavil v klíčovém okamžiku unikajícího Verbíře a o pár minut minut později zase skočil do gólové rány Doležala. V průběhu druhého poločasu musel být zkušený veterán po střetu se Smejkalem ošetřován v zámezí, do utkání se ale vrátil a podílel se tak na nule v kolonce obdržených branek.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Hunal, Mezlík, Ondrášek

František Straka (trenér Dynama): "Prvních třicet minut jsme odehráli výborně. Podařilo se nám Tepličky zaskočit agresivitou, navíc vyšel tah s Ondráškem, který uměl rány nejen dostat ale i rozdat. Honza Svátek dal pěkný gól, který nám navíc zajistil tři body. Druhý poločas jsme pak odehráli po taktické stránce výborně. Eliminovali jsme standardní situace soupeře a podařilo se nám uhlídat i nebezpečného Smejkala. Musím mančaftu složit kompliment, lepili jsme sestavu, jak se dalo. Dnešní výhra je takovou satisfakcí za to, čím jsme si museli projít. Jsem rád, že jsme zlomili černou sérii tří zápasů bez bodu a bez gólu."

Petr Rada (trenér Teplic): "Věřili jsme, že udržíme sérii z minulých zápasů, ale dnešek se nám hrubě nevydařil. Odehráli jsme nekvalitní utkání po všech stránkách. Od první minuty jsme čekali, kdy nás soupeř potrestá. Ve druhém poločase jsme se snažili víc dostávat do předních pozic, ale i tak to nebylo to, co jsme si představovali. Celý kolektiv nepodal takový výkon, jaký jsem očekával. Chybělo nám více vůle a nasazení, zaslouženě jsme prohráli."