Tým vedený Františkem Ciprem potřetí v řadě prohrál a pokračuje v poklesu tabulkou. Jihočeši nestačili v rámci 27. kola Gambrinus ligy na Teplice a na domácím stadionu prohráli 1:2, když se o oba góly hostů postaral Edin Džeko. Za Jihočechy v závěru zápasu korigoval výsledek Ivo Táborský, který si tak na konto připsal pátý gól v letošním ročníku první ligy. Další zápas čeká hráče Dynama již v sobotu, kdy se představí na hřišti zachraňujícího se Zlína.
I do zápasu s Teplicemi zranění nedovolila zasáhnout Karlu Poborskému a Davidu Homoláčovi. Pouze na tribuně zůstali sedět i Jiří Skála a Jiří Adamec. V jejich případě se však o zdravotní problémy nejednalo. Naopak k radosti domácích fanoušků se na hrací ploše objevil David Horejš. Kapitán Dynama toho ale také moc neodehrál a pro přetrvávající zranění z Příbrami v poločase odstoupil. Samotný úvod utkání patřil jednoznačně hostům. Tepličtí byli aktivnější směrem dopředu a i nebezpečnější. Vážnější situace přišla již v 10. min., kdy Džeko ze strany poslal míč do vápna. Na něj si naběhl Štohanzl a hned z první trefil břevno. Další pohromu už českobudějovická obrana nezažehnala. Pohyblivý Fenin donutil ve vápně k faulu Kladrubského a kopala se penalta. Teplice mají ve svém kádru kanonýra, který ví jak s nabídnutou situací naložit. Edin Džeko totiž zcela neomylnou bombou otevřel skóre utkání – 0:1. Následně se podle reakcí domácích hráčů měla zahrávat penalta i na druhé straně. Ruku teplického hráče však sudí Racek neviděl. A do třetice zákrok zavánějící pokutovým kopem. Po kontaktu s Peroutku upadl Džeko, ale hlavní arbitr zůstal opět ledově klidný. S přibývajícími minutami se Jihočeši vzpamatovali z rychlého inkasování a čím dál tím víc se osmělovali. Pěknou střelou se prezentoval Táborský. Exbudějovický Belic kontroval parádní zákrokem. I Zdeněk Křížek pak prokázal své kvality, když zneškodňoval nepříjemnou hlavičku Kleina. Dynamo prahlo po vyrovnání, ale pozorná obrana Teplic byla velice přetěžkým oříškem. Do konce prvního poločasu se k zakončení dostával již jen Jaroslav Černý. Ze tří pokusů z dálky však nenašel střelecké štěstí ani jednou.

Tak jak končila první půle, tak i začínala ta druhá. Sice tedy už bez Davida Horejše, kterého nahradil ligový novic Jiří Pravda. Psala se 48. min. a opět to byl domácí Černý, jenž vyslal na Belice velmi utěšenou střelu. Balon prolétl těsně okolo spojnice břevna a tyče teplické branky. I přes pošmourné počasí se necelé dvě tisícovky diváků opravdu nenudily. Fotbalisté jim servírovali na ligové poměry docela slušnou podívanou. O krásné momenty a šance na obou stranách nouze nebyla. Ve slibné pozici selhal hostující Fenin, když sám ve vápně přestřelil Křížkovu branku. Po vyrovnání naopak sahali Kladrubský a Táborský, ale ani jim štěstí nepřálo. Pak světelné tabuli přeskočila 61. min. a v táboře domácích byla nálada na bodu mrazu. V mlýnici po rohovém kopu sice ještě Křížek vychytal Fenina, na dorážku Edina Džeka ale už nestačil. Bosenský ostrostřelec se trefil již podvanácté v sezoně – 0:2. V 72. min. zasáhl na pomezí velkého čtverce míč ruku jednoho z teplických hráčů. Pro Dynamo z toho ale byl jen přímý kop. O šest minut později se nálada na E-ON stadionu trochu pozvedla. Standardtku z pravé strany rozehrál Černý a balon se dostal až k Ivo Táborskému. Domácí útočník se nijak nerozmýšlel a míč uklidil do levého rohu severočeské branky – 1:2. Premiéru v ligovém dresu si ihned odbyl útočník Zdeněk Ondrášek, věkem stále dorostenec. A ač se i s ním na trávníku pohybovali další útočníci Táborský a Holenda, vyrovnat se Dynamu už nepodařilo. Teplice si výhru po zbytek zápasu pohlídali.

Ondrášek Zdeněk (79)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - Zdá se to být už omletou frází, ale Jaroslav Černý si svými výkony doslova získal srdce fanoušků na jihu Čech. I když celý tým nepředvádí zrovna oslnivý výkon, on je tím, kdo se snaží zdvihnout prapor a strhnout ostatní ze své družiny k lepším výkonům. Proti Teplicím zaznamenal znamenitý technik pět střel, bohužel ani jedna z nich nemířila mezi tři tyče. Jednu Černého ránu musel hostující brankář Belic jistit a raději ji vytáhl konečky prstů nad bránu. Navzdory hluchým momentům hry v podání celého domácího týmu, Jaroslav Černý se neustále snažil vymýšlet, nabízel se a svými útočnými výpady dělal zadákům Teplic veliké problémy.
Tři nejlepší hráči zápasu: Džeko, Doležal - Černý

František Cipro (trenér Dynama): "Myslím si, že remíza by byla spravedlivá, ale bohužel se tak nestalo. Nechytli jsme začátek a prvních dvacet minut dnes od nás nebylo dobrých. I když jsme asi v 11. min. inkasovali, tak už předtím tam byly chyby. Převaha Teplic byla zřetelná a my jsme se chytli až za stavu 0:1. Dalších dvacet minut už pak bylo lepších. Druhá půle už byla z naší strany docela kvalitní. Celkově si myslím, že se dnes hrál velice slušný ligový fotbal."

Jiří Bartl (trenér Teplic): "Nečekali jsme lehké utkání, což se také potvrdilo. V prvním poločase se nám podařilo vstřelit první gól z penalty. Jsem rád, že jsme vyhráli. Musím ale říct, že zejména v tom závěru, hlavně v tom závěru, ležela remíza na miskách vah a měli jsme i trochu štěstí."