Jablonec potvrdil roli favorita a Dynamo porazil góly Drska a Lafaty 2:0. V prvním poločase dokázali Jihočeši pohlídat jablonecké střelce, ale prakticky ihned po začátku druhého dějství se domácí prosadili a rozhodli tak o utkání, které Jablonci zajistilo historický úspěch v podobě druhého místa v Gambrinus lize.

Utkání začalo mírnou převahou Jihočechů, ale první střela mezi tři tyče přišla v šesté minutě hry na druhé straně. Loučkova střela doprostřed brány ale připomněla spíše malou domů než gólovou střelu. Jablonec začal více útočit a odměnou mu byla tyč, kterou nastřelil Jarolím v osmé minutě hry. Ve dvanácté minutě se dostal za domácí obránce Mezlík, ale zastavil ho zdvižený praporek postranního rozhodčího. Následovala desetiminutovka, která žádnou šanci ani na jedné straně nepřinesla.

Ve dvaadvacáté minutě na sebe poprvé upozornili také Jihočeši. Šíma napřáhl z dvaadvaceti metrů a gólman Špit musel jeho dělovku vyboxovat na roh. Hned o minutu později se do zakončení dostal opět Šíma, ale Špit tentokrát neměl s jeho střelou pod břevno sebemenší problémy. Chance arénou to pořádně zahučelo v sedmadvacáté minutě zápasu. Haurdič se v pokutovém území Dynama opřel do své střely a brankář Kučera musel konečky prstů míč vytěsnit nad břevno.

S blížícím se koncem poločasu na sebe potřetí upozornil Šíma, ale potřetí mu radost z gólu překazil pohotový Špit. Pět minut před koncem první půle o sobě dal vědět také jablonecký srdcař Drsek, který dokázal obejít trojici Jihočechů, ale jeho střelu si Kučera pohlídal. Radost z gólu si Drsek vychutnal hned v úvodu druhé půle. Tři minuty po začátku poločasu se dostal k odraženému míči a svou střelu poslal mimo dosah brankáře Kučery. Vyrovnat mohl o pět minut později Mezlík, ale samostatný únik zakončil střelou mimo.

Velkou gólovku si Jablonec připravil v pětapadesáté minutě, ale na Haurdičův centr Lafata o několik centimetrů nedosáhl. Svou pověst jednoho z nejlepších gólmanů v lize Kučera potvrdil v dvaašedesáté minutě, kdy reflexivně vytěsnil Zábojníkovu hlavičku mimo tři tyče českobudějovické brány. Smolný okamžik si připsal kapitán Dynama Hunal v šestašedesáté minutě, kdy tělem srazil Lafatu a ten si s následujícím pokutovým kopem věděl rady a pohotově zvýšil na 2:0.

Ex-budějovický Lafata mohl přidat svůj druhý gól osmnáct minut před koncem, ale svou hlavičku z malého vápna poslal nad bránu. Do hry se v průběhu zápasu dostali také dva debutanti v Gambrinus lize Kaňák a Rakovan, kteří svou předvedenou hrou nezklamali. Branková konstrukce podruhé pomohla Jihočechům deset minut před koncem zápasu, kdy si Lafata naběhl za obránce a svou střelou orazítkoval břevno českobudějovické brány. Poslední šanci zápasu si připsal Rakovan, ale svou střelu poslal mimo brankový prostor.