I průměrný výkon stačil fotbalistům pražské Sparty k tomu, aby na Střeleckém ostrově získali tři body. Všechny tři branky utkání padly až ve druhém poločase, když se nejprve v 52. minutě prosadil útočník Meduna, za necelých deset minut sice dokázal parádní střelou vyrovnat Gruber, avšak o třech bodech pro Spartu rozhodl v 76.minutě obránce Johana.
V utkání proti nejlepšímu týmu letošní sezony se museli fotbalisté Dynama obejít bez distancovaného Kuliče, dlouhodobě zraněných Horejše s Obermajerem a nově nemocného Vlada Pončáka. Jihočeši chtěli vycházet ze zabezpečené obrany a ohrožovat svého soupeře rychlými kontry. Hned od úvodních minut se jim to dařilo a aktivní hrou zaskočili nejednoho hráče Sparty. Dvě minuty po začátku utkání se na horní stranu břevna snesl centr Jaromíra Plocka a tak se zdálo, že fanoušci na Střeleckém ostrově uvidí atraktivní a hodně útočný fotbal. Naneštěstí to ale byla na dlouhou dobu jediná situace, která mohla diváky zvednout ze sedadel. Sparťané se poprvé osmělili v 6. minutě, kdy se ke střele z 19 metrů dostal mladý kanonýr Jun. Jeho pokus, který mířil až k rohovému praporku, fotbalové fanoušky spíše pobavil. O čtyři minuty později nejistě zasahoval ve vápně Filipko, míč z pokutového území vytěsnil až Pivoňka. Ve 13.minutě o sobě dali vědět opět Jihočeši. Do pokutového území se probíjel Gruber, kterého se štěstím zastavil Homola. Na konci první dvacetiminutovky se k dalšímu střeleckému pokusu dostal Tomáš Jun, vedl si o poznání lépe než v prvním případě – míč minul Filipkovu levou tyč o metr. Za dalších deset minut spálil asi největší šanci prvního poločasu Svoboda, který si naběhl na výbornou přihrávku Plocka, sám před Blažkem v rozhodujícím okamžiku zaváhal a letenský golman se štěstím odvrátil míč mimo pokutové území. Ve 34. minutě musel tygřím skokem zachraňovat před nebezpečnou střelou Matušoviče domácí golman Filipko a o pár minut později Jihočeši při rychlém brejku pouze dokázali, že hlavním úkolem dne byla poctivá defenziva, protože výzvu Vyskočila vyslyšel pouze Chlebek a ten byl ve vápně proti Sparťanské přesile bezmocný.

Druhý poločas začali svěřenci trenéra Hřebíka přesně tak, jak si přáli. Již po sedmi minutách hry totiž rozvlnil síť Budějovické branky Meduna, který po přihrávce Poborského protlačil míč za Filipkovy záda. Trenér Žák reagoval vystřídáním Svobody, kterého nahradil Myšák. Právě ex-xaverovský útočník se bezprostředně po příchodu na hrací plochu dostal do slibné příležitosti. K nevoli budějovických fanoušků ale nedokázal míč v rozhodujícím okamžiku zpracovat. Jihočeši byli za stavu 0:1 bezradní a na vyrovnání to příliš nevypadalo. Skóre zápasu se ale srovnalo jako blesk z čistého nebe. Němcův rohový kop vyrazil brankář Blažek přímo na kopačku Jana Grubera, který střelou z první nedal Sparťanskému golmanovi sebemenší šanci – 1:1. Jihočeši se následně dostali do euforie a svého soupeře zatlačili před pokutové území. Záložníci Dynama zásobovali sparťanskou obranu nebezpečnými centry a hosté jen s vypětím všech sil odkopávali míče na polovinu domácích. Když už se začínalo zdát, že se svěřenci Roberta Žáka dočkají druhé branky, přišel gól na druhé straně hřiště. V 76. minutě totiž dokázal rohový kop Poborského zužitkovat obránce Johana. To Jihočechy opět vyvedlo z míry a hosté zbytek zápasu v pohodě kontrolovali. Trenér Žák se ještě pokoušel hru oživit útočníkem Smíškem a následně i záložníkem Krajčíkem, ani jeden z nich ale kýžené vyrovnání nezařídil. Zbytek utkání se odehrál za skandování fanoušků Sparty, kteří se domů do Prahy vraceli zvesela – jejich tým vyhrál na Střeleckém ostrově 2:1.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava