Odevzdat dobrý výkon a získat alespoň bod, přáli si Jihočeši před odjezdem na sever Čech. To se jim ale zdaleka nevyplnilo. Prohra 0:1 je pro Dynamo navíc třetí porážkou v řadě. Jeho naděje dlouho držel nad vodou skvělý brankář Pavel Kučera, jenž vedle několika povedených zákroků chytil domácímu Fukalovi dokonce i penaltu. Na hlavičku téhož hráče už ale při závěrečném náporu Jablonce nedosáhl. Utkání nedohrál českobudějovický stoper Hunal, který uviděl z rukou rozhodčího červenou kartu.

S uzdravenými Šmídem a Vozábalem v základní sestavě a na lavičce s Jungem, se Jihočeši představili v Jablonci. Po úvodním oťukávání udávali tempo hry jednoznačně domácí. Poprvé si brankář Kučera pořádně osahal balon při střele Svátka. Exbudějovický útočník byl vůbec velice aktivní. Neustále si hledal prostor, nabízel se a přihrával. Například ve 25. min. připravil šanci pro Hamoune, jenž mířil hlavou mimo. Hostující brankář si na svou vytíženost rozhodně nemohl stěžovat. Jablonečtí hráči jej hodnotně zaměstnávali. Především pak také Baranek, jehož pokusy Kučera dvakrát kryl. Při Českobudějovických stálo i štěstí. To když Zábojník napřáhl pár kroků za vápnem a trefil břevno. Ve 41. min. proti sobě opět stáli domácí Baranek a hostující Kučera. A vítězně z tohoto souboje opět vyšel jihočeský brankář. Ze vzdálenosti pěti metrů vyrážel Barankovu hlavičku zázračně na svou horní tyč. Posléze ještě dorážel Svátek, ale trefil pouze spoluhráče Zelenku. Za velkého oddychu tak odcházeli do kabin hostující fotbalisté. Zelenobílí naopak litovali neproměněných šancí.

Začátek druhé půle odpovídal konci té první. Nastěhováni před brankou soupeře byli častěji Severočeši. Jejich občasné pokusy ale pro Kučeru neznamenaly žádné vážnější ohrožení. Zato v 57. min. musel být Špit na druhé straně hodně ostražitý. Jedovatou střelu Černého z levé strany ale dokázal zneškodnit. Chance Aréna se pak najednou proměnila v pořádné peklo. Nejprve Baranek nevybíravě zezadu zastavil unikajícího Vozábala, za což viděl jen žlutou kartu. A o dvě minuty později se proti Jihočechům kopala penalta. Na značku pokutového kopu ukázal sudí Paták za velkého nepochopení hostů po souboji Homoláče se Svátkem. Brankář Pavel Kučera však zůstal nepřekonán, když vystihl Fukalův záměr a jeho střelu vyrazil. Vášnivé okamžiky tím ještě neutichly. Na dvě dobré příležitosti domácích navázalo vyloučení českobudějovického Hunala. Ten viděl v 73. min. za faul na Rilkeho druhou žlutou kartu a ze hřiště tak musel odejít předčasně. Oslabení Jihočeši se tak ještě dostali pod větší a stále stoupající tlak soupeře. Hrozba od Zelenky, kterému nahrával Rilke, byla jen předzvěstí následujícího. V 81. min. už byl míč za zády Kučery, ale hosty z nesnází ještě vyvedla píšťalka sudího, jenž oznámila postavení střílejícího Zelenky v ofsajdu. Nic však nepomohlo v 83. min., kdy centr Svátka usměrňoval hlavou do sítě Fukal. Ciprovi svěřenci mohli dokonce vyrovnat, Radzinevičiusova rána ale skórem nepohnula. Zatímco Jablonečtí se dočkali letos první ligové výhry, Jihočeši prohráli potřetí v řadě.

Muž zápasu

Pavel KUČERA - Byl jednoznačně nejlepším Jihočechem na hřišti. Své spoluhráče několikrát výrazně podržel. Proti Jablonci byl pro své mužstvo skutečnou oporou. V prvním poločase čelil několika jedovatým střelám. Nebezpečně to na něj zkoušeli především Baranek a také Svátek, jenž před rokem působil na jihu Čech. Pavel Kučera se ale zaskvěl nejvíce ve druhé půli. To když vystihl směr Fukalovy penalty a v 62. min. stále držel čisté konto. Nakonec ale na všechno nestačil a za jeho zády skončila hlavička Fukala sedm minut před koncem.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Kučera - Svátek, Baranek

Luboš Kozel (trenér Jablonce): "Tahle výhra by nám mohla psychicky pomoci. Jsem rád, že jsme to zlomili. Pokud se delší dobu nevyhraje, sebevědomí hráčů jde logicky dolů. Za první poločas jsme měli čtyři gólové příležitosti. I v prvním dějství měla naše hra smysl, mohli jsme vést dva tři nula a mohlo být po zápase."
František Cipro (trenér Dynama): "Tak prohráli jsme gólem v závěrečných minutách. Když už se nám povedlo v prvním poločase se štěstím ustát domácí šance, tak jsem věřil, že to udržíme. Ve druhé půli to bylo z naší strany lepší, jenže v tlaku v deseti se nám to nakonec nepodařilo ustát."