Fotbalisté Českých Budějovic venku opět remizovali. Samotný průběh hry však tomu vůbec nenasvědčoval. Domácí Opava totiž vedla po přestávce již 2:0 góly Hubníka a Batisty. Černobílé Dynamo se ale nevzdávalo a díky bojovnosti Marka Kuliče, jenž zařídil obě branky hostů, si odváží cenný bod za remízu 2:2.
Hosté nastoupili bez zraněného Leštiny, do základní sestavy se naopak podíval uzdravený Josef Němec, kterému vyšel pohárový zápas, kouč Žák mu tedy dal příležitost i v dalším utkání. Budějovický trenér změnil rozestavení, svému týmu naordinoval systém 4-4-2, kde krajního obránce hrál Dvořák.

Robert Žák se netajil tím, že by rád s budějovickým mužstvem dosáhl v Opavě dobrého výsledku, začátek prvního poločasu se ale od jeho slov značně lišil. Domácí Opava začala na těžkém terénu velice aktivně, ale přes pozornou obranu hostů se daleko nedostala. Opavské kombinace totiž končily především před šestnáctkou Budějovic. První dobrou šanci si tak připravili Jihočeši. Po rychlém brejku se do střely opřel Pončák, ale brankář Vašek si s jeho pokusem věděl rady.

Ze strany hostujícího celku to však bylo na delší dobu vše, co dokázal vymyslet. Musel odolávat choutkám opavských útočníků. Ve 23. minutě poprvé vystrašil Filipka Hubník, který se prezentoval vydařenou ránou. Opavský Hubník byl v hlavní roli o pár minut později, kdy se po Kišově přihrávce uvedl prudkou dělovku nad Filipkovu svatyni. Další gólovou příležitost si vypracoval Brazilec Melinho, ale jeho pokus neslavil úspěch.

Jak v úvodu zápasu, tak i na konci poločasu dokázali Českobudějovičtí zahrozit. Opět po brejkové situaci se tentokrát mohl zapsat do listiny střelců Lafata, ale domácí Vašek se vyznamenal. Za chvilku mohli jít Jihočeši do jednobrankového vedení, jenže Lafata zahodil i další šanci. Pak se ještě mohl blýsknout Melinho, ale přímý kop minul Filipkovy tři tyče. Ačkoliv se domácí i hosté dostali do dobrých příležitostí, poločas se odehrál bez vstřeleného gólu.

Diváci se branky dočkali až po přestávce. Ale čekání se vyplatilo. Budějovický kapitán Vozábal se dopustil chyby, které využil aktivní Hubník, gólman Filipko si na balon pouze šáhl – 1:0. O šest minut později se krásně uvolnil další Brazilec Batista a nemilosrdně stanovil stav na 2:0.

Hosté se pokusili snížit v 59. minutě, kdy jejich přímý kop vytěsnil opavský brankář jen s problémy. V 68. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto. Baránek se důrazně probil šestnáctkou Dynama, obešel i vybíhajícího Filipka a míč usměrnil do prázdné branky. Balon se ale na podmáčeném trávníku zastavil před brankovou čarou, načež jej zadáci Českých Budějovic odkopli. Zděšený stadion zůstal v němém úžasu.

Tento moment vyburcoval hostující válečníky ke vsítění branky. V 70. minutě se opavskou obranou prohnal Gruber, ale střela neměla dostatečnou razanci. O minutu nato se ale Jihočeši přece jen dočkali. Kulič krásně přelstil opavské zadáky a ranou ze třinácti metrů nekompromisně snížil – 2:1. To nebylo všechno. Za čtyři minuty se tentýž hráč ukázal i podruhé. Nejprve Plocek vypálil, ale Vašek pouze vyrazil. Míč se pak dostal ke Kuličovi, který vyrovnal na 2:2.

Žákově jedenáctce se tak povedlo parádní zmrtvýchvstání. Jihočeši se pak ocitli v dalších slibných šancích, ale fantastického obratu již nedosáhli.

Pavel Hapal: "Jsem velmi zklamán s výkonem mužstva v poslední pětadvacetiminutovce. Za stavu 2:0 si mysleli, že už se nic nemůže stát. Neproměněná šance Baránka povzbudila soupeře a ten nám pak ukázal, jak se má bojovat. Nabádali jsme hráče, ať se stáhnou dozadu a neútočí tolik, ale bylo to zbytečné. Dali soupeři dostatek prostoru a on naši nedisciplinovanou hru potrestal."

Robert Žák: "Druhá půle byla úplně jiná. Soupeř se do nás opřel a po našich chybách šel zaslouženě do vedení. Už to vypadalo, že se jakýkoliv míč v šestnáctce dostane do branky, ale když neproměnil svoji šanci Baránek, fotbalový bůh se otočil k nám. Ukázal se kolektivní duch mužstva, díky kterému jsme zápas otočili. Ty dva góly však byly naprosto zbytečné, takže jsme rádi, že vezeme alespoň bod."