Fotbalistům českobudějovického Dynama se nepovedlo ani ve druhém jarním kole vstřelit branku. To byl největší kámen úrazu a důvod toho, že mužstvo kouče Františka Cipra nedokázalo porazit v domácí premiéře tohoto roku tým Mostu. Jihočeši si za celé utkání nevypracovali jedinou vyloženou šanci, a remíza 0:0 je tedy z jejich strany odpovídajícím výsledkem.
Do utkání vstoupili aktivněji hosté a v prvních minutách měli častěji míč na svých kopačkách. Křížka v brance Dynama však neohrozili. Naopak na druhé straně přišla první šance ve 4. minutě, ale Holendovu střelu v pohodě schoval v náručí Vaniak. Oba celky se střídaly v aktivitě, ale šance zatím nebyly. V 9. minutě přišel první zápis do statistik v podání hostujícího Michala Macka, jenž za tvrdý zákrok na Černého inkasoval žlutou kartu. Čtyři minuty nato to v ochozech poprvé zahučelo. Obrovský závar ve vápně Dynama skončil dobře pro domácí. Po nenápadné kombinaci se ocitl sám před Křížkem Pešír, kterého domácí gólman výborně vychytal. Míč se ale odrazil pouze k Tribulovi, jehož první pokus odvrátil Homoláč a druhý dokonce zachraňoval na brankové čáře Kladrubský. Hra se poté trochu rozhárala a na obou stranách bylo k vidění plno nepřesností. Častěji měli míč u nohy českobudějovičtí fotbalisté. Hosté naopak spoléhali na rychlé brejky. Celkově se hrálo vyrovnané utkání. Těsně před pauzou vyfasovali domácí Černý s Poborským žluté karty. Do šaten se šlo za bezgólového stavu.

I ve druhé půli se pokračovalo v nastoleném trendu. Za komorní atmosféry se hrál nepříliš pohledný fotbal, který byl stále chudý na gólové šance, o střelách na bránu ani nemluvě. Postupem času se stávali fotbalovějším týmem Mostečtí. Po hodině hry udělal domácí kouč Cipro dvě změny v sestavě, ale ani Plocek, ani Mrkvička nedokázali hru dostatečně rozpohybovat. V 77. minutě přišla druhá ošemetná situace ve vápně Jihočechů. Po přímém kopu hostů následoval roh, po němž pálil velmi nebezpečně a přesně Macek. Gólman Křížek musel předvést výborný zákrok. Od této chvíle se na hřišti hodně přiostřilo a sudí Kocián ukázal v rozmezí čtyř minut čtyři žluté karty. Jedna z nich přišla jako odpověď na ruku Suchého, po níž skončil míč v Křížkově síti. Gól samozřejmě platit nemohl. V 82. minutě spálili Mostečtí třetí šanci v utkání. Po rohovém kopu poslal míč těsně mimo ve skluzu Trubil. I přes pětiminutové nastavení už ale ani na jedné ze stran nepřišla povedená akce, a utkání tak skončilo bez branek.

Gruber Jan
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

David HOMOLÁČ - Zkušený stoper Dynama odehrál velmi kvalitní partii. Jihočechům se v ofenzivě sice nedařilo, ale defenziva právě s výborným Homoláčem odehráli dobrou partii a řadu šancí zastavila ještě daleko před brankou Zdeňka Křížka. David Homoláč se mohl dokonce zapsat i do střelecké listiny, avšak jeho akrobatický pokus vyrazil jeden z obránců.
Tři nejlepší hráči zápasu: Homoláč - Trubila, Vozábal

František Cipro (trenér Dynama): "Povedlo se nám snad jen prvních deset minut. Zápas se nám nevyvedl hlavně v útočné fázi a ani záloha nepodporovala útok, jak měla. I přes zdravotní komplikace jsme se rozhodli, že chceme hrát, a tak jsme hráli. Plány nám ale zkomplikovaly náhlé potíže Plocka, Kladrubského a Horejše, kteří dostali těsně před výkopem teplotu a hráli pod medikamenty."

Zdeněk Ščasný (trenér Mostu): "Vzhledem k tomu, že nám z nejrůznějších důvodů chyběli čtyři klíčoví hráči, jsem s výkonem spokojen. Kluci hráli výborně. Před zápasem bych bod bral, ale teď jsem zklamaný. V prvním poločase měli šanci Pešír a Štípek. České Budějovice jsme kromě jednoho odraženého míče do ničeho nepustili a v druhé půli jsme ovládli hru. Byli jsme nebezpeční a agresivní."