Svátek fotbalu na jihu Čech vyšel lépe hostující Slavii Praha, která v zápase 4. kola vyhrála na Střeleckém ostrově díky brance Jaroslava Černého 1:0. Sešívaní nebyli rozhodně lepším celkem, k vítězství jim stačila jediná přímá střela na branku..

Trenér Pavel Tobiáš zamíchal před zápasem s úřadujícím mistrem se sestavou. Na lavičce zůstal Martin Leština, místo kterého od úvodní minuty nastoupil na postu stopera mladík Jarabica, na levý kraj obranné formace se pak postavil Michael Žižka. Potěšující zprávou pro domácí fanoušky pak byl návrat Petr Benáta, který v minulých zápasech laboroval s poraněným tříslem.

Ze velkého vedra a před solidně zaplněnými ochozy Střeleckého ostrova začaly oba celky opatrně a k první zajímavé situaci došlo až v 16. minutě, kdy Hudsonův tečovaný centr málem překvapil mladého slávistického gólmana Hanuše. Sešívaní se na budějovickém stadionu neprezentovali příliš sebevědomě a bylo velmi patrné, že především v obraně mají svěřenci Karla Jarolíma určité rezervy. Ve 22. minutě zastavil na kraji velkého vápna Hudson nedovoleně Černého a nabídnutou šanci hosté využili. Do té doby neviditelný Volešák z následné standardní situace překvapil přízemní přihrávkou celou budějovickou obranu a zcela osamocený Jaroslav Černý pohodlně z penaltového puntíku propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1.

Domácí se z inkasované branky otřepali velmi rychle a zbytek poločasu se odehrál v jejich režii. V 28. minutě zkoušel rybičkou zakončit Ondrášek, chyběl mu ale decimetr. Budějovický mladík dal o sobě vědět i o dvě minuty později, jeho štiplavou ránu vyrazil Hanuš pouze k Meszárošovi, který ale levou nohou nezamířil přesně. Druhá část prvního poločasu se hrála převážně na polovině Slavie, když se ale ani ve 43. minutě neujala hlavička Meszároše, odcházelo se do kabin za stavu 0:1 pro hostující celek.

Zatímco v prvním poločase byla obrana sešívaných děravá jak švýcarský ementál, ve druhé části hry se domácí fotbalisté dostávali do zakončení jen velmi složitě. V úvodu se sice v gólové pozici ocitl dobře hrající Ondrášek a následně i Benát, s přibývajícími minutami se ale k balonu stále častěji dostávali i hosté. Do prvního náznaku šance hostů se ve druhé půli dostal Vlček po pasu Šenkeříka, velezkušený slávistický střelec poslal balon mimo.

Po hodině hry se hostující fanoušci pokoušeli pomocí dýmovnic přerušit zápas, když se jim to ale nepodařilo, mohlo se po pětiminutovém přerušení opět pokračovat ve hře. Neplánovaná pauza prospěla Slavii, za kterou mohl druhý gól v zápase vstřelit v 67. minutě Jaroslav Černý, jeho zakončení ve skluzu ale postrádalo patřičnou přesnost. Přestože se závěrečné minuty hrály převážně na polovině hřiště, vytvářeli si domácí hráči další dobré náznaky šancí. V posledních minutách se před Hanušovu bránu dostávali v rychlém sledu Dolejš, Jarabica a Mezlík, ani jeden ale nedokázal výrazněji slávistického brankáře prověřit. Jihočeši vysunuli v samém závěru do útoku pět fotbalistů, dlouhé nákopy ale potřebný nápor nepřinesly a utkání tak skončilo vítězstvím Slavie 1:0.

Hudson (72.)       2       2
Homoláč David (84.)               4 1 5.
Benát Petr     3     3     4
Šíma Petr (71.)           4     1
Meszároš Ľubomír     2 2     2 3
Ondrášek Zdeněk     1 1     2 4 3
Mezlík Pavel (71.)       1       1   76.
Dolejš Petr (72.)
Timm Marián (84.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Sehráli jsme nešťastný zápas. Troufám si říct, že jsme předvedli lepší výkon než v minulém utkání tady se Slavií (2:2). Tolik ohrožení branky, co dnes, jsme dlouho neměli. I po inkasovaném gólu jsme dál pracovali a soupeře do ničeho nepustili. Sami jsme si vytvořili poměrně dost šancí, bohužel jsme je neproměnili. Je to kruté, ale spravedlivé, fotbal se hraje na góly a my ho nedali."

Karel Jarolím (trenér Slavie): "Pro nás je to důležité a dá se říct i šťastné vítězství. Rozhodl v podstatě signál, ze kterého jsme dali branku. Věřím, že nám to do dalších zápasů pomůže. V průběhu celého týdne byla řada kluků po reprezentačních srazech, moc práce jsme udělat nemohli. Myslím, že se to projevilo hlavně první poločas v obranné činnosti, kdy jsme nechali domácím spoustu prostoru a pořád ustupovali a byli pasivní."