Jihočeši zvládli důležitý zápas s Hradcem a do tabulky si připsali tři body za výhru 1:0. Ani jeden z týmů si nevytvořil za devadesát minut čistou gólovou šanci a remíza se jevila poměrně spravedlivá. V nastaveném čase však trefil Rýdel ruku obránce ve vápně a o třech bodech pro Dynamo rozhodl přesnou střelou Otepka. V dalším kole zajíždí Dynamo do Teplic (pátek, 18h).

Utkání s Hradcem bylo pro Jihočechy hodně důležité a tomu odpovídal i úvod duelu, který byl oboustranně opatrný. Do první vážnější příležitosti se dostal Petr Javorek, ale odražený míč netrefil vůbec dobře a jeho střela mířila na tribunu za brankářem Koubkem. Hosté poprvé výrazně zahrozili po dvaceti minutách, kdy z dálky mířil těsně mimo Šisler. Záhy vystihl rozehrávku hostí Michal Klesa, obešel i brankáře, ale odkrytou branku svoji technickou střelou z rohu malého vápna netrefil.

Chvíli na to netrefil branku pěknou ranou Otepka a tím zajímavé momenty v prvním poločase prakticky skončily. Bezbranková první půle příliš fanoušků na Střeleckém ostrově nenadchla.

Jihočeši se branky dočkali deset minut po změně stran, když Lengyel vybídl Klesu, jenž prostřelil Koubka. Radost vydržela Dynamu však jen několik vteřin, jelikož asistent na čáře signalizoval ofsajd. Za malou chvilku vyslal jedovatou střelu Řezníček, brankář Koubek ji reflexivně vyrazil. Domácí se snažili o rozdílový gól, zatímco Votroci byli s bodem očividně spokojeni.

Když už to vypadalo na remízu, trefil Rýdel ve vápně ruku nešťastníka Jiřího Janouška. Nařízenou penaltu proměnil s velkým přehledem Rudolf Otepka a rozhodl o těsné výhře Jihočechů.

Němec František (84.)

František Cipro (trenér Dynama): "Před čtrnácti dny jsme tady seděli po zápase, který jsme měli výborně rozehraný. Čtyři minuty před koncem jsme vedli o dvě branky a nakonec z toho byla remíza. Dneska stálo štěstí na naší straně, i když přiznám, že jsme hráli hodně těžký zápas se silným soupeřem. Dnes Hradec do sestavy zařadil hráče, kteří jsou opravdu rychlostními typy. Hosté hráli na rychlé protiútoky a měli jsme s tím problémy. Naštěstí se nedostali do nějakých velkých šancí, ale to my také ne. Takové ty náznaky šancí, kdy chyběla pouze finální přihrávka, tam ale na obou stranách byly. Vždy když se pískne v samém závěru penalta, tak se k tomu všichni všelijak vyjadřují, ale dnes bych řekl, že to byla penalta jasná. Hosté ani nijak vehementně neprotestovali. Podle mého názoru nebylo v tomto případě co řešit a byla to jasná penalta."

Václav Kotal (trenér Hradce): "Hráče jsem upozorňoval na to, že pokud tady dneska v Budějovicích nevstřelíme branku, tak to budeme mít hodně složité, což se nakonec bohužel v závěru zápasu i ukázalo. Všichni aktéři domácího týmu dělali vše pro to, aby dneska vyhráli. Pro nás byla škoda, že jsme některý z těch kvalitních protiútoků nedokázali dotáhnout do konce, a proto jsme prohráli."