V dohrávce sedmnáctého kola Fotbalové národní ligy Dynamo remizovalo s Varnsdorfem 2:2. Jihočeši dvakrát v zápase vedli, jenže Severočechům se podařilo v obou případech srovnat a ze Střeleckého ostrova si tak odvezli jeden bod. Pro černobílé je to první jarní bod. Další utkání čeká svěřence Davida Horejše už v neděli proti Příbrami.

Po třech jarních porážkách udělal trenér David Horejš několik změn v sestavě. Nadále chyběl zraněný Řezáč, zdravotně nebyl v pořádku ani Sajčič. K dispozici nebyl ani vykartovaný Čavoš, takže střed zálohy tvořil Javorek s Haškem. V útoku nastoupil Táborský a s ním Jakub Pešek. I Varnsdorf udělal v sestavě změny. V útoku naskočil bývalý mládežnický reprezentant Stanislav Klobása, hráli i Bílek a Balac.

První vážnější šanci zápasu měl Roman Wermke, když z pravé strany mířil na zadní tyč, ale o zhruba metr minul. První branka zápasu přišla po málo vídané chybě varnsdorfského brankáře. Skoro na polovině hřiště zkusil udělat Jakubu Peškovi kličku, jenže neuspěl, o míč přišel a Pešek už měl opravdu jednoduchou úlohu – 1:0. Srovnání se Severočeši dočkali těsně před přestávkou. Z levé stran přiletěl centr, který našel úplně volného Durdeviče, který se pohotově trefil ranou z voleje k tyči – 1:1.

Hned v úvodu druhých čtyřiceti pěti minut vyslal obránce Jakub Barac velmi jedovatou střelu. Dostal prostor za vápnem a technickou střelou na vzdálenější tyč protáhl Staňka. Už v 55. minutě šel ze hřiště Ivo Táborský a nahradil ho Elvis Mashike. A africký útočník se dokázal prosadit hned po třech minutách na hřišti. Pešek se krásně uvolnil a poslal centr do vápna. Na dlouho střílel z voleje Hašek, Porcal pouze vyrazil před sebe a Mashike už měl lehkou práci – 2:1.

Necelých dvacet minut před koncem zápasu nařídil sudí Severýn diskutabilní penaltu a hosté dostali velkou možnost na vyrovnání. Fahrudin Durdevič naskytnutou příležitostí nepohrdl a pokutový kop bez problémů proměnil – 2:2. V závěru se mohlo Dynamo trefit po dvou standardních situacích, ovšem ani jednu nesehrálo dobře. Oba celky se tak rozešly smírně s remízou 2:2.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní, že jsme nezískali tři body. Prvních patnáct minut jsme byli nervózní, pomohl nám gól, kdy Kuba Pešek dobře vyčíhl chybu brankáře. Pak ale zbytečně při ošetřování inkasujeme a je vyrovnáno. Po pauze oživil hru Mashike a povedlo se nám dostat podruhé do vedení. Bohužel jsme druhý gól inkasovali po penaltě, ale takových soubojů je ve vápně desítky. Pokud rozhodčí pískl takovou penaltu, tak jí měl písknout i v závěru při zatáhnutí Kladrubského za ruku. Nezasloužili jsme si o vítězství přijít takovýmto způsobem.“

Zdenko Frťala (trenér Varnsdorfu): „Prvních třicet minut byla taková oťukáváná, domácí byli nervózní, potřebovali doma zvítězit. My jsme jim pomohli, když jsme jim darovali vedoucí branku. Pak jsme ale dokázali vyrovnat. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, otupili jsme rychlá křídla domácích a zvládli jsme i závěrečný tlak. Získali jsme bod, který jsme nechali ve Vítkovicích.“