Úctyhodná série Dynama s Viktorií Plzeň pokračuje. Tým vedený Františkem Strakou na stadionu ve Štruncových sadech remízoval 1:1 a prodloužil tak devět let trvající sérii bez prohry se Západočechy. Jihočeši jako již tradičně udeřili v úvodu, když se ve 14. minutě trefil po rohovém kopu Jiří Peroutka. Domácí ve druhém poločase obléhali bránu Dynama a vyrovnání se dočkali až v samém závěru když se z pokutového kopu trefil Marek Jarolím.

Hostující Dynamo se v Plzni představilo v této sezoně premiérově ve své druhé kombinaci dresů. Hráči tak vyběhli na trávník komplet v bílém s purpurovými pruhy na rukávech. Oproti minulému utkání s Libercem udělal kouč Straka v sestavě dvě změny. První ale byla očekávaná a druhá vynucená. Nastoupit tentokrát totiž opět mohl Radzinevičius a nahradil tak na hrotu Stráského. Na levém okraji obrany pak nastoupil Šmíd místo vykartovaného Žižky.

Samotný úvod duelu se nesl v opatrném duchu. Hra se sice odvíjela převážně na polovině Dynama, ale k přímému ohrožení Kučery se domácí nedostali. Naopak na druhé straně se brankář Daněk musel na své spoluhráče hodně zlobit. Ti totiž ve 14. min. po rozehraném rohovém kopu nechali na malém vápně bez povšimnutí Jiřího Peroutku, který po vybídnutí Radzinevičiusem zblízka překonal plzeňského brankáře – 0:1. Po vedoucím gólu Jihočechů se obraz hry příliš nezměnil. Viktoria stále měla míč častěji na kopačkách, ale ve finální fázi doplácela na vlastní nemohoucnost a taktéž narážela na perfektně zformovanou obranu Dynama. Herní pohodu Plzně demonstroval například Šmejkal, který si ve snaze o kličku Hunalovi balon sám ukopl do zámezí. Snad jedinou přímou střelu na hostující branku vyslal Jarolím. Jeho přímý kop z třiceti metrů do pravé šibenice ale Kučerovi také žádné problémy nenadělal. Na druhé straně Dynamo předvedlo rychlý protiútok, jenže na centr Vozábala z pravé strany Radzinevičius nedosáhl tak, aby rovnou mohl zakončit. Se závěrem prvního poločasu se Plzeň nastěhovala před Kučeru, ale obrana před ním byla, stejně jako v celém prvním poločase, opravdu velice pozorná a nedovolila ani Psohlavcovi včasným přistoupením skórovat. S odchodem do kabin tak měl kouč domácích Stanislav Levý o čem přemýšlet.

A plzeňský stratég vymyslel hned dvě rošády ve své vyvolené jedenáctce. Nasazením útočníka Krbečka za stopera Knakala viditelně sledoval posílit mátožnou ofenzivu. Rovněž maďarský záložník Róth znamenal místo Smoly zvýšenou snahu směrem dopředu. A právě Róth hrál jednu z hlavních rolí v první šanci Viktorie ve druhém poločase. V 51. min. jeho přímý kop dolétl až na hlavu Psohlavce, který mířil jen těsně vedle pravé tyče Kučerovy branky. Střídající hráči projev Plzně opravdu oživili a mužstvo oděné v červených dresech bylo nebezpečnější. Zejména okolo 60. min. domácí fotbalisté Dynamo hodně zatlačili a kopali v rychlém sledu několik rohových kopů. Nápor Viktorie se Jihočechům nakonec podařilo ustát bez úhony a naopak oni mohli svému soupeři zasadit smrtící úder. V 65. min. vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře Radzinevičius a řítil se sám na brankáře Daňka. Strážce domácí svatyně mu však vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho střelu vyrazil. Balon se posléze dostal k na malém vápně osamocenému Černému, ale ten ač nikým neatakován, prázdnou branku netrefil. To už byl na hřišti i Mašát, kterého trenér Straka do boje vyslal jako náhradu za Hílka. Ten se držel za bolavé stehno a navíc mu už s jednou žlutou kartu hrozilo i možné vyloučení. Hodně vzruchu se pak stadionem neslo v 75. min., kdy Krbeček po jednom ze soubojů s obránci Dynama upadl v jeho vápně. Domácí si žádali odpískání penalty, ale píšťalka sudího Racka zůstala němá. Trenér Jihočechů Straka se rozhodl ještě více posílit obranou činnost svého celku a místo útočníka Mrkvičky do hry poslal Homoláče. Fotbalista, kterému je vlastní post stopera, se postavil ve středu zálohy vedle Mašáta, aby spolu s ním rozrážel útoky Plzeňských. Defenzivní ekypa hostů však notně doznala mírných trhlin v 84. min., kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen střední obránce Hunal. Následný přímý kop Lecjakse doputoval až ke Kučerovi, jenž ovšem skákavý balon zkrotil do své moci. Obranný val Jihočechů nakonec nátlak soupeře neustál a byl protržen. Už když běžela 90. min. utkání, zahrál Homoláč ve vlastním vápně rukou a domácí kopali penaltu. S nabídnutou možností na vyrovnání nepohrdl kapitán Viktorie Marek Jarolím. Směr jeho střely k levé tyči brankář Kučera sice vystihl, ale na balon nedosáhl – 1:1. Ke konci nastavení ve velkém čtverci na druhé straně upadl Stráský a penalty se tentokrát domáhali hosté. Když však rozhodčí Racek nebyl stejného názoru, utkání skončilo remízou.