Ani rekordní jarní návštěva nepomohla fotbalistům Dynama k tomu, aby na svém stadionu porazili béčko pražské Sparty. V utkání dvou rozdílných poločasů byli v úvodu aktivnější domácí, avšak ve druhé části se obraz hry diametrálně změnil a více ze hry měli hosté z Letné. Svěřenci dvojice Kočí - Šilhavý dokázali v 83. minutě zužitkovat jeden z rychlých brejků a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Jihočeši v krátké době ztratili další tři body a opět si tak zkomplikovali boj o postup do první ligy.

Před utkání s letenskou rezervou měl trenér Dynama František Cipro k dispozici kompletní kádr a nikdo se tak nemohl divit, že do zápasu postavil stejnou základní jedenáctku jako v minulém domácím utkání proti Kunovicím.

Hned v 1. minutě se po rychlé akci Dynama dostal k zakončení Poborský, jeho střelu z pravého rohu velkého vápna ale brankář Zlámal schoval bezpečně v náručí. V jinak velmi poklidném úvodu zápasu na sebe upoutal ukopnutím v dobré pozici Plocek a tři následné nejisté výkopy hostujícího brankáře Zlámala. V 5.minutě se na hranici velkého vápna odhodlal ke střele halfvolejem Homoláč, i jeho pokus ale skončil na staveništi severní tribuny. První velká šance Sparty přišla ve 13. minutě, kdy se po přímém kopu Poláčka hlavou zastřeloval Herzán. Míč z jeho hlavy postrádal ale také přesnost a skončil nad břevnem Budějovické branky. O dvě minuty později přišla asi největší příležitost Jihočechů. Po velkém závaru ve sparťanském vápně se třikrát k zakončení probil Mrkvička, ani jeden jeho pokus se ale za brankovou čáru nedostal. Neuběhla ani minuta a k přímému kopu z hranice vápna se postavil Karel Poborský. Slibně mířená střela ale skončila těsně vedle spojnice břevna a levé tyče. Na konci první půlhodiny začali Jihočeši pomalu zvyšovat svůj tlak, avšak dokázali vyprodukovat ojedinělé střely Homoláče a Poborského, které se opět mezi tři tyče nevešly.
Přesně v 31. minutě se ale velké věci děly v pokutovém území Dynama. Pražané snad přes minutu hráli s míčem na kopačce ve velkém čtverci. Když už měl na noze balon Poborský, nezvládl odkopnout. Všemu učinil přítrž až Bureš, který nekompromisním odkopem poslal míč na hlavní tribunu. Do dobré pozice se po dlouhé době dostal ve 41. minutě po rohu Poborského Vozábal - v rozhodující chvíli se ale ukopl a míč poslal hodně mimo bránu. Ve 42. minutě se rychlou akcí prezentovali hosté, avšak ani zakončení Jarolíma branku Dynama neohrozilo.

Ten, kdo byl v prvním poločase s hrou Dynama nespokojen, musel se ve druhé části hry chytat za hlavu. Ve 46. minutě se ke střele dostal sice Vozábal, avšak nikdo v tu chvíli netušil, že to byla na dlouhou dobu poslední příležitost svěřenců Františka Cipra. Za necelou minutu si slabou chvilku vybral brankář Filipko, který špatně odhadl poskakující míč a nechybělo mnoho a k pohodlnému zakončení do prázdné brány se dostal Herzán. Od pětapadesáté minuty byla na Střeleckém ostrově k vidění podívaná, na kterou budou chtít fanoušci Dynama co nejdříve zapomenout. V 59. minutě se po rychlém brejku dostal k pohotovému zakončení Poláček, jeho střela sice prolétla Pivoňkovi mezi nohama, avšak mezi tři tyče nezamířila. Za necelých pět minut postupoval sám na Filipka střídající Jungr, budějovického gólmana sice dokázal obejít, avšak dostal se do takového úhlu, ze kterého nedokázal efektivně zakončit. V 66. minutě se k nečekanému rychlému přečíslení dostali i domácí, jenže v rozhodující chvíli celou akci zbrzdil Mrkvička a hosté se v pohodě ubránili. Obraz hry se ale celkově příliš nezměnil a o poznání aktivnějším týmem byla Sparta.
První velké varování přišlo v 78. minutě, kdy po rohovém kopu Poláčka nasměroval míč hlavou na břevno Lukáš. O čtyři minuty později po chybě Beleje na hostující polovině hřiště poslal do úniku Jeslínek Volešáka, s jeho gólovou přízemní střelou si ale bravurně poradil vybíhající Filipko. O necelých šedesát vteřin později, tedy v 83. minutě, se hosté dočkali zasloužené vedoucí branky, když si druhou slabší chvilku v zápase vybral gólman Filipko - nikým neatakovaný Marek Jungr se prokličkoval až na značku pokutového kopu a jeho nepříliš povedený pokus doprostřed branky přeskočil Filipkovi přes rameno a pomalu se dokutálel za brankovou čáru - 0:1. Jihočeši se sice snažili s výsledkem cosi udělat, avšak stereotypní nakopávání míčů v pohodě odvracel dlouhán Lukáš a Dynamo se do tolik potřebného tlaku v závěru zápasu nemohlo dostat. Až v poslední minutě normální hrací doby se po přihrávce Pivoňky dostal k hlavičce Táborský - jeho slabý hlavičkový pokus doprostřed branky ale brankáře Zlámala nevystrašil. O možnost závěrečného náporu se Jihočeši připravili sami, když v 90. minutě Poborský zbytečně atakoval brankáře Zlámala, který musel být po dlouhém ošetřování dokonce v nastaveném čase střídán...