Zápas SK Dynamo - Kolín

Další nervydrásající fotbal se hrál v neděli na Střeleckém ostrově, kde poslední tým tabulky, ač v deseti, trápil vysokého favorita až do samého závěru. Tři body nakonec zajistil v 93. minutě "spasitel" Vácha. Domácí bez Wozniaka, Sivoka a Paláta šli do boje stejně jako proti Plzni s třemi beky a třemi útočníky, zatímco hosté zahustili střed hřiště šesti hráči a vpředu nechali vysunutého jen Bukače. Přesto však vstoupili do zápasu nebojácně a ve 3. minutě vedli na rohy 3:0. V téže minutě vyslal svou vizitku svému bývalému týmu Kopecký, jehož tvrdou střelu z trestného kopu z 25 minut vyrazil brankář Seman na roh. V 7. minutě po Povišerově centru Janda tečoval hlavou k tyči, ale kolínský brankář Čižinský byl pozorný. V 15. minutě znovu Kopecký z trestného kopu tvrdě vystřelil, míč však šel přes. Minutu nato na druhé straně si Vácha naskočil na Povišerův centr, jeho hlavička však šla mimo. Byly to spíše náznaky šancí, většinou se Jihočeši trápili a hosté to vycítili. Ve 24. minutě měl dobrou možnost Hendrych, místo střely z vápna však ještě přihrával míč Kulvajtovi, ten se však dostal ze střeleckého úhlu. Vápětí Hendyrchův únik v poslední chvíli zastavil díky své rychlosti Horejš. Ve 27. minutě Vácha důrazně atakoval brankáře Čižinského, Spěvák to neunesl a budějovického kanonýra oběma rukama poslal na zem. Za tento zkrat putoval do šaten a na jeho spoluhráče čekala dlouhá hodiny hry v oslabení. Jak už to někdy bývá, domácím přesilovka příliš neprospěla, zatímco Kolín se semkl do jednolitého souboru. Jihočeši si tlak sice vytvořili, ale ten byl naprosto bezzubý. Naopak v nastaveném čase první půle utekl do brejku kolínský Bukač, Seman však jeho střelu nohama vyrazil. O přestávce zřejmě byla v šatně domácích pořádná bouřka, protože Jihočeši ve druhé půli začali s očividně větším úsilím. Hned v úvodu si dvě dobré šance vytvořil Klinka: ve 46. minutě střílel pohotově z otočky přes celou bránu těsně vedle a ve 48. minutě, kdy se řítil sám na bránu, si pustil míč daleko od nohy a Čižinský včasným vyběhnutím zachránil. Pár sekund předtím se domácím konečně vydařila pohledná akce, gólem bohužel neskončila: Penner dlouhým pasem vyslal vpřed Pecku, který utekl, jeho centr Vácha jen lehce tečoval a brankář Čižinský konečky prstů míč vyrazil. V 54. minutě si kolínský gólman poradil i s Váchovou střelou po Klinkově centru. V 63. minutě mu míč sice vypadl, ale Janda překopl z malého vápna prázdnou branku. Tlak domácích v těchto chvílích gradoval, přesto v 64. minutě brejk dravého Bukače zastavil praporek pomezního. Sudí Kocourek to neunesl a vběhl do hřiště, načež ho sudí Jára vykázal do hlediště. O obveselení jinak zachmuřených diváků se postarala obsluha nosítek (včera mimochodem si zaběhala jako málokdy, hosté často sbírali vteřinky na trávníku), když jeden se postavil čelem vpřed a druhý naopak vzad. Zoufalý nápor domácích poté vrcholil, všichni se tlačili dopředu, ovšem vše bylo provázeno nervozitou a nepřesnostmi. Přesto se nakonec domácí dočkali, když v 80. minutě nejdříve po Klinkově rohu Vácha hlavou trefil nádherně břevno a ve třetí minutě nastaveného času po Horejšově hlavičce protlačil míč do sítě - 1:0! Zatímco domácí jásali, hosté své zklamání dávali hodně najevo a není divu, jedna nepozornost a všechna jejich dřina byla pryč.
Zdroj: Českobudějovické listy

Stanislav Kocourek: "Samozřejmě nás mrzí, že jsme inkasovali branku v prodloužení. Když už jsme si takové utkání odtrpěli, už jsme si mysleli, že to dotáhneme k tomu bodu. Jsem vrcholně nespokojen s výkony rozhodčích, a proto odmítám dál odpovídat na jakékoli otázky."