Zápas Sez. Ústí - SK Dynamo

V prvním vystoupení fotbalistů SK České Budějovice v poháru ČMFS byl jejich protivník - Sezimovo Ústí - v prvním poločase určitě důstojným soupeřem. Budějovičtí měli většinu času míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se dostávali jen zřídka. Do té první se dostal ve druhé minutě David Lafata, který se po trestném kopu Povišera dostal před branku domácích, ale chybělo mu asi půl kroku. Navíc po střetu s brankovou konstrukcí zůstal ležet na trávníku. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a mohl po krátkém ošetření v zápase pokračovat. Do první příležitosti se v 5. minutě dostali také domácí - střela ze 16 metrů šla přímo do připravené náruče golmana Koláře. V 9. minutě utkání se pokoušel po Povišerově přihrávce Tomáš Klinka přehodit brankáře domácích, ale nepodařilo se. O minutu později se ke střele dostal také Ivo Svoboda, ale jeho střelu z 20 metrů odblokoval asi nejlepší hráč domácích - stoper Kochlöfl. Právě tento muž se ve 20. minutě postavil k přímému kopu asi z 30 metrů, ale jeho tvrdá střela skončila ve zdi. Ve 21. minutě se hosté poprvé prosadili. Z pravé strany odcentroval Plocek, ve vápně se nejlépe orientoval Lafata a jeho hlavička skončila za zády bezmocného brankáře. Ve 25. minutě odcentroval tentokrát zleva Svoboda, ale na jeho přihrávku nedosáhl Lafata ani Klinka. Po těchto šancích se hra opět trochu vyrovnala, do další šance se dostal až ve 37. minutě Jirousek, ale jeho střelu zblokoval Kochlöfl. Po následném rohu se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Penner, ale jím vyslaný míč skončil na tyči. Ve 39. minutě došlo k nepříjemné situaci. Po srážce s jedním z domácích hráčů musel s krvácejícím nosem opustit hřiště David Horejš. Na jeho místo se postavil Stanislav Marek.

Do druhého poločasu nastoupili Jihočeši s další změnou. Místo útočníka Klinky se na levé straně zálohy objevil Lumír Sedláček. Do útoku se posunul Ivo Svoboda. Ve 47. minutě se po samostatné akci dostal až před bránu Svoboda, ale jeho střela šla přímo do brankáře. Ve 48. se také osmělili domácí - střela z 16 metrů šla vysoko nad. O dvě minuty později se po centru Povišera opět hlavou prosadil Lafata - 0:2. V 55. minutě se pokoušel Jirousek přelobovat brankáře, ale přehodil i branku. O deset minut později předvedli hosté jednu z nejhezčích akcí, která ale brankou neskončila. Na kolmou přihrávku od Sedláčka si na levou stranu naběhl Svoboda. Ten poté našel ve velmi dobré pozici Povišera, který ale zcela sám a nikým neatakován zakončil přímo do náruče golmana domácích. Snad ještě hezčí okamžik (také neskončil brankou) přišel v 75. minutě. Lumír Sedláček uviděl, že brankář Sezimova Ústí je hodně z branky, a tak to vyzkoušel rovnou asi z 50 metrů. Jeho opravdu velmi povedený oblouk skončil snad 5 centimetrů vedle tyče! Vše si Sedláček vynahradil o dvě minuty později. Po faulu na Plocka se postavil k přímému kopu a jeho střela z 20 metrů skončila v pravé šibenici - 0:3. O minutu později se ke střele dostal Svoboda, ale jeho pokus jako již tradičně vytěsnil Kochlöfl. V 81. minutě se také předvedl Karel Vácha, po individuální akci se pokusil zakončit, ale jeho střela šla těsně nad. V 85. minutě zaznamenali ligisté poslední trefu do černého. Po centru Lafaty a hlavičce Plocka se dostal k vyraženému míči Svoboda a zvýšil na 0:4. Jako poslední se ke slovu dostali domácí, ale s lehkou střelou neměl Kolář problémy.