Bez nemocného kapitána Tomáše Marušky nastoupila juniorka Dynama České Budějovice v Horních Počernicích proti rezervě Slavie. K vidění byl velice svižný a pro diváky atraktivní duel. Jak by také ne, tabulkově se utkal čtvrtý se prvním. Ve vyrovnaném zápase strhl vedení na stranu Dynama svou hlavičkou Vlastimil Švehla, když se po rohovém rohu trefil parádně pod břevno. Hosté se pokusili výsledek alespoň zkorigovat, domácí Mejzlík však trefil tyč Křížkovy brány. Béčko Dynama tak i nadále zůstává v čele třetí ligy.
Budějovice začaly aktivně a již v první minutě poslal první pozdrav, v podobě centru, slávistickému gólmanovi Aleš Matoušek. Slávisté se snažili přizpůsobit tempu hostí, ale ztroskotávali na černobílé zadní řadě. Ve 4. minutě se do akce pustili Matoušek s Schönem, Schön se v šestnáctce odhodlal ke střele, míč ještě tečoval Táborský, ale to už úřadoval Slavík. Chyby sešívané defenzívy poskytovaly Dynamu B šance. V 9. min. unikl středem hřiště Victorino a Křížek mu šanci likvidoval dlouhým odkopem od branky. V 10. zahrávali domácí první přímý volný kop. Švamberg poslal střelu k levé tyči, kde míč v klidu sebral Křížek. Hra byla svižná, ale více méně se odehrávala mezi šestnáctkami. Obrany obou týmů precizně bránily. Míč často létal vysoko do nebe, i na vedlejší hřiště. Ve 14. střílel Held velmi vysoko nad branku, přesto byl odměněn potleskem. V 17. střílel po přihrávce Kováče k levé tyči Černoch, nastřelil boční síť a jeho střela by se dala nazvat první zajímavou akcí uplynulých minut. Slávisté záhy získali první rohový kop, který však mířil do náruče budějovického gólmana. Ve 20. další chyby v rozehrávce červenobílých využil Matoušek, slávistická zadní řada se ale stihla zatáhnout a Matouškovi spolupráce s Hrbáčem nevyšla. Mužstva byla aktivní, hra však plná nepřesností. Ve 23. trochu vystrašil svým dalekonosným centrem Křížka Švamberg, který poslal míč snad od poloviny hřiště a gólmanovi Jihočechů balon vyskočil z rukou. Z domácích však nikdo neútočil, a tak o šanci přišli. Chvíli na to na centr Kováče od rohu těsně nedoskočil Dubský. Divákům se nelíbilo přehlížení různých soubojů mezi hráči a žehrali na rozhodčího, že nepíská budějovické fauly. Půlhodina přinesla svižnou hru bez gólového efektu. Ve 34. získal míč po další chybě Pražanů Mašát, poslal jej před dobíhajícího Matouška, ale Vondráček stihl balon odkopnout na roh. Po rohovém kopu zůstal ve vápně ležet Pivoňka. Dynamo pak hrálo dobré tři minuty v deseti, přesto mělo větší tlak než domácí. Ve 37. pronikl obrannou řadou Slavie Hrbáč, ve zhuštěném pokutovém území míč k útočníkům ale nakonec neprošel. Na druhé straně ve 38. nastřelil Kováč spojnici břevna s tyčí. Ve 40. našel centr Paryse útočníka Dubského, Křížek jeho pokus vyrazil nad břevno a rohový kop ubránil budějovický gólman také. Ve 43. posílal přihrávku Pickovi Táborský, Picka centroval do vápna, jenže tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. V posledních minutách první půle předvedli dvakrát za sebou slušnou spolupráci Táborský s Matouškem, jehož střely po zemi, vždy k pravé tyči, ale Slavíka nepřekvapily. Poločas byl tedy 0:0.

První minuty druhého poločasu přinesly další nepřesnosti v předávání míče. Ve 46. zahrávaly Budějovice přímý volný kop, po jehož rozehrání zůstali v šestnáctce ležet Vondráček s Pivoňkou. Pivoňka, díky zranění, musel být střídán Švehlou. V 50. si předali míč Hrbáč s Mašátem, sešívaní zadáci jim míč sebrali, ale poslali jej jen na Kordíka, který však střílel mimo branku. Míč pak dobrou minutu létal díky dlouhým odkopům mezi gólmany. Dynamo zkoušelo kombinace, Slávisté byli pozorní. Sudí pořád přerušoval hru díky kontaktům mezi hráči. V 56. se podařil únik Matouškovi, poslal přesnou přihrávku Mašátovi, jeho střelu stihl zblokovat Vondráček. Aktivní Matoušek záhy vybojoval druhý rohový kop, po kterém se hosté již radovali z vedoucího gólu - 0:1. Přesnou hlavičkou pod břevno se předvedl Vlastimil Švehla. Pražané se snažili o vyrovnání, ale černobílá obrana v klidu kontrolovala hru. V 64. zatáhl míč po pravé straně k vápnu Hrbáč, Schön však mířil vysoko nad branku. Dynamo se i nadále snažilo a bylo aktivní, červenobílí začali být ovšem pozornější a dělali vše pro to, aby se hosté nedostali ani k šestnáctce. V 72. faulovali hosté pár metrů od velkého vápna a Mejzlík poslal střelu do tyče! Nikdo z jeho spoluhráčů se ke štěstí Jihočechů za míčem nehnal, aby jej do branky doklepl. Slavia v 75. vyvinula slušný tlak. Její úsilí ale ztroskotávalo na dobré defenzivě. V 79. mířil centr Helda těsně mimo pravou tyč. Deset minut před koncem Dynamo skutečně kontrolovalo hru a sem tam se pouštělo do útočných akcí. V 88. vybojoval Dubský rohový kop a Černochova hlavička zamířila těsně nad břevno. Díky střídání a zdržování se nastavovaly čtyři minuty. Hned v první minutě nastaveného času zalehl na pažit Schön a diváci se jedovatě dožadovali žluté karty pro budějovického hráče, že prý simuluje. Upravit skóre zkoušel Held, který pálil mimo pravou tyč. Fanoušci se pak dožadovali alespoň slovního napomenutí pro Křížka, který si podle jejich názoru dlouho srovnával míč. Slavia se dál snažila, Budějovice ale v klidu jen odkopávaly míč od Křížkovy branky. Když ani hlavičky Helda a Dubského nenašly přesný cíl, braly tři body, k tomu zaslouženě, Jihočeši.

Jan Poštulka: "Máme za sebou velice těžký zápas. V prvním poločase měl více ze hry náš soupeř, druhou půlku už jsme začali poněkud odvážněji, což dokázal přetavit ve vedení hlavičkou Vlasta Švehla. Mužstvo ale bojovalo jako celek a s tím jsem velice spokojen. V závěru při nás stálo i trochu štěstí, když domácí nastřelili tyč. Takovou černou kaňkou je zranění Romana Pivoňky, kterého jsem musel následně stáhnout ze hry."