Famózní vstup do sezóny mají za sebou fotbalisté rezervy Dynama České Budějovice. Ačkoliv začátek zápasu tomu příliš nenasvědčoval, především zlepšeným výkonem ve druhém poločase juniorka doslova rozebrala béčko Liberce 2:0. Absolutorium si zaslouží hlavně obranná fáze Dynama, která dnes fungovala na jedničku s hvězdičkou. Výrazně omlazený tým hostů v závěru zápasu už jakoby na hřišti vůbec nebyl a může být pouze rád, že si ze Složiště neodvezl větší gólový příděl.

Poměrně překvapivá sestava vyběhla v TCM Mladé na hřiště v černobílých dresech. V bráně se objevil navrátilec z Prachatic Zdeněk Křížek, který především v prvních minutách zápasu musel dokazovat své brankařské umění. Do středu obrany se postavila dvojice Dvořák-Švehla. Stoperská dvojice od začátku zápasu řídila spoluhráče s přehledem a především v hlavičkových soubojích si oba hráči počínali velice jistě. Levou stranu obrany obsadil Pavel Picka, který se vrací po vleklém zranění kolene a také on si počínal velice svědomitě. Nevyhnul se sice několika mírným chybám, především v úvodu, to se však po zranění dalo předpokládat. Především si poctivě hlídal svou pozici a s každou přibývající minutou na hřišti se dostával do tempa. Dalším nováčkem na hřišti byl Josef Příhoda, který obsadil pozici ofenzivního záložníka. Záda mu měl krýt Marcel Kordík, který se svého úkolu zhostil bravurně. Žádný míč pro něj nebyl ztracený a ještě stačil posílat spoluhráče do útočných akcí. Svou agresivitou a napadáním působil soupeři obrovské problémy hned v zárodku akcí. V útoku se objevila dvojice pendlů Myšák, Matoušek. Oba to měli proti běhavému soupeři velice složité, přesto se dokázali dostat do několika dobrých šancí. Na hřišti byl znát jejich přehled.

Jako favorit vstupovali do zápasu hosté. Kdo by také očekával, že tým hrající minulou sezónu doslova do poslední minuty o záchranu, loňského vítěze naprosto rozebere. Přesně podle plánu vypadaly první minuty. A také úvodní šance patřila hostům. Na pravé straně se uvolnil Zeman a poslal do pokutového území krásný centr. Hlavičku nabíhajícího Blažka vyrážel Křížek konečky prstů. I přes nervózní začátek se začalo Dynamo pomalu dostávat do hry. Ze série centrů však nezapršelo. Ve 20. minutě založil rychlou akci svým výkopem Zdeněk Křížek, Myšák hlavou sklepával na nabíhajícího Matouška, tomu však míč utekl více, než by si hráč přál. O tři minuty později to zkusili opět hosté, málokdo v tu chvíli tušil, že to bude také naposled. Rohový kop Křížek podskočil, hlavička překvapeného Němce skončila naštěstí nad. Po půl hodině hry to zkusila opět juniorka Dynama a opět to bylo z brejku. Z pravé strany posílal centr před bránu Myšák, Matouškova hlavička však minula Bolkovu bránu. V těchto chvílích získávalo Béčko územní převahu, hosté však pozorně bránili své pokutové území. Těsně před odchodem do kabin vyšachovali Severočechy Hrbáč s Pickou. Na následný Pickův centr gólman Bolek nedosáhl, Maruška však volejem odkrytou bránu minul.

V nástupu do druhého poločasu už na hřišti figuroval pouze jeden tým. Hráči v modrých dresech byli u každého balónu později a především rychlý pohyb fotbalistů Dynama jim dělal obrovské problémy. Na Rožboudův centr si v 59. minutě naskočil nikým neatakován Dvořák. Míč z jeho hlavy minul pravou tyč hostující brány jen o pár čísel. Za dvě minuty se už Dynamo prosadilo. Vlastimil Švehla s přehledem získal nakopnutý balón, posunul jej na Slávu Rožbouda, který nahrával za obranu, kde nabíhala dvojice Lubomír Myšák-Tomáš Maruška. Míče se ujal druhý jmenovaný a střelou pod břevno nekompromisně zavěsil 1:0. Kdo čekal, že svěřenci Jana Poštulky začnou bránit hubenou remízu, šeredně se zmýlil. A co víc. V 77. minutě se z levé probil až před Bolkovu brány aktivní Sláva Rožboud a přízemní střelou podél vybíhajícího gólmana zvýšil vedení – 2:0. Pokud se dalo do této chvíle hovořit o hostujícím týmu, nyní už tomu tak nebylo. Další branka mohla přijít v 80. minutě, kdy Rožboudovu gólovou střelu zablokoval na poslední chvíli Jíra a Maruškova dorážka mířila mimo. Kuriózní jev nastal v 81. minutě, nejmenší hráči na hřišti totiž předvedli překrásnou hlavičkovou kombinaci. Na centr z levé strany si naskočil “goliáš“ Radim Pouzar a hlavou přiťukl dalšímu “velikánu“ Tomáši Maruškovi. Při akci, kterou kvitovalo publikum potleskem však skončil míč nad bránou. Další kombinaci “malých velkých mužů“ zastavil tři minuty před závěrečným hvizdem praporek pomezního sudího. Ani v závěru zápasu si soupeř nedokázal vytvořit kloudnou akci a hra se odehrávala na půlce libereckého týmu. V kabině juniorky tak mohla propuknout nefalšovaná euforie.

Jan Poštulka:: „Soupeř sice přijel s omlazeným týmem, ale musíme vzít v potaz, že je to loňský vítěz ČFL. Chtěl bych vyzdvihnout nejen výsledek, ale především způsob hry, který jsme dnes předváděli. Začátek nám sice trochu utekl, to se ale stává, když se tým teprve sehrává. Já smekán před dnešním výkonem některých svých svěřenců.“