Juniorka Dynama v zápase 19. kola České fotbalové ligy nestačila na Chomutov, se kterým prohrála vysoko 0:3. O branky vítězů se postarali Čonka, Sollar a Smola.

První jarní zápas na hřišti soupeřů mladíkům Dynama nevyšel. Domácí Chomutov začal proti Jihočechům aktivně a do první šance se dostal již v deváté minutě. Ani první gól v budějovické síti na sebe nenechal dlouho čekat. V probíhající 16. minutě se po dobré přihrávce dostal na hranici vápna David Čonka, jehož střela skončila až za zády brankáře Křížka - 1:0. Hned o dvě minuty později se domácí hráči dostali do přečíslení tří útočících hráčů na dva budějovické obránce, k zakončení se ale Chomutovští nakonec nedostali. Fotbalisté Dynama měli blízko k vyrovnání ve 23. minutě, v rozhodující chvíli ale brankáři Zaťkovi pomohla tyč!

Na rozdíl dvou branek zvýšili domácí fotbalisté ve 34. minutě, když rozhodčí Moník odpískal ve prospěch Chpmutova pokutový kop, který s přehledem proměnil útočník Ivan Šollar. V závěru prvního poločasu pak aby celky zahrozily ze standardních situací, ke změně skóre ale již nedošlo.

Vůbec největší šanci v zápase si Jihočeši vytvořili ve 47. minutě, kdy z hranice vápna střílel Petráň. Domácí brankář míč nedokázal ideálně zastavit a balon mířící do brány napodruhé zastavil až těsně před brankovou čárou. Efektivně hrající domácí pak zvýšili na 3:0, když se v 67. minutě prosadil Tomáš Smola. O tři minuty později šel sám na budějovickou bránu ještě Šollar, na Zdeňka Křížka si ale nepřišel.