Fotbalisté Dynama si připsali druhou výhru během přípravy na jarní část sezony. V utkání s kombinovaných týmem Vysočiny Jihlava Jihočeši dominovali především v prvním poločase, který vyhráli 2:0. Ve druhé části se hra vyrovnala a hosté dokázali snížit na rozdíl jediné branky. V utkání nastoupili v dresu Dynama také testovaní Jovica Dimovski (útočník) a Tomáš Mrva (levý bek).

S jedním očekávaným nováčkem týmu a s jednou naopak zcela nečekanou tváří nastoupili fotbalisté Dynama do čtvrtého přípravného zápasu proti Vysočině Jihlava. Zatímco delší s dobrými referencemi prezentovaný útočník Jovica Dimovski v utkání s Jihlavou totálně zklamal a nezaujal, daleko lépe svou premiéru v prvním týmu zvládl levý obránce slovenské národnosti Tomáš Mrva, jemuž je devatenáct let a posledních dva a půl roku působil v dánské Kodani.

Oba týmy začaly velmi opatrně a v úvodních minutách byl k vidění vyrovnaný fotbal bez šancí. Jako první se ve 14. minutě osmělil hostující Vyskočil, s jeho skákavou ranou si ale gólman Kučera bez problémů poradil. Na druhé straně odpověděl střelou z dvaceti metrů Šíma, ani jeho pokus ale gólmana soupeře nezaměstnal. O pár vteřin později ale došlo k první změně skóre - po rychlé akci poslal přetažený centr do vápna Hílek, míč vrátil zpět před bránu bez přípravy Šíma a dobíhající Petr Benát nekompromisní ranou otevřel gólový účet Jihočechů - 1:0. Tobiášův tým následně svého soupeře zatlačil na jeho polovině, výsledkem bylo ale pouze pět rohových kopů, ze kterých Dynamo nic nevytěžilo. Ve 31. minutě měl blízko ke gólu Sedláček, ten ale nedokázal využít nedorozumění brankáře a posledního obránce. Důrazný budějovický útočník se ale záhy gólu přeci jen dočkal. Z pravé strany poslal centr do vápna Mezlík a Tomáš Sedláček hlavou nezaváhal - 2:0. V samém závěru poločasu se obraz hry trochu vyrovnal a také hosté z Jihlavy se dostali na polovinu Dynama. Výsledkem bylo pouze břevno Čermáka, na které stejným počinem odpověděl i ve 44. minutě Šíma.

Do druhého poločasu trenér Dynama tým značně prostřídal a to se na hře projevilo. Hosté začali aktivněji a rychle si vytvářeli i dobré šance. V 52. minutě sice Vyskočilův tečovaný přímý kop zastavilo ještě břevno, ale po následném rohu se ve vápně nejlépe zorientoval Karel Karlík a bylo to 2:1. Domácí na pár minut zvýšili aktivitu a odměnou jim byly šance Laurince a Svátka, při povedených střelách obou hráčů ale výborně zakročil gólman Štěpanovský. Efektivní střelu přes hlavu pak v 59. minutě zkoušel Klavík, mířil ale nad. Když se neujalo ani zakončení Hílka, vytvořili si v závěru utkání dobré šance ještě hosté. Nejprve v 75. minutě nedokázal zaváhání Křížka potrestat Kaplan a v úplném závěru naopak budějovický gólman skvěle vychytal Bendu.

Fotogalerie

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "První poločas byl z naší strany hodně kvalitní a je vidět, že po těch třech týdnech náročné přípravy děláme už více těch dynamických věcí. U některých hráčů to bylo už hodně dobře vidět. Druhý poločas byl pak už hodně rozházený, protože jsme mužstvo skládali tak, aby si všichni zahráli. To znamená, že řada hráčů nehrála na svých postech a že se to hodně točilo."

Josef Vrzáček (asistent trenéra Jihlavy): "Škoda, že jsme v první půli obdrželi laciné góly. Po utkání cítíme, že jsme mohli dosáhnout lepšího výsledku. Přesto mužstvo zaslouží pochvalu za kvalitní a taktický výkon. Prvoligový tým jsme zejména ve druhé části dokázali potrápit. Tento fakt je pro nás v této fázi mnohem důležitější, než výsledek."