Fotbalisté Dynama České Budějovice čekali v podzimní části sezony 2009/2010 na domácí výhru marně. V zápase 14. kola tým Jaroslava Šilhavého tahal v utkání s Mladou Boleslaví za kratší konec provazu a prohrál rozdílem dvou branek 1:3. Střelecem zápasu byl Marek Kulič, který zaznamenal dvě branky.

Fotbalisté Dynama vstupovali do zápasu s velkým odhodláním. Tým Jaroslava Šilhavého chtěl zapomenout na předešlé nezdary a na domácím hřišti proti silnému soupeři chtěl naplno bodovat. Jihočeši začali zápas rozhodně velmi sympaticky a od úvodních minut se snažili diktovat tempo hry. Hned v 5. minutě se zastřeloval mladík Krob, jehož tečovaný pokus přinesl Dynamu alespoň rohový kop. Z naskytnuté standardní situace domácí nic nevytěžili a o pár desítek vteřin udeřilo na druhé straně.

Na začátku 10. minuty po centru z pravé strany propadl míč až k volnému Marku Kuličovi, který se rychlým pohybem elegantně uvolnil a následně poslal míč přesně k tyči - 0:1. Inkasovaná branka hru Dynama výrazně poznamenala a v dalších minutách byla k vidění vyrovnaná partie, kde dominovaly obrany obou celků. Jihočechům se následně naskytla možnost zahrávat v krátkém sledu dva rohové kopy, ani jeden z nich ale nebezpečí pro Millerovu bránu neznamenal. Naopak to mohli být hosté, kteří mohli ve 26. minutě navýšit své vedení. Rajnochovu dobře mířenou hlavičku ale bravurně zneškodnil Kučera.

Hned v zápětí se před mladoboleslavskou bránou uvolnil Doležal, jeho doprostřed brány mířený pokus ale Millera nepřekvapil. Závěrečná desetiminutovka se odehrávala v režii hostujícího celku. Po zaváhání Riegela se ke střele dostal Procházka, ani on si ale na pozorného Kučeru nepřišel. Hosté byli blízko k druhému gólu také ve 39. minutě, Rajnochův přímý kop zastavil obličejem ve zdi stojící bojovník Hunal a ani následná dorážka Táborského nezamířila přesně do černého. V poslední pětiminutovce se domácí dostali na polovinu soupeře a hned fanoušci Dynama pookřáli. Ve 42. minutě se v dobré pozici ocitl hlavičkující Zdeněk Ondrášek, nezamířil ale přesně. Vše si mladý útočník Dynama vynahradil o dvě minuty později, kdy po krásné přihrávce od Kroba postupoval z levé strany sám na Millera, kterého také následně prostřelil - 1:1.

V úvodu druhého poločasu mohli fotbalisté Dynama dokonat obrat. Hned ve 47. minutě utekl po pravé straně Hudson, jehož střílená přihrávka minula Ondráškovu nohu i levou tyč Millerovy brány. Za čtyři minuty bylo ale vše opět jinak. Po nepovedeném odkopu Kučery se míč dostal rychle k osamocenému Marku Kuličovi, který svým druhým gólem v zápase poslal hosty podruhé do vedení. Obraz hry se následně podobal situaci po první gólu hostů. Jihočeši se dostali do herní krize a nebyli nebezpečným týmem.

Pohoda hostujícího týmu vyvrcholila v 62. minutě, kdy se po rohovém kopu opřel do odraženého míče Tomáš Fabián, jehož výstavní rána znamenala navýšení vedení Středočechů. Zdecimované Jihočechy mohl z bryndy alespoň částečně dostat v 64. minutě Krob, který dostal sám před Millera jedinečnou gólovou přihrávku. Svou ránu z bezprostřední blízkosti ale poslal přímo do mladoboleslavského gólman.

V závěru zápasu byly k vidění dvě velké šance - po jedné na každé straně. Nejprve v 77. minutě se přes obránce prodral Meszároš, kterého ale efektivním zákrokem vychytal Miller. Na druhé straně hřiště pak Pavel Kučera pouze sledoval, jak se krásný technický pokus Ivo Táborského otřel o horní tyč budějovické brány. V závěru zápasu se pak na hrací plochu dostal ještě Jan Svátek, ani on ale nedokázal hru nalomeného Dynama zvednout a Jihočeši si tak na své konto připsali třetí domácí porážku v letošní sezoně.