Nepříjemnosti v závěru soutěže potkávají starší dorost Dynama. Svěřenci Pavola Švantnera si nedokázali poradit se silnou Olomoucí a na domácí půdě prohráli 1:3. V posledních kolech tak budou bojovat o setrvání v soutěži, jelikož od sestupového pásma je dělí pouze jediný bod.

Bez opory Mikuláše Jáši a s mladíkem Červencem v brance vstoupil starší dorost Dynama do dalšího důležitého klání, tentokrát se silnou Olomoucí. Českobudějovičtí neodehráli první půli špatně, ale prosadit se nedokázali a do šaten se šlo za hostujícího vedení. Už v prvních minutách přišli pro domácí další komplikace, kdy se zranil šikovný Marek Kalousek a utkání pro něho skončilo. První branka zápasu přišla až v závěru první půle, kdy se po rychlé akce trefil útočník Rostislav Baďura - 0:1.

Do druhé půle vstoupili černobílí nejlépe jak mohli. Po rychlé akci se na pravé pravé straně uvolnil obránce Petr Dolejšek a technickou střelou se prosadil na přední tyč - 1:1. Vyrovnaný stav netrval dlouho. Po zhruba deseti minutách se Sigma vrátila do vedení. Přetažený centr vrátili Hanáci do pokutového území a střelou o zem se trefil Jakub Matoušek - 1:2. Deset minut před koncem utkání bylo rozhodnuto. Z chumlu hráčů vystřelil střídající Grygar a jeho střela zapadla až do budějovické sítě - 1:3. Na odpověď už se oslabené Dynamo nezmohlo a doma padlo o dvě branky.