Druhý zápas letní přípravy fotbalistům Dynama České Budějovice vyšel na výbornou. Po porážce s Příbramí dokázali porazit Brno 2:1 a zlepšit si seběvědomí. Na obou brankách se podílel Petr Dolejš, který v prvním poločase nahrával a ve druhém gól dal sám.

Slunečné počasí, dobrý terén, slušný výkon. I když trenér Pavel Tobiáš často říká, že výsledky v začátcích přípravy ho nezajímají, tenhle mu musel udělat radost. Dynamo porazilo ve druhém přípravném utkání Brno 2:1 a po zápase s Příbramí ukázalo, že fotbal hrát nezapomnělo. V prvním poločase Jihočeši „domácí“ Brno, které je v Písku na soustředění, přehrávali. Vytvářeli si šance, ale v koncovce se nedařilo. Několikrát selhal třeba osamocený Timm. A tak musel zaúřadovat navrátilec z Čáslavi Petr Dolejš. Ve 35. minutě poslal centr do šestnáctky a ten dokázal přetavit v branku Tomáš Sedláček. Brno se v prvním poločase nezmohlo téměř na nic, a proto po zásluze prohrávalo.

Do druhého poločasu poslali oba trenéři jiné sestavy a na hře se to projevilo. Brno přidalo a Jihočechy přehrávalo. Mělo dvě vyložené šance a pak dokázalo v 70. minutě srovnat, když se prosadil Došek. Potom Dynamo jednou výrazně podržel za stavu 1:1 brankář Křížek, který lapil střelu jednoho z brněnských hráčů a posléze dorážku Polácha a radoval se zase jeho tým. V 81. minutě udělali Brněnští chybu při útočné standardní situaci, Petr Dolejš se dostal do úniku a ten dokázal proměnit. Zápas se mu povedl a výrazně si tím řekl o místo v kádru. Vedle toho Jihočeši zkoušeli i Lukáše Schuta, Stevana Dujakovice a Božo Kovačeviče a zejména třetí jmenovaný zahrál velmi slušně.