České Budějovice v rámci 5. kola na domácím hřišti přivítaly účastníka 4. kola předkola Evropské ligy, plzeňskou Viktorii. Jihočeši v úvodu utkání vstřelili první branku, ta ale po konzultaci rozhodčího s VARem byla odvolána. Do vedení tak šla následně Plzeň, když se z penalty prosadil Erik Jirka. Ve druhém dějství Západočeši své vedení navýšili, na 2:0 zvyšoval Cadu a na konečných 3:0 pro Plzeň upravil Lukáš Kalvach.

Dynamáci do třetího domácího duelu sezony vstoupili aktivně, hned ve 4. minutě otevřeli skóre. Adediran podstoupil souboj s Hranáčem, odstavil ho a posunul míč na Marcela Čermáka, který prostřelil Tvrdoně. Sudí Radina ale po shlédnutí videa branku domácích, zřejmě kvůli ruce, odvolal. Další velkou šanci měli domácí v 19. minutě, když Trummer z levé strany našel přesně hlavu Šiguta. Proti jeho hlavičce do protipohybu ale Tvrdoň fantasticky zasáhl. Po necelé půlhodině hry plzeňský fotbalista z bezprostřední blízkosti trefil ruku právě Šiguta a rozhodčí po prohlédnutí si opakovaných záběrů nařídil pokutový kop. Ten Erik Jirka s přehledem proměnil a Plzeň vedla 1:0. Ve 41. minutě si skvělý obranný zákrok připsal slovenský stoper Križan, jenž zhatil šanci Ricardinhovi. O minutu později svou možnost měl také Ogiomade, nebezpečnou situaci ale defenziva Viktoriánů zažehnala.

Do druhého poločasu Strakův tým nastoupil s jednou změnou, zraněného Fendricha v brance nahradil Janáček. Uběhlo pět minut a Plzeň odskočila do dvoubrankového vedení. Jirka centrem na zadní tyč našel Cadua a brazilský wingbek uklidil balon přesně k tyči, 0:2 z pohledu Dynama. V 64. minutě se do šance drali opět Červenomodří, Kalvach balon posunul na Vašulína, ten branku ale o kousek minul. České Budějovice se však nevzdávaly, během dvou minut si připsaly dvě velké šance. Nejprve Tvrdoň skvěle zasáhl proti Čermákově přímáku, poté se za zakončením sápal Zíka, následoval ale roh. Další šanci měl Adediran, který vlétl do šestnáctky, ale v rozhodující chvíli upadl před dotírajícího Cadua. V 81. minutě fanoušci na Střeleckém ostrově mohli vidět poslední branku v utkání mezi Dynamem a Plzní, střelec druhého gólu Cadu přichystal balon Lukáši Kalvachovi a bylo to už 0:3 z pohledu celku v černobílých dresech. Stejným výsledkem klání také skončilo, nic na tom nezměnila ani výživná pumelice Tranzisky.

Trenér Dynama František Straka: ,,Odehráli jsme dobré utkání proti mančaftu, který má obrovskou kvalitu. Šli jsme do vedení, které nám rozhodčí vzali. I poté jsme ale měli další šance, ty jsme bohužel nevyužili. Plzeň pak proměnila penaltu, která nás trochu hodila dolu, ale jeli jsme dál. Ukázalo se však, jak silný tým Plzeň má."