Fotbalisté Dynama České Budějovice ve středečním pohárovém utkání proti Královu Dvoru uspěli a po vítězství 4:1 postoupili do třetího kola, ve kterém se utkají s Tatranem Prachatice. Svěřenci Františka Cipra vstoupili do zápasu s divizním celkem aktivně a téměř po celé utkání měli hru pod kontrolou. Na první branku Lukáše Adama dokázali domácí ještě odpovědět, avšak v poslední půlhodině se za Dynamo dvakrát trefil Myšáka a jednou Němec a o výsledku tak bylo rozhodnuto...
Poslední srpnový den, a to velmi teplý, přišla na zápas celkem slušná návštěva. Zřejmě je přilákal i atraktivní, druholigový, soupeř. Výkop měli domácí a velmi rychle získali první rohový kop. Jihočeši nezůstali pozadu a hned při první šanci, kdy Němec vybojoval míč pro Myšáka, získali roh také. Rozehrávka byla odvrácena vzad na Jana Grubera, který nastřelil boční síť. Klička se vzápětí probíjel ke Křížkovi, ale nevyzrál na černobílou obranu. Pár minut se hrálo mezi šestnáctkami. V 11. střílel Lukáš Adam zhruba z 28 metrů mimo branku. Šindelář pak zkoušel kombinaci s Petrem Dochtorem, ale Křížek byl u míče dřív. Při druhém budějovickém rohu zalehli v pokutovém území dva hráči v červeném a akce byla zastavena. V 17. minutě nastřelil při svém úniku Petr Dochtor spojnici břevna s tyčí. V 19. předvedli spolupráci Rožboud s Plockem, předali míč napravo Kladrubskému, ale jeho střela z dálky šla mimo tři tyče. Budějovice začaly hrát svižněji, míč jim ovšem létal často do autu. Velmi aktivní byl Josef Němec, který vypracoval pro své spoluhráče spoustu šancí. Ve 23. poslal Kladrubský do vápna efektní oblouček, ale Táborský při své hlavičce zřejmě aktakoval gólmana Zavadila. I když Zavadilem vyražený míč zamířil k dobíhajícímu Rožboudovi, který vsítil, gól přirozeně neplatil. Budějovice měly více ze hry. Ve 26. se tlak projevil první změnou skóre, když Táborský zatáhl balon k brankové čáře a poslal parádní přihrávku do volného prostoru na kopačky přibíhajícího Lubomíra Myšáka - 0:1. Aktivitu hostí pak brzdila pozorná zadní řada. Ve 35. vymysleli akci Adam s Němcem, jenž poslal pěknou přihrávku před branku, kde ji černobílí útočníci snad o centimetry nestihli. Jihočeši byli stále častěji u míče, pouze když chybovali v rozehrávkách, dostali se k němu Královédvorští. To se stalo po několika hlavičkách ve 37. minutě, kdy míč zamířil nakonec do autu a po autovém vhazování zahráli hosté rukou. Přirozeně se kopala penalta a Krob ji s přehledem proměnil - 1:1. Po vyrovnání domácí ožili, ale zadáci Budějovic poslední minuty první půle v klidu ubránili.

Hned po výkopu získali hosté další rohový kop, na který těsně před brankou nedosáhl Táborský. Ve 47. mělo opět Dynamo roh, při němž sudí Bouše velkoryse přehlížel, že útočník Myšák je atakován obránci, s nimiž se hráč v brankovišti pošťuchoval. Budějovice se snažily zvýšit skóre a byly opět aktivnější. Při pokusech o průnik středem hřiště ale ztroskotávaly na zhuštěné obraně, kterou by neproklouzla ani myš. V 56. se podařil únik Michalovi Dochtorovi, který si narazil s Červenkou, ale nakonec pálil trestuhodně nad břevno. Ubíhala 60. minuta, když aktivní Myšák zařídil díky faulu na svou osobu penaltu. Josef Němec ji proměnil a stav byl 1:2. Budějovice se pak dlouho držely na polovině soupeře, kterému se jen zřídka povedlo uniknout na návštěvu ke Křížkovi. V 67. však domácí díky faulu Pivoňky získali výhodu přímého volného kopu ze zhruba 17 metrů. Krob ale míč poslal těsně nad břevno. Králův Dvůr se snažil opět vyrovnat, ale černobílí v pohodě bránili. V 73. minutě se k dobré defenzívě přidala opět i kvalitní ofenzíva a hosté zase zvýšili skóre - po centru Josefa Němce se hlavou trefil Lubomír Myšák - 1:3. Jako střelec byl ohlášen Martin Smíšek, čímž hlasatel zmátl všechny, kromě bystrozrakých. O dvě minuty později mohli černobílí opět zvýšit, ale gólman střelu z první pohotově vykopl daleko od branky. V 80. po faulu Máchy získali červení další standardku. Krobovu střelu Křížek vyrazil a Kordík balon odkopl daleko za půlící čáru. Míče se ujal Plocek, jeho střela šla ale vysoko nad branku. Domácí se snažili i nadále, Budějovice v podstatě v klidu kontrolovaly hru. V 83. se v šanci ocitl střídající Molnár, akci mu ale překazila černobílá zadní řada. O minutu později se zase radovali hosté, když hrdina zápasu Lubomír Myšák efektním obloučkem zvýšil již na 1:4. V závěru zápasu se hlasatel omluvil Lubomíru Myšákovi, že oba jeho góly přiřkl Martinovi Smíškovi. Závěr si Budějovice vyloženě vychutnaly a z Králova Dvora po čtyřech vstřelených gólech mohly odjíždět spokojené.