Fotbalisté Dynama ani ve 2. kole letošního ročníku Gambrinus ligy neprohráli, když na hřišti Mladé Boleslavi remízovali 1:1. Prvním letošním ligovým střelcem Dynama je Petr Benát, který v 52. minutě odpověděl na gól Ivo Táborského z 19. minuty první půle.

Ve druhém kole Gambrinus ligy chtěli fotbalisté Dynama České Budějovice v pátečním televizním utkání v Mladé Boleslavi navázat na výkon z druhého poločasu zápasu s Libercem, ve kterém byl tým Jaroslava Šilhavého lepší než ambiciózní Slovan. Trenér Dynama udělal v sestavě tři změny, kdy nemohl do základní sestavy zařadit dlouhodobě zraněného Martina Leštinu, kterého stejně jako v minulém kole nahradil Marián Jarabica. Místo Jasanského se v sestavě objevil Brazilec Hudson a přestože byl před utkáním v zápase mezi útočníky uveden Zdeněk Ondrášek, od úvodních minut nastoupil Tomáš Sedláček.

Oba celky vstoupily do zápasu velmi opatrně a příchozí diváci čekali na zajímavější akci až do 15. minuty, kdy se do šance dral po přihrávce Sylvestreho útočník Kulič, míč ale nedokázal ideálně zpracovat. Na druhé straně se o pár desítek vteřin později dostal k balonu Sedláček, do jeho rány se trochu neobratně vložil Janíček a hosté se po domnělé ruce marně dožadovali pokutového. Přestože nebyla Boleslav v úvodu zápasu výrazně lepší, dostala se v 19. minutě do vedení. Po zaváhání Hudsona se do odraženého míče daleko za velkým vápnem opřel Ivo Táborský, jehož rána skončila za zády bezmocného brankáře Kučery.

Vstřelená branka domácím fotbalistům hodně pomohla a v dalším průběhu prvního poločasu měli územní převahu. Do gólových příležitostí se ale dostávali jen velmi obtížně. Deset minut před koncem první půle si jedinou, ale opravdu gólovou šanci, vytvořil Kerem Bulut, na výborného Kučeru si ale nepřišel. Těsně před koncem poločasu se hosté dostali k zahrávání standardní situace z levé strany hřiště, Otepkův centr z dobré pozice ale do pokutového území nedoputoval.

Vstup do druhého poločasu vyšel o poznání lépe fotbalistům Dynama. Hned v 52. minutě se po rychlé akci dostal k balonu Pecka, který na zlatém podnose přihrál nabíhajícímu Petru Benátovi, jenž s pomocí levé tyče vyrovnal na 1:1! Jihočeši mohli o pár chvil později dokonat obrat, jenže to by si Sedláček s Hudsonem nesměli dávat v pokutovém území přednost.

V dalších minutách to byli ale opět domácí fotbalisté, kteří diktovali tempo hry. Maximální nebezpečí pro hostující bránu znamenal především střídající mladík Jan Chramosta, který se během patnácti minut pobytu na hřišti dostal do tří velice zajímavých střeleckých pozic. Přestože ve všech případech dokázal své pokusy nasměrovat mezi tři tyče, na brankáře Kučeru si nepřišel. S blížícím se koncem utkání domácí hráči své úsilí ještě zvyšovali, avšak když se pět minut před koncem neujala ani dalekonosná rána Sylvestreho, skončilo utkání nerozhodně 0:0.

Riegel Jan (90.)

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Jsem samozřejmě rád, že jsme tady získali bod. Bylo to ovšem s notnou dávkou štěstí. Řešili jsme situace zbrklostí, nepřesnostmi a jednoduše jsme ztráceli balony. Musíme si to s hráči vyříkat. Nechali jsme si dát laciný gól a to Kučera ještě chytil Bulutovi vyloženou šanci. V druhém poločase jsme to trochu přeskupili a vyústilo to v gól. Z následné akce nás mohl Sedláček dokonce dostat do vedení. Postupně ale domácí ovládli hru, zatlačili nás před šestnáctku a my jsme se štěstím a s přispěním výborného Pavla Kučery, který chytil několik šancí, odolali."

Karel Stanner (trenér Ml. Boleslavi): "Pro nás jsou to samozřejmě ztracené dva body. Myslím, že ten průběh utkání jasně hovořil v náš prospěch, soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si ve druhé půli jasné šance. V první půli jsme mohli zvýšit na 2:0, nic z toho jsme bohužel nedali. Prvních sedm minut jsme vstoupili do druhé půle vlažně a soupeř nás potrestal hned z první příležitosti. Pak jsme si vytvořili další šance, které jsme neproměnili a znovu to doma nedotáhli do vítězného konce, což není nic nového. Branky rozhodují zápasy a my bohužel dali jen jednu."