V domácí premiéře jarní části Juniorské ligy se na umělé trávě na Složišti představili junioři Viktorie Plzeň, kteří, jako by povzbuzeni skvělými výkony A-týmu, vstoupili do utkání velmi sebevědomě a nakonec si po dobrém výkonu odvezli všechny body za vítězství v poměru 2:1.

Jihočeši nevstoupili od prvního domácího utkání jarní části Juniorské ligy dobře. Hned od úvodních minut byli u většiny míčů později, vázla kombinace a Viktoria své převahy dokázala využít.

Dynamo sice v osmé minutě zahrozilo před bránou hostů, nicméně A. Dvořák nedokázal lépe zakončit po přihrávce od Zeby z pravé strany, než do boční sítě. Na vině byl i špatný terén, na kterém se dnes hrálo. Umělý trávník byl velmi nasáklý vodou, což ovšem nevadilo Dominiku Mandulovi, který již v desáté minutě dal vedoucí branku hostů, když se dostal ke střele z levé strany z hranice pokutového území, obrana Dynama zaváhala a nechala ho zakončit. Na technickou a hlavně přesnou střelu ke vzdálenější tyči byl brankář Vokatý krátký. Tím se Viktoria dostala do pohody a kontrolovala průběh prvního poločasu. Za zmínku ještě stojí akce hostů z 25. minuty, z téměř totožné situace, z jaké padl vedoucí gól, mohli hosté zásluhou Hradeckého zvýšit své vedení, tentokrát se ale hráč Viktorie Plzeň do brány netrefil.

Dynamo potvrdilo svou tradici z domácích utkání, kdy vždy do druhého poločasu nastoupí ve výrazně lepší "kondici", než v tom prvním. A to platilo i v tomto zápase. Na těžkém terénu se však Vaňkovi ve 47. minutě, ani Slavíkovi o dvě minuty později, který pěknou střelou z hranice pokutového území protáhl Mandouse v bráně Plzně, nepodařilo dát vyrovnávací branku. Ke slovu se tak opět dostali hosté, kteří poté, co polevil tlak domácích, dali v 65. minutě druhou branku! Po pěkné kombinaci se ve vápně prosadil Daniel Černý a vypadalo to, že je rozhodnuto.

Aktivní Zeba vybojoval v 83. minutě zajímavou standartní situaci pro Dynamo, když byl těsně před pokutovým územím faulován Lukešem. K rozehrání přímého kopu se postavil David Radouch, který přišel na hřiště až v 58. minutě, kdy nahradil Hronce a krásnou technickou střelou obstřelením zdi dal první branku Dynama. Na víc se ale již domácí nezmohli a tak si hosté odváží tři body za vítězství 2:1.

Petr Skála (asistent trenéra Dynama): "Bohužel, prohráli jsme 1:2... Propásli jsme zejména první poločas, kdy jsme nezačali vůbec dobře a také jsme inkasovali první gól. Soupeř sice byl fotbalovější, ale příliš gólových šancí si nevypracoval, my ovšem také ne. V prvním poločase se nám hra nedařila, ztráceli jsme spoustu míčů. Ve druhé půli jsme již začali lépe, ale nevyužili jsme gólovou šanci, což soupeř potrestal další brankou. Každopádně byl druhý poločas z naší strany lepší. To, že jsme nezískali ani bod, nás mrzí."

Jiří Skála (trenér Viktorie Plzeň): "Dnešní utkání bylo oboustranně kvalitní, rychlé a plné pěkných kombinačních akcí, čehož jsme dokázali lépe využít, než domácí tým a zaslouženě jsme dnes zvítězili. Ani po obdržení branky jsme se o vítězství nebáli, kluci dnes zachovali svou tvář a i nadále se snažili hrát kombinačně, a to i přesto, že nás Dynamo v závěru utkání přehrávalo nakopávanými míči, s čímž máme určité problémy. Jsem rád, že i přesto jsme utkání dnes zvládli."