Fotbalistům Dynama České Budějovice se nevydařil úvodní duel základní skupiny Tipsport ligy. V Berouně svěřenci trenéra Soukupa podlehli druholigovému Táborsku 1:2, když doplatili na neproměňování šancí. O jedinou branku Dynama se postaral v 82. minutě po rohu ranou bez přípravy Petr Benát.

V základní sestavě Dynama se objevily i dvě posily Jihočechů. Post pravého obránce obsadil Václav Ježdík, levý kraj zálohy okupoval Jaroslav Černý. Svěřenci trenéra Soukupa byli od prvních minut aktivnější, střelecké pokusy Táborského, Machovce nebo Černého však úvodní branku přípravy nepřinesly.

Druholigový jihočeský celek příliš nebezpečný nebyl. Obranu vedenou Romanem Lengyelem občas zlobil aktivní Jasanský. Po půlhodině hry centroval zprava do vápna Kotrba, ale Preslovu hlavičku vyrazil brankář Daněk. Zajímavá situace se zrodila i o pár minut později, kdy Jasanský vyslal do velké šance Presla, jenž však zamířil mimo tři tyče.

V závěru 38. minuty měl gól na kopačce Táborský, ale zblízka trefil pouze brankáře Fišana. Ve 40. minutě však udeřilo na druhé straně. Po rohu Šimáka se míč dostal na zadní tyči k Peteru Mrázovi, který trošku se štěstím dopravil míč do sítě. Do poločasové přestávky si tak Táborsko odnášelo jednobrankový náskok.

Po změně stran Dynamo nadále tlačilo na pilu. Po pár vteřinách hry orazítkoval po rychlém útoku Otepka břevno. Po hodině hry se branka Táborska znovu zatřásla, když Wermke po přihrávce Hanzlíka napálil tyč. Jenže po řadě šancí udeřilo opět na druhé straně. Po chybě obrany připravil Strnad balon před prázdnou branku pro Adnana Džafiče, který takovou nabídkou nemohl pohrdnout.

Svěřenci trenéra Soukupa se dočkali snížení v 82. minutě. Otepka rozehrál rohový kop na Petra Benáta, jehož rána bez přípravy skončila po lehké teči jednoho obránců až v síti. Na víc už však Dynamo nedosáhlo. Srovnat mohl v závěru Petráň, ale sám před brankářem zklamal. Českobudějovičtí fotbalisté si tak na úvod přípravy připsali porážku s Táborskem 1:2.

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Každý zápas, ať už je to liga, příprava nebo turnaj, se hraje na branky. My jsme dneska měli čtyři nebo možná pět vyložených gólových šancí, ale nakonec jsme prohráli 2:1, takže to je samozřejmě špatně a mrzí mě to. Jak v prvním poločase, tak ve druhém, jsme si vytvořili brankové příležitosti a ty prostě musíme umět proměnit. Jinak můžeme hrát s kýmkoliv a ten úspěch mít nikdy nebudeme. Nechci se pouštět do nějakého detailního hodnocení. Nechci se vymlouvat na nějaké Vánoce a na to, že hráči nekopali měsíc do míče. Ze tu dobu přece nemohou zapomenout hrát fotbal. Na některých hráčích je vidět, že ta jejich kvalita ligová není a my na to musíme umět nyní zareagovat."