České Budějovice v úvodním kole nové sezony na svém hřišti přivítaly Sigmu Olomouc. V prvním poločase mohlo jít Dynamo zásluhou Šiguta, respektive Zíky do vedení, druhý jmenovaný jen těsně ale balon do sítě nedopravil. Ve druhém poločase se dvakrát prosadil hostující Jan Kliment a i díky jeho akrobatickému zakončení Hanáci na jihu Čech 2:0 zvítězili.

Oba celky v úvodních minutách nové sezony byly opatrné, ani jeden z týmů nechtěl udělat žádnou větší chybu. Jako první blízko ke gólu byla Olomouc, konkrétně Zorvan. Ten v 10. minutě poslal ze standardní situace přes zeď parádní ránu, která se otřela o tyč domácí brány. Svou šanci mělo ale vzápětí také Dynamo. Šigut šel v 11. minutě ze strany sám na Stoppena a zakončil, jeho pokus však hostující brankář dokázal ztlumit. Míč se následně dostal až těsně před brankovou čáru, kam se dral Zíka, na balon ale ve skluzu jen těsně nedosáhl. Po více než půlhodině hry pak balon za obranu dostal Kliment, Janáček však jeho střelu reflektivně vyrazil. První dějství tak skončilo bez branek.

Na úvodní branku si diváci museli počkat až do 57. minuty. A branka to byla opravdu nádhérná. Po centru z pravé strany se ve vápně Dynama zjevil úplně sám Jan Kliment a nůžkami otevřel skóre utkání. Ten samý hráč si pak vzal slovo i v 75. minutě. Jan Kliment využil rychlé brejkové akce a prostřelil Janáčka, 0:2 z pohledu Dynama. O minutu déle se do dobré šance propracoval Tranziska, jeho pokus byl ale sražený. V duelu mezi Dynamem a Olomoucí už žádná branka nepadla a Jihočeši tak v prvním kole Chance Ligy neuspěli.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Byl to klasický první ligový zápas na startu nové sezony. Olomouc jsme v prvním poločase moc do ničeho nepouštěli, my jsme tam také měli jednu dobrou příležitost, tu jsme ale neproměnili. Ve druhém poločase jsme se k něčemu nadechovali, pak ale Olomouc vstřelila krásný gól. My už jsme se pak z toho nedokázali sebrat a Sigma zaslouženě zvítězila."