Ani ve druhém zápase v řadě fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali vstřelit branku a ze severu Čech se tak vrací s bodem za remízu 0:0 s Jabloncem. V zápase průměrné ligové úrovně si ani jedno z mužstev nedokázalo vytvořit potřebný tlak a gólové příležitosti. Prolomit střeleckou smůlu mohou Jihočeši již tuto středu, kdy na E.ON Stadionu na Střeleckém ostrově přivítají nejznámější český klub současnosti pražskou Spartu.
Po propadáku v zápase s Kladnem udělal kouč Dynama František Cipro v základní sestavě několik změn. Nejvýraznější přesuny byly především v defenzivní línii, kde nastoupili po karetních trestech vracející se Plocek, Horejš a Homoláč. Ze stejného důvodu nebyl k dispozici Jiří Kladrubský, na jehož post pravého beka se postavil právě Plocek. V útoku se spolu s Holendou představil Adamec, který tentokrát nahradil v minulých zápasech nevýrazného Táborského. Hrát nemohl ani Karel Poborský, kterého v průběhu týdne trápila viróza.

Oba celky v posledních týdnech trápila špatná ofenziva a hned od úvodních minut bylo patrné, že nejinak tomu bude i v rámci 22. kola. Domácí měli sice v první dvacetiminutovce míč častěji na svých kopačkách, gólmana Křížka ale prakticky neohrozili. První zajímavější akce zápasu přišla tedy až ve 26. minutě, kdy se po centru Baranka zastřeloval Petržela - jeho pokusu ale chyběla patřičná přesnost. Jihočeši se ale jinak prezentovali precizní defenzivou a již po půlhodině hry se začal z tribun jabloneckého stadionu ozývat pískot signalizující nevoli domácího publika. Další slibnou příležitost poté zazdil po přiťuknutí Fukala Zeher a na kopačky domácího celku se začala pomalu vkrádat nervozita. Ve zbytku poločasu se začali osmělovat i hosté, do výraznější příležitosti před gólmanem Špitem se ale nedostali. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0, což domácí tribuny ocenily dalším pronikavým pískotem.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, jenže první střelu na branku vyslali Jablonečtí, když hlavou mířil do náruče připraveného Křížka obránce Homola. Nejvýraznější šanci zápasu si v 63. minutě připsali fotbalisté Dynama - po centru Hrbáče se nádherně do míče ve vápně opřel z voleje Holenda a brankář Špit měl co dělat, aby balon udržel před brankovou čarou. Jihočeši, kterým se stále nedařila útočná fáze hry, v pohodě bránili nerozhodný výsledek a domácí hráči naprosto bez nápadu obléhali pokutové území Dynama. K přímé střele se prakticky nedostali a gólman Křížem byl bez práce. Po skončení utkání oba celky pouze potvrdily, že se jim na jaře nedaří střílet branky - Jablonec čeká na gól již 361 minut a Dynamo 257.

Muž zápasu

David HOREJŠ - Kapitán Dynama se vrátil do sestavy po karetním trestu a hned se podílel na výborné defenzivní hře celého mužstva. Jihočeši přijeli na sever Čech s cílem neinkasovat a to se jim také podařilo. V utkání podprůměrné úrovně převládaly obrany obou mužstev a právě David Horejš patřil k základnímu kamenu budějovické defenzivy. Svým tradičním důrazem a přehledem nepustil žádného protihráče k zakončení a značnou měrou se tak podílel bezbrankové remíze.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Fukal - Horejš, Homoláč

Petr Rada (trenér Jablonce): "Z naší strany to byl v prvním poločase tristní výkon. Naši kluci hráli bez pochybu a k utkání nepřistoupili tak, jak měli. V kabině jsme si říkali, že by to mohlo jít, ale po příchodu na hřiště to vypadalo jinak. Po změně stran jsme se sice zlepšili, ale nijak moc. Někteří hráči neodehráli své vydařené utkání. To spělo do remízy a v závěru jsme si nevypracovali vůbec žádnou šanci. Co je platné, že jsme byli ve druhé půli opticky lepší."

František Cipro (trenér Dynama): ""Vím, že z naší strany to hlavně v první půli nebylo nic moc, ale my jsme s bodem spokojeni. Oproti zápasu s Kladnem jsme zavřeli střed hřiště, pokryli Baranka a Petrželu a hráli na pět halvů. Věděli jsme, že je soupeř nebezpečný ze standardek, a tak jsme se snažili dělat co nejméně faulů. Jablonec je v trošku složité situaci, neboť v prvním kole vyhrál na Spartě a každý od něj čeká víc. Oba týmy jsme na tom v tabulce stejně, máme třicet bodů, mínus tři body v tabulce pravdy a oba máme těžké vylosování."