Českobudějovické Dynamo na úvod přípravy na Synot ligu prohrálo s mistrovskou Spartou 0:2, když se trefili ve druhém poločase Nešpor z penalty a Čermák. V první půli navíc brankář Křížek zlikvidoval penaltu Bednářovi. V přípravě pokračují Jihočeši v neděli duelem s Admirou Wacker.

Utkání začalo oboustranně opatrně, pro oba celky to byl první přípravný zápas, když nepočítáme ten dopolední sparťanský s Hradcem Králové, ve kterém však naskočila odlišná sestava. První větší šanci si vytvořili Pražané po čtvrthodině, ale Bednář ani nadvakrát nedokázal skórovat. Pět minut na to mohli jít do vedení Jihočeši, ale hlavičku Kaloda vyrazil na přední tyči brankář Bičík. Z protiútoku se však mohl prosadit znovu Bednář, ale unikajícího soupeře fauloval Křížek a byla nařízena penalta. Tu však českobudějovický brankář Bednářovi chytil a skóre bylo nadále bezbrankové. Roman Bednář nadále zlobil defenzivu Dynama, po Kadeřábkově pasu pálil letenský forvard jen do dobře postaveného Lengyela. Před poločasem měl gól na kopačce Funda, ale jeho obrovská šance skončila jen na připraveném Bičíkovi.

Do druhé půle Dynamo trošku prostřídalo, mezi tři tyče se postavil testovaný brankář Fryšták a hned po pěti minutách musel lovit míč ze sítě. Vacek totiž trefil ve vápně ruku jednoho z bránících hráčů a druhou penaltu v zápase tentokrát Martin Nešpor už proměnil. Černobílí mohli srovnat po hodině hry, kdy se sám před Bičíkem ocitl Linhart, ale místo střely volil přihrávku a ze šance nebylo nic. V 74. minutě se Sparta dočkala pojišťující druhé branky. Aktivní Bednář ve vápně sklepl míč pro Aleše Čermáka, který z voleje propálil brankáře Fryštáka. Závěr zápasu už neměl takovou kvalitu a stav zůstal na konečných 2:0 pro letenský výběr.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Sparta oproti nám trénuje již deset dní. Tým rozdělila na dvě party. Jedna vyhrála 3:1 nad Hradcem a druhá 2:0 nad námi. V tuhle chvíli mě nezajímala hra Sparty, ale naše hra. Dokud jsme měli síly, tak jsme s ní hráli vyrovnané utkání. Vypracovali jsme si tři velké šance, ale bohužel jsme je proměnit nedokázali. Když bychom dali gól, tak by se nám určitě hrálo lépe. Zápas samozřejmě ovlivnily dvě penalty. Ta první byla podle mě po pětimetrovém ofsajdu, ale je to holt tvrzení proti tvrzení. Tuhle penaltu jsme přežili, jenže pak byla po banální situaci a nastřelené ruce písknutá druhá penalta a po ní to bylo 1:0. V dalším průběhu zápasu nám začaly docházet síly a domácí nás přehrávali. Silou vůle jsme to pak nějak dohráli na přijatelný výsledek 2:0."