České Budějovice v posledním ligovém nadstavbovém utkání na Střeleckém ostrově přivítaly celek z Jablonce, se kterým se v letošní sezoně setkaly už potřetí. Domácí si během skvělé tříminutové pasáže vytvořili po gólech Ondráška a Tranzisky dvougólový náskok, ten byl ale ještě do poločasu smazán. Ve druhém dějství už diváci žádnou branku neviděli a duel na jihu Čeh tak skončil nerozhodně 2:2.

V 9. minutě se k zajímavé střele ze střední vzdálenosti odhodlal Hellebrand, jeho pokus ovšem proletěl nad jabloneckou brankou. Velkou příležitost ke skórování měl po necelé půlhodině hry Suchan, ten byl ale už příliš blízko bráně a Fendrich balon nadvakrát zastavil. Pak ale přišla skvělá českobudějovická pasáž, kdy Dynamo během tří minut dalo dva góly. Nejprve se po krásné prostrkávačce od Hellebranda trefil Zdeněk Ondrášek, a ve 36. minutě se po podobné akci prosadil Jakob Tranziska. Tomu na gól asistoval Jan Suchan. Hosté ovšem bleskově snížili. Černákův přesný pas si na malém vápně našel Matěj Náprstek a překonal Šípoše, 2:1. Uběhlo pět minut a bylo srovnáno. Polidarovu střelu dokázal Dávid Šípoš ještě vyrazit, na dorážku Miloše Kratochvíla už byl ale krátký. Do poločasu se tak šlo za stavu 2:2.

Po šesti minutách druhého poločasu měl velkou šanci autor prvního jabloneckého gólu Náprstek, naštěstí pro náš tým trefil ale boční síť Šípošovy branky. Domácí celek se do své příležitosti dostal také, obrovskou šanci ke zvrácení stavu měl Tranziska, zaváhání jablonecké defenzivy ovšem nevyužil a Hanušovu branku přestřelil. V 70. minutě Severočeši vstřelili třetí branku, jejich gólovou radost jim ale po intervenci VARu vzalo ofsajdové postavení jednoho z jabloneckých hráčů. Dynamo v poslední desetiminutovce vrhlo všechny síly dopředu a vytvořilo si závěrečný tlak, a i když měl v 82. minutě velkou šanci Ondrášek a po něm následně Hellebrand, žádnou branku diváci na Střeleckém ostrově už neviděli. Utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Jablonec nás zaskočil trochu jiným rozestavením, než jsme si mysleli, že budou hrát. Ze začátku nás dostávali pod tlak, pak jsme ale zareagovali. Dostali jsme se do dvougólového vedení, pak jsme o něj ale přišly. Provází nás to celé jaro. V závěru jsme měli nějaké příležitosti, štěstíčko nám ale chybělo. Jablonec hrál ale výborně a po Spartě to bylo asi nejlepší mužstvo, které tady hrálo."