Pod vedením dvojice Švantner-Soukup postoupili fotbalisté Dynama České Budějovice do čtvrtého kola poháru, když dokázali porazit po boji Prachatice 2:1. Již ve 14. minutě otevřel skóre utkání střelou z přímého kopu Pavel Grznár. O další čtvrthodinu později se trefil kanonýr Lafata a zdálo se, že bude o postupujícím rozhodnuto. Deset minut po začátku druhé půle snížil domácí Luka a vrátil tak Prachatice do hry. Ligisté ale s notnou dávkou štěstí nedovolili Tatranu vyrovnat a nakonec se tak radovali z vítězství 2:1.

Již nyní je jisté, že se Dynamo ve čtvrtém kole utká s prvoligovým Jabloncem, který postoupil již minulý týden, když porazil Spartu Krč 1:0.

Na derby dvou nejúspěšnějších jihočeských klubů poslední dekády se přišlo v Prachaticích podívat 1421 diváků.

Na obou stranách mohli sledovat opatrnější vstup do utkání. Úvod patřil agilnějším domácím, k vytvoření žádné vážnější šance je ale obrana Dynama nepustila. Za zmínku stojí snad pouze roh z 10. minuty, který zadáci Českých Budějovic odvraceli s menšími potížemi.

Tato šance jako by zvýšila otáčky obou týmů na vyšší stupeň. Po faulu Pennera z 12. minuty musela hned rozhodčí Damková lovit v kapsičce první kartu – žlutou. Přímé kopy nepatří poslední dobou k silným stránkám Dynama, zvrátit tuto statistiku se dokonale pokusil Grznár, když krásnou střelou z 25 metrů právě po již zmiňovaném Pennerově faulu překonal bezmocného Minára – 0:1

Domácí tato branka rozhodila a v 16. minutě si vykoledoval za řeči zbytečnou žlutou kartu kapitán Tatranu Babka. Následně se hra na pár minut uklidnila a boj se začal odehrávat především ve středu hřiště.

Ve 22. minutě hlavičkoval po Rožboudově centru osamocený Lafata, ale koníčkem Minára nepřekonal. O tři minuty později zkoušel Vozábal vysunout Kuliče, kterého zastavil praporek pomezního sudího.

Že domácí nehodlají prodat kůži lacino, naznačil po prachatickém rohu Mašát, ale jeho razantní hlavička skončila nad Kafkovou bránou. Aktivitu poté opět přebrali hráči v černobílé kombinaci. Dvořákova střela ze 30. minuty letěla na branku, následný Lafatův pokus ale již v síti skončil. Vozábal krásně prostrčil balon do uličky a pro kanonýra Dynama již nebyl problém trefit míč podél vybíhajícího Minára – 0:2

Těsně před přestávkou se poprvé trochu hlasitěji (a především slušněji) projevilo pár fanoušků Dynama. Vzápětí se o nefotbalový moment postarala malá Michalka, marně hledající svého tatínka. Pomohla až pomoc místního hlasatele a výzva: „Tati, přijď si pro mě!!“ Kolik se sešlo zájemců, již hlasatel neuvedl.

O poločase si pozorný divák mohl všimnout na prachatickém stadionu hned několika známých tváří najednou, ale o čem si povídali trenéři Tobiáš, Kotrba a Žák se lze jen dohadovat.

Druhá půle začala stejně jako ta první, pouze s tím rozdílem, že první skórovali hráči Tatranu. Lukovu střelu v 54. minutě stačila obrana ještě zablokovat, jeho druhý, méně podařený pokus, přelétl všechny včetně brankáře Kafky a zapadl do růžku brány – 1:2

Vstřelená branka Prachatické povzbudila. V 63. minutě to zkoušel z přímého kopu Penner, trefil pouze dobře postavenou zeď a následnou Knietelovu střelu Kafka vyboxoval. To už hrála obrana Českých Budějovic bez zraněného Horejše, který si v průběhu utkání natáhl sval. Nutno podotknout, že až do této chvíle hrála obranná řada spíše o třech hráčích. Rožboud na levé straně totiž plnil ofenzivnější úkoly vydané trenérem Švantnerem. V tomto momentě se dozadu stáhl Dvořák a obrana tak tedy opět začala fungovat se čtyřmi muži, jak je zvykem.

Málo výraznou levou stranu Dynama rozhýbal střídající Plocek, to již ale aktivitu začali pomalu přebírat domácí ve snaze vyrovnat, a dosáhnout tak alespoň penaltového rozstřelu. Ke kýžené brance neměli daleko. Českobudějovickou svatyni ale střežil bezchybný Kafka, který žádné penaltové drama nehodlal připustit. V 90. minutě na brankové čáře hasil asi nejvážnější šanci o vyrovnání.

Ani tři nastavené minuty nepomohly hráčům Tatranu ke vstřelení branky. Postup do dalšího kola pohárů ČMFS si tak v derby zajistili hráči Dynama.