Fotbalisté Dynama České Budějovice zakončili letní přípravné období nejlépe jak mohli. V nedělní generálce na první ligu svěřenci kouče Františka Cipra po velmi dobém výkonu porazili Slovan Liberec 2:1, když se v průběhu prvního poločasu střelecky prosadili Jungr s Radzinevičiusem. Za hosty necelých deset minut před koncem snižoval pouze Daniel Pudil. Do nového ročníku Gambrinus ligy vstoupí Jihočeši příští neděli, kdy na Střeleckém ostrově přivítají Sigmu Olomouc.

Fotbalisté Dynama dnes odehráli poslední přípravné utkání na sezonu. Trenér Cipro se rozhodl pro sestavu, která více zahustila střed hřiště 4:5:1 a tato volba se mu určitě vyplatila. Hráči Dynama dokázali soupeře přehrát a zvítězit. Na druhou stranu si Slovan ze začátku vůbec nevedl špatně, do zápasu nastoupil s vysokým nasazením a z toho plynula hned jejich první šance. Již v 1. minutě otestoval ostrou střelou budějovického gólmana liberecký útočník Jirouš, který se dobře uvolnil a vytvořil prostor na nebezpečné zakončení. Brankář Kučera míč vyrazil a podržel tak svoje hráče, kteří soupeře spíše otrkávali a do vyloženějšího zakončení se zatím nedostávali. Bylo k vidění pár střel na branku, které soupeře ovšem příliš neohrozily. Jinak tomu bylo v desáté minutě, kdy budějovický útočník Radzinevičius utekl po pravé straně, bez váhání poslal přesnou přihrávku Jungrovi, který míč decentně usměrnil pod levý růžek levé šibenice 1:0. Hra měla patřičný ráz a z toho vyplývaly pestré kombinace domácích, které soupeře nemálo ohrožovaly. Na druhé straně si Liberečtí také nepočínali špatně, jejich střely na brankáře Kučeru často končily těsně vedle nebo v náručí brankáře Kučery. Budějovický gólman působil jistým dojmem a měl tak míč pod kontrolou. Ve 33. minutě se značně ozvali domácí. Záložník Vozábal rozehrál akci ve středu hřiště, technickou přihrávku poslal po pravé straně nabíhajícímu Plockovi, ten bez váhání vystartoval a odcentroval volnému Radzinevičiusovi, který střelou kolem brankáře navýšil na 2:0. Hra se tak více uklidnila, přesto hosté začali na soupeře více tlačit a ve 40. minutě po chybě Homoláče málem zakončil útočník Jirouš, jeho technická střela obešla levou tyč brány a velice domácí ohrozila. Do konce poločasu si oba celky vyloženější příležitosti nevytvořily a výsledek se tak zatím nezměnil.

Do druhého poločasu trenér obměnil z části kádr a to se malinko projevilo na produktivitě Dynama. Hosté začali více kombinovat a přebírat iniciativu. V první vyloženější akci se ozval liberecký Hodúr, který prokličkoval mezi obranou Dynama a dostal se až do vápna, kde zakončoval do prázdné brány. Ačkoliv střelu vyslal přesně, tak gól nepadl, u tyče si vyčkal obránce Šmíd a gólu tak zabránil. Domácí se snažili maximálně soupeři vyrovnat a hnali se za dalšími útoky. V 50. minutě protáhl Adamec přímým kopem brankáře Hauzra, který s obtížemi míč vytěsnil na rohový kop. Na to dostala hra patřičnou šťávu. Přímý kop Vozábala a tečovaná střela Adamce nemálo ohrozily libereckou bránu. Aktivita dále směřovala spíše na střed hřiště, kde bylo k vidění více nepřesnějších kombinací. Tomu bylo do 60. minuty, kdy se ozval dirigent Vozábal s jeho bravurnou přihrávkou, která se objevila u samostatného Zelinky, ten si míč zpracoval a běžel tak sám na branku. Před gólmanem úspěšně bohužel nezakončil. V 75. minutě poslal pozdrav na libereckou branku také Jiří Adamec, s jeho střelou k levé tyči z cca 30 metrů si brankář poradil. V 80. minutě byla také k vidění velmi pěkná spolupráce Zelinky s Plichtou. Zelinka skluzem vyrazil míč, který si nádherně vyměnil s Plichtou. Dostal se tak před bránu, kde se ještě uvolnil přes Pudila a vytvořil si tím prostor na nebezpečnou střelu, rána byla však zablokována stoperem Košťálem a gól tak nepadl. Jinak tomu bylo na druhé straně. Slovan se dočkal první branky v 82. minutě, kdy si nečekaně vytvořil prostor Hochmeister. Vystřelil z cca 25 metrů a Pudilem tečovaná střela byla usměrněna do brány brankáře Křížka - 2:1. Oba celky se do konce poločasu snažily výsledek změnit, ale hra se chvílemi spíše dokopávala a byla tvořena nepřesnými přihrávkami, které výsledek zápasu neovlivnily.

Mužem zápasu se stal Tomas Radzinevičius, který na jeden gól nádherně přihrál a druhý sám vstřelil,, jsem moc rád, že se mi to povedlo, hráli jsme dnes velmi dobře a jsem šťastný že se nám podařilo Liberec přehrát“, dodal po zápase střelec Radzinevičius. Svěřenci Františka Cipra tak zakončili poslední kolo přípravných zápasů na podzimní část ligy výhrou, která jim určitě zvýší pevné sebevědomí. První ligový zápas hrají již tuto neděli na Střeleckém ostrově proti Olomouci tradičně od 17:00 hodin.