Debaklem skončil poslední duel Dynama v první polovině soutěže. Jihočeši prohráli na pražské Letné vysoko 0:4, když se dvakrát trefili David Lafata a Bořek Dočkal. Černobílí tak mají po polovině soutěže na kontě patnáct bodů, podzim zakončí za týden doma s Teplicemi.

V sestavě Jihočechů se na levé straně obrany objevil Jiří Funda, na hrotu se pral osamocený Zdeněk Linhart. Sparta dle očekávání od úvodu diktovala tempo zápasu, hosté převážně bránili. Letenští se snažili často střílet, v 7. minutě to zkusil z dvaceti metrů Dočkal, ale branku Křížka o kousek přestřelil. Dynamo domácí hodně zlobili zejména po stranách. Ve 20. minutě se z úhlu řítil sám na Křížka rychlonohý Krejčí, ale českobudějovický brankář dobře zmenšil střelecký úhel a lapil střelu reprezentanta.

Tlak Pražanů sílil a vyústil v první branku ve 28. minutě. Dočkal našel na levé straně volného Krejčího, ten poslal do vápna centr na Davida Lafatu, jenž předskočil Lengyela s Fundou a hlavou se nemýlil. Svěřenci Vítězslava Lavička na hřišti i nadále kralovali. Další šanci měl Hušbauer, ale Křížek ho skvěle vychytal a Lafata se k dorážce nedostal. Po první půli tak Sparta vedla 1:0.

Po pauze se hra Jihočechů totálně sesypala. Ve 48. minutě vyslal Matějovský skoro z poloviny hřiště dlouhý pas, mezi Fundu a Podstavka si zaběhl Bořek Dočkal a jemnou tečí poslal míč mimo dosah Křížka. V 52. minutě to bylo pro domácí ještě veselejší. Krejčí dalším centrem našel Davida Lafatu, toho neuhlídal Podstavek a sparťanský kanonýr pohodlně přidal svůj druhý sobotní zásah.

Dynamo mohlo snížit po chybě Marečka, kdy se na Štěcha řítil osamocený Hora, ale jeho oblouček skončil mimo. Záhy byl blízko hattricku Lafata, ale zblízka branku přestřelil. V 55. minutě zápas skončil pro Podstavka, který si s Lafatou nevěděl rady. Na stopera se posunul Novák, pravého beka hrál Hora a do útoku se šel prát Richard Kalod. Velký vliv na průběh hry však střídání nemělo. Naopak Bořek Dočkal si ve vápně narazil s Lafatou a po hodině hry snadno přidal čtvrtý gól.

V 70. minutě už to bylo skoro 0:5, když Dočkal po Lafatově pasu trefil ve skluzu jen tyč. O chvíli později zazmatkoval při odkopu brankář Křížek a měl štěstí, že Lafata nedokázal poslat míč z úhlu do odkryté svatyně. V závěrečné čtvrthodince už domácí trošku polevili a jejich nasazení nebylo takové. Do šance se tak dostal Kalod po centru Vošahlíka, ale jeho hlavičku Štěch vyrazil. Dynamo tak prohrálo na Spartě 0:4.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Tragédii z toho nedělám, rozdíl v kvalitě byl znát veliký. První půli jsme odolávali. Bylo to 1:0, měli jsme tam dvakrát třikrát štěstí. Směrem dozadu jsme plnili to, co jsme si řekli. Vadila mi jediná věc a to přechodová fáze, protože dopředu jsme prakticky nic neudělali. O půli jsem říkal, že jestli neudržíme balon a nebudeme alespoň zlobit jejich obranu po brejcích, tak je otázka času, kdy padne druhý gól, že se to rozsype a Sparta nám dá pytel gólů. A do patnácté minuty druhé půle to bylo 4:0. Bylo to po chybách, nestíhali jsme. Sparta to vymyslela dobře a její hráči to proměnili. Prohrát na Spartě není ostuda. My se určitě zvedneme. Čekají nás Teplice, to je pro nás hrozně důležité utkání."

Vítězslav Lavička (trenér Sparty): "Věděli jsme, že nás čeká soupeř, kde je naše vítězství očekávané a povinné. Zároveň jsme motivovali hráče, aby do utkání šli s velkou aktivitou. Chtěli jsme zápas zvládnout tak, aby při vším respektu k soupeři bylo naše skóre co nejvyšší. Jsem rád, že kluci k tomu přistoupili právě tímto způsobem. K ještě větší spokojenosti chybí, že v některých situacích, kdy jsme si vytvořili dobrou střeleckou příležitost, to finální řešení nebylo úplně přesné. Jinak musím vyslovit spokojenost. Byli jsme dostatečně aktivní i v defenzivě, až na některé volnější chvilky v závěru zápasu, kdy to v součinnosti obrany zaskřípalo a soupeř se dostal k ohrožení naší branky. Ale jinak si myslím, že po celou dobu jsme měli utkání pod kontrolou."