Hodně zajímavý zápas plný šancí nabídlo Dynamo v prvním zápase nové sezony. Ve Vlašimi Jihočeši špatně začali a od 5. minuty prohrávali. Pak ale Linhart vyrovnal a ten samý hráč mohl zvrat dokonat, ale neproměnil penaltu. V dramatickém závěru plném šancí trefily oba celky brankovou konstrukci, ale gól už nepadl.

Jihočeši naskočili v očekávané sestavě s Novákem na levém kraji obrany. Úvod se daleko více vyvedl domácímu celku. V 5. minutě se ve vápně Dynama vytvořil velký závar, hosté mohli několikrát míč odpálit, ale nikdo z hráčů v černobílém tak neučinil. Proto centr z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde ho do sítě usměrnil Martin Nový. Vlašim byla i nadále aktivnější a v 18. minutě mohla zvýšit své vedení. Hronek v dobré pozici ještě vylepšil situaci pro Reitera, který trefil jen břevno odkryté branky.

Dynamo vyrovnalo z první vážnější ofenzivní akce. Milan Jurdík fantastickou kolmicí našel za obranou Zdeňka Linharta, ten postupoval sám na Budínského, a přestože se dostal z ideálního střeleckého úhlu, tak po dlouhé kličce trefil odkrytou svatyni. Jihočeši hru vyrovnali a do poločasu mohli vývoj zápasu otočit. Šimák se hezky uvolnil o postranní čáry, dal míč pod sebe na Linharta, který ale z malého vápna trefil jen připraveného gólmana domácí Vlašimi.

Po pauze pokračoval fotbal plný nepřesností z obou stran. Kouč Graffinu Petržela o poločase dvakrát vystřídal, dolů šel i špílmachr Hronek. O něco aktivnější bylo přeci jen Dynamo., před Jurdíkem v poslední chvíli uklidil míč do bezpečí Nový. Po hodině hry si na Šimákův trestný kop naskočil nehlídaný Novák, ale z dobré příležitosti zamířil opět jen do středu branky. Vlašim hrozila jen výjimečně jako v 68. minutě, kdy po závaru hlavičkoval Štochl mimo branku.

Jakub Štochl se stal hrdinou situace o dvě minuty později, kdy střídající Kalod po minutě na hřišti byl právě Štochlem ve vápně faulován. Míč si vzal Zdeněk Linhart, ale trefil jen spojnici. Vlašim ožila a zejména aktivní Kučera dělal hostujícím bekům problémy. Jednu z jeho střel Křížek vyrazil, následně se Hricův odkop odrazil od Kučery na břevno. Jihočechům v závěru docházely síly a o střídání se hlásili Funda i Šimák. Nakonec mohl rozhodnout Kalod po centru Řezáče, ale trefil hlavou jen tyč. Vítězství měl na noze i Jurdík, ale sám na penaltě trefil jen bránícího hráče Vlašimi. Tlak Dynama už brankou neskončil. V závěru se ještě domácí dožadovali penalty po zákroku Hrice ve vápně, ale sudí Příhoda nepískal. Zápas tedy skončil zřejmě zaslouženou remízou.

František Cipro (trenér Dynama): "Ve druhém poločase jsme měli pět nebo šest zcela vyložených šancí. Navíc jsme nedeli penaltu. Na druhou stranu musím říci, že jsme prvních dvacet minut hráli naprosto hrozně. Po pěti minutách jsme prohrávali 0:1 a v 17. minutě měli tisíciprocentní šanci. Kdyby jí proměnili, tak vše mohlo vypadat úplně jinak. Naši mladí kluci dnes poznali, o čem je druhá liga. Fotbalovostí bychom Vlašim asi přehráli, ale tahle soutěž je o bojovnosti a nasazení. Tam na to někteří naši hráči v prvním poločase koukali jako jelita."