Českobudějovické Dynamo si připsalo v přípravě další úspěch, když na přírodní trávě na Složišti porazilo v jihočeském derby Táborsko 1:0. O jedinou branku domácích se postaral v první půli Zdeněk Linhart. V černobílém dresu se poprvé představili Hurka a Koukal.

Záložník Martin Hurka se objevil na levé straně českobudějovického útoku, další nový muž černobílých Zdeněk Koukal se do hry dostal po přestávce. Byl to právě Hurka, kdo měl největší šanci úvodní desetiminutovky. Na pravé straně si šikovně poradil Klesa, připravil míč pro novou akvizici Jihočechů, která netrefila míč ideálně, a brankář Toma míč lapil. Uběhly čtyři minuty a domácí měli další možnost. Po rohu se míč vrátil do šestnáctky, balon si vyhledal Linhart a jeho hlavičce moc nescházelo.

Sérii zajímavých šancí prodloužil Machovec, který z trestného kopu trefil boční síť branky Táborska. Dynamo se odměny za aktivitu dočkalo ve 25. minutě. To se odražený míč dostal ve vápně k Zdeňku Linhartovi, jenž povedeným obloučkem přehodil Tomu. Na Složišti se hrál pohledný fotbal, ve kterém nechyběly důrazné osobní souboje. Po vedoucí brance se však trošku uklidnila a do poločasu nezahrozil ani jeden z týmů.

Po změně stran pokračovala vyhrocená jihočeská bitva. Druhý gól Dynama mohl přidat Kalod, ale po rohu Klesy na míč o několik centimetrů nedosáhl. Oba celky sestavu trošku protočily a zejména domácí mysleli na zadní vrátka. Ofenziva Táborska však za celý zápas nepředvedla jednu vážnější akci, po které by Křížek musel být neklidný. V závěru hosté otevřeli hru a Dynamo mělo několik brejků. Po jednom z nich předkládal Machovec míč Koukalovi, který však zblízka netrefil odkrytou branku. Celek Luboše Urbana to však mrzet příliš nemuselo, Dynamo totiž v jihočeském derby porazilo v přípravě Táborsko 1:0.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Pro oba týmy to byl docela prestižní zápas, ale zaplať pán bůh za něj. Nějaké emoce tam byly, ale celkově to bylo kontrolované, to prostě k fotbalu patří. Více se mi líbil první poločas. Úvod sice patřil soupeři, ale my jsme se postupně zlepšovali, dali jsme gól a měli jsme tam čtyři nebo pět slibných příležitostí. Druhý poločas byl plný soubojů, pořád někdo ležel na trávníku a neustále se bojovalo ve středu hřiště. Soupeř hrozil především ze standardních situací, které jsme možná několikrát i se štěstím odvrátili. Mrzí mě ten závěr, kdy jsme několikrát šli do brejkových situací, jenže do vyložené šance jsme se nedostali."

Petr Frňka (trenér Táborska): "Absolutně špatně jsme přistoupili k první půli. Byli jsme laxní, nedůslední. Takový výkon nemá nic společného s tím, že chceme hrát na špičce druhé ligy. Jsem velmi naštvaný. Budeme to muset řešit. Tohle je nepochopitelné. Ve druhé půli se hra diametrálně změnila, začali jsme hrát to, co jsme chtěli. Byli jsme aktivní, měli jsme správný tlak do defenzivy, abychom získávali první, druhé míče. Více jsme se tlačili do šestnáctky. Hra se relativně zlepšila, ale prohráli jsme 0:1. Jsem zklamaný. Peter Mráz šel dolů, protože ho trápil přitahovač. Uvidíme, jestli je to jen natažené. Snad to nebude nic vážnějšího."